0 oy
261 göst.
Diğer kategorisinde (9,001 puan) tarafından
Biz bu yıl Kurban kesemedik. Benim akrabalarim anneme vermişler benim payımı annemde bozulmasına biz gelend kadar diye dondurucuya atmış o şekilde alsam benim buzluguma asla sığmaz. Alıp buzunu cozdurup doğrayıp poşetleyip geri buzluğa atsam ete zarar veririm bozulur diye biliyorum. Ne yapsam nasıl yapsam 

10 Cevaplar

0 oy
(2,677 puan) tarafından
Tekrar dondurmak iyi değil. Annenizin dolabı müsaitse az az getirip öyle yeyin 
(9,001 puan) tarafından
Şuan müsait ama illa ki kışlık biseyler koyuyor dolabına. Onunda dolabını işgal etmek istemiyorum
-Reklam-
0 oy
(2,133 puan) tarafından
Tavuk eti için geçerli canım o kırmızı ette sorun olmaz. Benim babam kasap emeklisi yıllarca etin içindeydi yani bende ona sormuştum böyle cvp vermişti. 
(9,001 puan) tarafından
Mesela buzunu çozdursem biraz kıyma cektirsem bı zararı olmaz mı acaba yada direk buzu cozdurup yemeklik kuşbaşı olarak kavurup dolaba atarım tekrar böyle çok da yer kaplamaz teşekkür ederim canim
(2,133 puan) tarafından
İstediğini yap canım zaten çoğu etler satılmadan önce dondurulmak zorunda kalıyor dediğim gibi kırmızı ette sorun olmuyor ama çok fazla bekletme hemen yap ne yapcaksan
0 oy
(48,634 puan) tarafından
annene gittikce al yap yavas yavas azalir seninki . kendi buzlugundan yer ac oraya da koy
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Çözdürdukden sonra direk dondurursan olmaz. Yemeklik doğra pişir. Çok pişirmene gerek yok kendi suyunu çekene kadar pişse yeter. Soğuyunca da yiyeceğin miktarla da poşetleyip dondurucuya koyabilirsin. Yada pişirip konserve şeklinde yapalirsin. Ama konserve nasıl yapıyorlar tam bilmiyorum. Cam şişelere koyup kaynatıyorlarmiş sanırım. 
(9,001 puan) tarafından
Bu benim için daha iyi böyle yapayım teşekkür ederim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Annen eti haslasin iyice kuşbaşı doğrayıp ya da kavurma yapsın sana 
(9,001 puan) tarafından
Et şuan öylece buzlukta verildiği gibi dondurucu da
0 oy
(1,053 puan) tarafından

Benimde bayram günü eşim şehir dışında ydı 

Ailesi ile birlkte kesti 
Kaynanam dolabına koymuştu 
Dün getirince buzu çözüldü 
Doğrayıp dolaba attım 
Bişy olmuyo yani
0 oy
(470 puan) tarafından
Pişirmeden atarsan olmaz pisirirsen hiçbir problem yok donu çözülmüş et tavuk bida dondurulmaz
(9,001 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(2,934 puan) tarafından
Bozdurduktan sonra cig olarak geri koyma buzluğa kavurup yada haşlayıp koy buzluğa o zaman sorun olmaz 
(9,001 puan) tarafından
Kavurup geri aticam teşekkür ederim
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Kirmizi ette bı sıkıntı olacagini dusunmuyorum. Cozdurup hemen halledip kaldirirsin. Dun yengem verdi buzluktan ben oyle yaptim dogramasi da kolay oluyo hemen küp küp 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 171 göst.
23 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 221 göst.
20 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 456 göst.
6 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,349 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 487 göst.