0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (343 puan) tarafından

Makinaya genelde hepsini aynı anda atıyorum çocuğunkileri de ayrı yıkıyorum beyaz siyah hiç ayrı yıkamadim ve koyu renkli olanlar bir zaman sonra açılıyor galiba çamaşır yıkamayı bilmiyorum..  genelde LCW ve maviden alışveriş yapıyoruz... 

Birde makina temizliğini ne ile ne kadar zamanda yapıyorsunuz. Bazı çamaşırlarda pamukçuk oluyor tiftik makinası almak istedim ama memnun kalamam diye almadım 

20 Cevaplar

+7 oy
(12,856 puan) tarafından

Beyazlarınız artık gri olmuştur ;) 

Hepsi ayrı yıkanır bekarken hiç annenizden görmediniz mi hepsi ayrı yıkanır hepsi bı arada yıkanmaz 
(119,340 puan) tarafından
yoo daha gelmedik ☹️ agustosta gidecez diyo esim isi izni oyle denk geliyomus gunler gecmiyo valla
(12,856 puan) tarafından
Bu sefer ayarlayalım da görüşelim :)
ins yaa bi gelsem sen lutfis piskoposcivciv nickli  hatun falan turkuaz damla tasincak eskisehire aayy goruselim
(12,856 puan) tarafından
Yaaa hep birlikte ayarlayıp görüşsek ne güzel olur :)
valla super olur
-Reklam-
+1 oy
(1,529 puan) tarafından
Beyazlar ayrı koyu renkliler ayrı açık tonlu renkler ayrı yıkıyorum Beyazlar için alo diğerleri için pervol sıvı ve yumoş çok güzel oluyorlar renkleride hemen solmuyor waikiki ve pazardan alıyorum
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Beyaz renkli bir arada yıkanırmı hiç kız boyanmıyormu beyaların ben beyazlarımı Alo kar çiçeği ile renklilerimide pervol sıvı deterjan ile yıkarım yumuşatıcı mutlaka kullanırım.
(1,189 puan) tarafından
Bende hep yumuşatıcı kullanırdım ama zarali olduğunu duyunca artık kullanmadım elbisede o kokunun kalmasj hiç iyi değilmiş öğrendikten sonra kullanmadım
0 oy
(3,415 puan) tarafından
Acik renkleri koyu renkleri beyazları ve cocugun kiyafetlerini ayri yikarim ayda bir makine temizleyiciyle temizlerim
0 oy
(3,521 puan) tarafından
Sen makina temizligini bosver de beyazlarla renklileri asla karistirma :) mahfolur beyazlarin hem ic camasirlarla disarda giyilen kiyafetler hijyen acisindan da bir arada yikanmaz 3'e ayiracaksin bembeyaz olan sadece atlet külot tarzi kiyafetleri ayri acik renkli olanlari ayri bir de siyah ve koyu renklileri bir ayri yikaman lazim,örtü nevresimleri de yine rengine gore ayni renklerde olanlarla yikamalisin. Sık camasir yikiyorsan iki haftada bir bos calistir veya makina temizleyicisiyle bos calistir lastik olan kismini ve kazanini deterjnli bezle sil deterjan gozunu cikarip kopukle yika tamaamdir
0 oy
(13,030 puan) tarafından

Beyaz siyah aynı mı yıkıyorsun benim bir gün siyah girmiş beyazların içine mahvoldu hepsi seninkiler me durum da merak ettim :angel:

Maviden felan akıyorsan da pek pamukçuk olmaması gerekir :)

Beyazlar 

Açık renkler 

Koyu renkler 

Bir de gömlek bluz elbise  vs onları da ayrı yıkarım çok sıkma yaptırmadan 

0 oy
(1,205 puan) tarafından
2 kişinin çamaşırı az cikiyo bizde:D makinamın karma programı var ona atıyorum çok şükür dolma falan olmadı daha 
(343 puan) tarafından
E bizimde öyle beyaz zaten yok desem yeridir çoğunluk gri
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Beyazlar renkliler ve siyahlar ayrı yıkanıyor.  Aynı şekilde bebek kiyafetleri ayrı. Nevresim, mutfak havluları banyo havlular da hep ayrı. 
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Beyazları ayrı, açık renklileri ayrı, koyu renklileri ayrı yıkıyorum. Kazak veya yıpranacak kumal varsa hassas programda ya da elde yıkamada yıkıyorum. Deterjanda yine renklerine göre seçerim. 
0 oy
tarafından

Nasil beyaz olanları renkli ile yikanirmj:ermm: 

0 oy
(13,871 puan) tarafından
Kiz öyle yikanir mi. Ben renk tonlarini bile ayiririm valla. Mahvediyorsun çamaşırları. 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Makine kullanmayı bilmeyen ama beyazlrla siyahları bir yıkayan tek insan sensin bence :)
0 oy
(2,704 puan) tarafından
:)))) naptin kizzzz. Beyazlar açık renklileri bi arada yikiyorum. Renklileri ayri cok koyu renk biriktiyse olanları da ayri yikiyorum. Hepsi icin ayri deterjan var zaten. Perwoll alabilirsin ben sıvı deterjan kullaniyorum. Leke çıksın dersen venish kullan oldu bitti. Yumusatici sana kalmis
0 oy
(2,367 puan) tarafından
Beyaz ayrı siyah ayrı renkliler ayrı havlular bornozlar ayrı yastık yüzü çarşaflar ayrı bebek kiyafetleri ayrı hep böyle yıkarm deterjanda sıvı alıyorum yetmiyor bize toz aliyorum canım hepsi ama ayrı ayrı yıkanır 
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Beyazlar, renkliler, siyahlar olarak ayırıyorum. Havlu ve nevresimleri bir yıkıyorum renkleri uygunsa. Oğlumun kıyafetlerini ayrı yıkıyorum. Beyazlar için ariel dağ esintisi, renkliler için omo renkli, yumuşatıcı olarak da yumoş hanımeli kullanıyorum. Makineyi de 2-3 ayda bir makine temizleyicisiyle boş çalıştırıyorum
0 oy
(5,991 puan) tarafından
Şu an zaten yaz, kıyafetler genelde terden kirlide. 30 ya da 40 derecede yıkıyorum. Tabii ki renklerine göre ayırıyorum. İç çamaşırlarıyla normal kıyafetleri karıştırmam. Çarşafları, havluları karıştırmam karıştırmam onları daha yüksek derecede yıkarım.. bebeğim henüz doğmadı ama bir süre ayrı yıkarım onun çamaşırlarını sabun tozu kullanacağım çünkü. Siyahları genelde biriktirip siyahlar için olan deterjanla yıkarım, renkleri bu sayede atmıyor, beyazlar ve renkliler için de ayrı deterjan kullanırım. 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Beyaz hic bir arada yıkanır mi renkli ayrı siyah ayrı beyaz ayrı cocuklar ayrı bizimkiler ayrı yıkanır hatta egzamali kizim var onun ayrı ve hergun dolu camasir cikar tiftik makinasida iyi oluyor bu arada beyazları omo sıvı renklileri rinso veya perwol sıvı cocuklar uni baby 
0 oy
tarafından
2 yaşındaki oğlumun çamaşırlarını ayrı ayrı yıkarım 

Kendimizinkini de öyle 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Renkli ve beyaz ayrılır siyah çoksa siyahta renkliden ayrılır çocuklarınkisi tabii ki ayrı yıkanır
0 oy
(247 puan) tarafından
Oncelikle beyazlar ayri koyu renkliler ayri acik renkliler ayri yikanir 

Beyazlari 60ekodayikiyorum 2kere calistiriyorum 

Koyu renkleri karmada 40da yikiyorum

Acik renkleri sentetik yada gomlekde yikarim 40da ama saat olarak fazla 

Sizin beyazlar gri yada mor olmustur acik renklerinrenkleri degismistir bi arastirsaydiniz yada ailenizden birinden yardim alsaydiniz

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 101 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gamzefb (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 233 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Manas (900 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 415 göst.