0 oy
281 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından
Kızlar oğlum 1 buçuk yaşında geçenlere kadar bir bebeğim daha olsun ikisi bir büyüsün birkaç sene zorlanirim sonra büyümüş olurlar ikisini bir halletmiş olurum diyodum kndime hep. Ama eşim asla istemedi erken dedi şimdi de kndisi istiyor ama sanki bu sefer de ben istemiyor gibiyim çünkü 2 buçuk senelik evliliğimizden hiçbir şey anlamadık hep kaynanamla oturuyordm diye asla bir akşam olsun yada bir hafta sonu olsun eşimle gezemedm vakit geciremedm düzgün kahve bile icemedk beraber şimdi ayrı evdeyim 2 aydır ama zor olacak gibime geliyor ikinciylede uğraşsam oğluma kndime vakit ayırmak zor olacak gibi sizce doğru mu düşünüyorm 

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
15 ay var aralarında iyi ki doğurmuş diyorum ama çoğu zaman sinir krizi geçiriyorum. Bağırıyorum kızıma sonra da kendimden nefret ediyorum. Bazen diyorum en azından 3 yaşında olsaydı kızım diye. Velhasıl çok yıpratıcı 
-Reklam-
0 oy
(119,342 puan) tarafından
yapda gor nane nasi yeniyomus
(12,655 puan) tarafından
kız beybi niye  milletı caydırıyon jsssjllnvcv
yol yakinken donsunler sonrasi cok vahim ☺️☺️☺️
(4,184 puan) tarafından
Baskalarinin bizden mutlu ve rahat yasamaya ne hakki var? Aynen bncede yapsin o da ceksin zulm
(12,655 puan) tarafından
haha bakış açısı :)
haklisim
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Benim oğlum iki yaşında,3 yaşına girince hamilelik düşünüyorum bence sende getirme hemen yazık sana da zaman çabucak geçiyor en azından tuvalet eğitimi falan da verip öyle ikinci olur 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Ben şimdi diyorum keşke ara koymasaymisim
(10,046 puan) tarafından
Ayy yok bacim. Benimkilerin arasi 29ay. 2.yi yapmiycaktim aslinda ama esim cok istedi sonra. Allahim hepsine can sagligi versin Allahtan yanimda yardmcim vardi ama cok zor
(3,521 puan) tarafından
Benim de 29 ay olacak tuvalet egitimi vermis miydin canm cok korkuyorum nasil yapcam iki ay kaldi
(10,046 puan) tarafından
Evet canim ben dpgum yapmadan verdim ogrenmisti tuvaleti :)
(3,521 puan) tarafından
Bu bi kac gun icinde ben de basliyorum yapabilirsem insallah
(10,046 puan) tarafından
Ayy bizimki asiri zor oldu ya ben 2 yasinda denedim olmadi. Sonra tekrar denedik iste basta sikintiliydik hep ben tuvalete goturuyordum kendisi asla soylemiyordu ama gidince yapiyordu. Sonra kakayi soylemeye baslamadi cisi yine ben goturdum. Sonra ikisini soylemeye basladi :) ama sikintimiz gece asla kaldiramiyorum uykusu asiri agir gece helede yoruluyo simdi yaz. Kendi kalkmiyo zaten ben kaldirincada bagris cagris aglama yapmiyo. Gece bezliyorum valla. Gunduz hic altina yapmiyo 2 ay sonra 3 yasi dolacak ama gece bezliyorum valla napiyim onuda ogrenir illaki
0 oy
(1,099 puan) tarafından

Valla ikinci çocuğu dusunen kısmın kesinlikle ilk çocuğunun uslu olduğunu düşünüyorum :D

0 oy
(1,189 puan) tarafından
Benim oğlumla ikinci oğlumun arasında beş yaş var iyikide öyle diyorum şimdi iki yaşında ikinci oğlum ona rağmen kavga ediyorlar abisiyle yaşıtları yakın olsaydı ne yapardım diye düşünüyorum en azindan birini yatırıyorum öğlen oburude TV yada ders çalışıyor ikiye gidecek büyüğü bu sene çok şükür bence beş yaş aralarında olmali şimdi hamileyim bu geldiğinde oğlum iki buçuk yaşında olacak ona rağmen üzülüyorum yaşları böyle yakın olduğu için yanlisljkla oldu bu karnımdaki eşim korunuyordu ben korunuyordum Allah verdim veriyor işte 
(7,196 puan) tarafından
Ucuncunun cinsiyeti belli mi :)
(1,189 puan) tarafından
Evet cnm kız inşallah öyle dedi doktorlar
(995 puan) tarafından
Benimki de 5 yaş vala daha küçük olsalardı yapamazdım heralde. En azindan büyüğü laftan anlıyor.
(1,189 puan) tarafından
Aynn öyle cnm buyuygu laftan anlaması çok iyi oluyor daha küçük oldularmi o onu uyuyorken kaldırıyor öbürü öbürünü sürekli biriyle uğraşıyorsun kendine vaktin kalmıyor
0 oy
(5,367 puan) tarafından
Benm kızım eylulde üç yasina basacak bende cikarcam hftaya spirali ama korkuyorum bı yandan dyorum beraber buyisunler ama senin çocuğun çok kcuk sen blirsin yine ama bı üç üç buçuk yaşına gelsin bence 
0 oy
tarafından
3,5 yaşında oğlum kızım doğduğunda 4 u geçmişti ben hala erkaen diyordum yemin ederim cesaretnize hayranım ikisini aradan çıkarırım bir kaç sene zor omur diyorsunuz sanki yıl değilde gün 
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Biz ikinci çocuk mevzusuna son verdik tek çocukla devam edeceğiz. Her ailenin dinamiği farklı kendinizi güveniyorsanız yaparsınız. Bizim de hayatımız var ve çocuk büyütmek çok zor. 
0 oy
(9,007 puan) tarafından
3 yaş ve 1 yaş iki erkek bebe anası olarak söylüyorum çok zor ama bir o kadar güzel. Yap veya yapma demem ama 2. Sürpriz oldu bize olmasa asla 2. Ye cesaret edemezdim iyiki olmuş 
0 oy
(7,419 puan) tarafından
Şuan yaşim 22  oğlum 1 buçuk yaşında en az 25 yaşıma kadar düşünmüyom belkide daha uzun eşim sıkmıyo beni bu konuda 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Eşin yardım ediyorsa yap ben ikinciyi yaptım şükür diyorum ancak biraz daha brkleseydim daha iyi olurdu kızım konuşmadı beş yaşında konuşma sıkıntısı çekiyor kocam sağolsun anaokul kreşe gondermedi ikinciyle uğraşmaktan kıza vakit ayıramıyorum koca desen işten gece geliyor yardımı yok şu ara işe gireceğim diye bana daha iyi davranıyor.Kısaca kocan senden parayı esirgemiyorsa yardım ediyorsa yap gitsin.
0 oy
tarafından
Bende çok düşündüm kararımı verdim 

Oğlum 30 aylık yeni olduğunda 

Hamileymisim 

İkincim şuan 7 haftalık yada 8 araları tam 3 yaş olcak ben pişman değilim sadece boğaz ağrısı hastayım zor olacağını düşünmüyorum çünkü eşim bana yardımcı olacak şimdiden oluyor tek çeşit yemek istiyor bana bakiyo bebeği uyutuyo ben dinleniyorum 
0 oy
(247 puan) tarafından
Bu bnm dusuncem cocugun biraz kendi isini halletsin tuvaletini kendi yemegini ayri yatmayi fln ogrenip ole 2 olmali 
0 oy
(640 puan) tarafından
Aslaaaaaa. Biri 1 buçuk biri 3 yaşında çok guzel evet ama anam ağlıyor resmen en az 5 ya da 6 yas olmalı en az ama
0 oy
(2,367 puan) tarafından
Ben 3.5seneden sonra yaktım kendimi sonuçları sekiz ay sonra yazarım sana :D
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Ben ikisini bir halledeyim dusuncesine katilmiyorum malesef. Her bebek ayri bir sevgi ve ozen ister

Yeni bebek fikrine anne baba ve kardes ayni anda hazir olmali diye dusunuyorum
0 oy
(30 puan) tarafından
Eger evini yeni ayirdiysanb biraz daha bekle derim  bende boyle oldum 2 sene beraber oturduk evliligimdende cocugumu buyutmektende birsey anlamadim evi ayirdiktan 4 ay sonra hamile kaldim simdi hem cocuk hem hamilelik zor oluyor esinle vakit gecir derim
0 oy
(137 puan) tarafından
Canım bence briaz oğluna bağlı usluysa olabilr ama yaramazsa ve evliliğini hiç anlamadıysan biraz daha vakit geçirebilirsin. Benim kızım 2 yaşında ve uslu olduğu için ikinciyi istedik çok şükür ikinci kızımız geliyor bazen korkuyorum ya bu fena olursa diye alıştım çünkü uslu çocuga:)) bir de söyle bi durum var vakti saati gelince senin de eşinin de ağzı dili bağlanır ne bir öncesi ne bir gün sonrası❤️ hayırlı vakitte sağlıkla bi evladın daha olsun oğluşuna arkadaş olur hem de
0 oy
(597 puan) tarafından
İki çocuk annesi olarak hayatını yaşa derim en azından 1sene tayını çıkart yeni hayatının sonra bakarsın gidişata göre

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 259 göst.
10 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 219 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 238 göst.
18 Aralık 2021 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 153 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Tuba Y (763 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,869 kullanıcı