0 oy
880 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yakında ben de boşanıyorum diye yazacam galiba .ah bugün başıma gelenler ne berbat bı gün .öğlen iki gibi eşim babasigile gitti oturmaya.bi saat sonra babam bayıldı annem bizde kalacak ambulans babamı aldı gitti dedi.e iyi tmm kaynanamla alzhemir asla durmuo başka yerde .eşim bıraktı gitti sürekli çocuğumu çekiştirip duruyo aglatio.kizim 19 aylık gitmek istemio ona ağladı hep anne yapma diyorum elleme sevmio öyle sıkmaya gelmio onu diyirum alzhemir olduğu için unutup bin kere yapio .tuvalete gidiyorum sürekli kapıyı açıo bakio.pesinden çocuk gelio bı çiş bile yapamadım.mitfaga gidiom.kaynana hemen gelio başımda duruyo çocugum zaten çok yaramaz bacaklarıma kapanio oglenki bulaşığı daha demin koydum makinaya ya .hiç bı iş yapamadım.coxugum bile huyu bı değişti ters ters bakio ona.napacagimi şaşırdım.kucagimda ki çocuğumu cekistirio almak istio.neyse eşim yazdı yemek yap falan yesinler bilmem ne yapamam dedim ağlayacam zaten psikolojim bozuldu dedim.naptin bilmem ne anana baktım kızına baktım dedim napacam dedim pesimdeler hep dedim sürekli hareket edemiom dedim.iyi dışardan soylim dedi iyi olur dedim.sonra eve geldiler yemek yap saat olmuş akşam 9 ne yapacam ya dedim dışardan soyleyecektin dedim .afra tafta küfürler bana mutfakta.ha varsın ha yoksun ne si.ki.mme yariyorsun falan dedi.oylemi dedim gitsinler çocuğu uyutayim bağır çağır bakalım nediomussun dedim .şimdi gideceğim yanına bosanirsan boşan dicek yarın özür dileyerek gülecek dengesiz biliyorum.napayim ben bıktım.bakmam ben bunun ailesine. Giderken kayınpeder Allah razı olsun hanıma baktın sağol bilmem ne hicbisey demedi.hayirli akşamlar dedi çıktılar gittiler.bunlar kadar nankör bı aile yoktur sanırım.biktim gerçekten hakkımı hicbirine helal etmiyorum .keşke hiç tanimasaydim bunları ama kızım aynı kız olarak benim olsaydı .

12 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Zor çok zor ama Annesi hastaymış hemde alzhemir kayınbabada rahatsız olmuş galiba bayılmış sen yapmışsın Allah razı olsun ama yapmayın böyle bugün yaptığınız iyilikler yarin karşınıza çıkar eşiniz oğlu olarak aç kalmasın istememiştir bazı şeyleri o kadar abartmayın çok zor anlıyorum ama biraz sizde sabir edin zaten kalmıyor sizde gidicek açıkçası ben üzüldüm anne babasına ne bilim hasta insanlar ha ailede ne yaşadınız bilemem ben okuduğum kadar yorum yaptım 
tarafından
Hayır bakmam demiyorum diğer ogluda var ben burda tek başıma cebellesiyorum .abin gelsin alsın eve gotursun yada sen gel yardım et bana diyorum yemeği dışardan söylerim dedi tamam dedim eve geldi bağırıyor bu sefer yemek yapmadınmi diye ağzını geleni söyledi .kimse Allah razı olsun demiyor ben olmasam napacaklarmis ben yemeğini yedirdim elimle tuvalete götürdüm daha neyaoimki zapt edemiyorum kaç kere aldı başını gitti bulamadık.ya balkondan düşse zaptedemedim anlayış bekledim biraz eşimden ama küfürler yedim malesef.zoruma gitti
tarafından
Ben seni anlıyorum canım benim diyorum ya zor ama sen birinden karşılık bekleme Allah rızası için yap hasta yarın yaptığın iyilik elbet çıkar karşına bi düşmez kalkmaz Allah yarın Allah göstermesin senin başın dara girer hasta olursun gelinin yada damadın yardımına koşar yaptığın iyilikte kötülükte yanına kalmaz kimsenin bekleme kismeden karşılık Allah görüyor bırak

Eşine gelirsek sana bağırarak yalnis yapmış savunmuyorum altına çizeyim bunu ama dışarıda ki yemek evdeki yemeğin tadını tutmaz bi çorba yapsan kötü olmazdı belki adam açtı belki babasını yanında mahcup oldu evde yemek olmayınca sonuçta hepimiz bir evlat bir anne babayız dimi yarın bizimde başımıza aynı şey gelse zorumuza gider ister istemez esinde o sinirle senden çıkarmış olabilir üzülme konuşup halledebilirsiniz
tarafından
Haklısın canım kackere yeltendim yemek yapacam diye eşim gelince yer diye ama olmadı.tesekkur ederim ama duzelecegimizi sanmıyorum sürekli kavga etmeye başladık ailesi yüzünden.insallah iyi oluruz kocamı seviyorum ama annesinin hastalığının acısını benden çıkarıyor resmen.sanki benim yüzümden olmuş gibi
tarafından
Eee ozman işler değişir kimse başına geldiği şey için seni suclayamaz ben posta göre yorum yaptım evin içini sen bilirsin zor olduğunuda çok iyi bilirim insanın bazen kendine tahammülü kalmıyor anlıyorum seni ama sürekli seni sucluyorsa onu kendisiyle bırak bakalım ne yapacak belki anlar aile ne oldugunu birde suclamasinin şöyle sebebide olabilir sen yanına alıp bakmadığın için
tarafından
Buraya yazmadigim yazamadigim çok konu var .annesi biz evlendigimizde iyiydi .ertesi gün sabahın köründe arayıp eşimden çarşaf istedi ben bunları hiç konuşmuyorum bile .ozaman ayrilsaydim keşke böyle pis bı aile.hep yüzlerine güldüm ne olursa olsun.hastalik olunca işte ahını aldığın el kızı bakıyor ama oğluna yaranamiyorum.dessem bir sürü konu canim boşver içimi döktüm bı nebze.kocamla onlar gittiğinden beri konuşmadık yani hiç tartismadik bile.simdi hava almaya gidiyorum kafam beynim patlio diyor gitti turlamaya.ben bebeğime baktığım için camdan kafamı cikaramiyorum biz nefes almayalım onlar elini cebine atsın gezsin
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Yani rabbim kimseye muhtaç etmeden elden ayaktan düşürmeden Alsın canımızi seni suçlamak jiyetiyle demiyorum sana da yazık kadına da yazık kik ister ki 
tarafından
Benimde isteğim bu yönde çok haklısın.yok eleştiren elestirsin yani başına gelmeyen anlamaz zaten
+2 oy
(1,798 puan) tarafından
Senin gibilerin başına ne gelse mustehaktir diyeceğim amaaaaaa
tarafından
Sağol bebek darısı basina
+1 oy
tarafından
Çocuğu sırtıma sarar. Bir çeşitte olsa o yemeği yapardım. 1 gün idare edememissiniz biri hastanede biri yanınızda sadece 1 gün.
(1,798 puan) tarafından
Neden edemiyor biliyor musun aslında kocasının ailesinden midesi bulanıyor kadının o bu bahane
tarafından
İnadına yazmış birde. Allah aşkına sorun yasamayan mi var eşinin ailesiyle çoğu sorun yaşıyor. Ama bu hastalık başka bisi değil insanlık namına hani her gün olsa haklı 1 gün ölmez kimse.
(1,798 puan) tarafından
Bazıları ölüyor:)))
tarafından
Allah gelininde hayırlısını versin ne diyelim :)
(1,798 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
tarafından
Yani hem çocuk hem hasta bir insana bakıyorsun Allah razı olsun demek yerine yemek mi bekliyor dışardan söyleyebilir parası yoksada bir yumurta kırar yer
tarafından
Sen çok biliyorsun tuzun kuru demekki oturduğun yerden boş yapiosun
tarafından
Nidam alzheimer hastası görmediğin için iki saati büyütme diyorsun öyle kolay değil o hastayla iki saat durmak hemde bebekle
tarafından
Çok sağol kederli Allah razı olsun yaşamayan anlamaz
tarafından
Benim etrafımda çok var canım biliyorum bebekten beterler Rabbim seninden yardimcin olsun♥️
tarafından
Çok sağol canım Allah razı olsun senin gibi iyi insanlar iyi ki var içime su serpen hemen cemkirmeyen❤️
0 oy
(465 puan) tarafından
Sen gene bildiğini yap da bir gün anasıyla çocuğu tek bırak bakalım baş edebiliyor mu o kadar iyi anlıyorum ki seni kaynanam da baktı yıllarca kendi kaynanasina sokak sokak kaynanasını ararken kaç defa ocakta yemeği yaktı sayısını ben bile unuttum evinin işi kaç gün kaldı daha neler neler ah ah yaşayan bilir onun zorluğunu 
tarafından
Okadar haklisinki çok kötü bır hastalık.tuvalete oturturken belim ağrıdı kiloluda yani bebek peşimden kosuyor ağlıyor ona mı bakım onami bakım .kızim biraz büyük olsa zaten ben bakarım niye bakmim ki.Allah kolaylığını verir.babanneme kaç sene baktım o da böyleydi ama çocuk olunca çok zor gerçekten
0 oy
tarafından
Eşinin davranışı hoş değil ne var dışarıdan söyleseydi 
tarafından
Ben yapmaya niyetlendim canim ama olmadı gerçekten.hali yikiyordum daha bunlar olmadan ev berbat çocuk bitarftan ağlıyor ediyor durmuyor.anneside geldi mahvoldum halim hala balkonda duruyor .makinaya bile zor attım şimdi bulaşıkları gerçekten yorgunluktan öldüm bugün.belkide yorgunum diye ters davranıyorum sizlerde annesinizdir anlayın beni linclemeyin
tarafından
Asla linçlemiyorum insan hem ev hem çocuk ile çok yoruluyor. Eşine kızdım dışarıdan söyleseydi de bu kadar huzursuzluk olmasaydı keşke
tarafından
Malesef nankör bı adamla evliymisim yeni idrak ediyorum
0 oy
(393 puan) tarafından
Nevar şimdi bunda baktın baktın Allah için yaptıysan niye lafını yapiyorsun.ayrica kadın hasta kasten bsey yapmıyor.ne yapabilmişsen yapiverseyfin inadına yapmadim dyorsun yapamadım demiyorsun farkındaysan.ayrica annesine birkaç saat baktın dye kocana cemkirmişsin adam tabiki laf sayar.disardan yemek söylemek öyle ucuz dgl eskisi gibi ayrıca yazık bide burda sanki size bir zulüm yapılmış gibi post açmış şikayet ediyonuz.bseyleride Allah için yapın teşekkür onun bunun için dgl.Allah için yapılan şeyin lafı yapılmaz.
(3,535 puan) tarafından
Yine sen yine bir erkek postu ve yine benim ağzımı açtıracan

Alzhemir hastalığı nasıl bir şey bilir misin?  Benim babaannem de alzhemir hastasıydı neler çektik annemle hep geçmişte yaşıyorlar 4. Kat ev mutfaktan yemek dolu tencereyi almış kalorifer peteğinin üstüne koymuş sobaymış o yemek yapacakmış elinden zor aldık tencere bi düşse her yer yemek tuvalet diye halılara sıçtı işedi kendini banyoya kilitledi peşine dolaşmak zorundasın kendine zarar verebiliyor banyoda küvete girmiş düştü biz kapıyı açamıyoruz bir de küçük çocuklu kadının halini düşün ne kadar boş yaptın be kızım YAVŞAAAK KOCASI NE BOOK YEMEYE ÇEMKİRMİŞ haksız kadına destek olması gerekirken birde mal gibi konuşmuş puşşt!!! Sende her postlara kadın düşmanlığını belli etme vallahi çok kızıyorum sana kötü sözler söylemek istemiyorum.
tarafından
Çok sağol canım yukarda bana cemkirdin ama gerçekten doluyum ben gelinlik bile giymedim korona zamanında evlendik.nikah salonu 100 kişilikti kimse gelemedi düğün yapamadık nikah yaptık.babamlar iki bilezik onun babası beş bilezik taktı üç sene öncesi parasıyla.ertesi günü biz onları bozdurduk eşyaları ödedik balayına gitmedim tatil görmedim.babam desen hicbirsey almadı bana onlarda öyle.hicbirsey yapmadılar kiradayiz biz onlar 5 milyon liralık evde oturuyorlar.bakici tutamam diyor 15 bin istiyor diyor.beni hizmetçi mi bellediniz bakıcı mi.bizim bankaya 50 bin borcumuz var eşim abisiyle yemiş içmiş sicm.is onu ödüyoruz.bayramdan bayrama üstüme bişey alıyorum çocuğum biseyden mahrum olmasın diye.kit kanaat gecinirken ailelerden destek görmüyoruz .anca torunum napio bizi soran yok bı ihtiyaciniz varmı soran yok.esim tek çalışıyor.evime birini çağırmaya utanıyorum  ev ev değil harabe.ben bunların bin katını daha anlatabilirim sana çok doluyum.ama eşim benim kıymetimi bilmesse üstüne küfürler yersem zoruma gider.bende inatçı biriyim sınırlı biriyim.napacagimi bilmiyorum
tarafından
Canim yaşayan bilir gerçekten ağladım bugün hep.inan tuvaletimi yapamadim kapıyı yumrukluyor ayağa kalkıom ayağa kalkıyor gelecem otur diyorum asla durmuyor bebek gibi heryere tırmanıyor .kızım ilk geldiginde gülüyordu yanına gidiyordu .kızımı sürekli çekiştirip durdu kolları kızardı yanlız birakamazdim.benim kızım herkesten değerli kimse kusura bakmasın.anahtarlar yok kapıda iki tane balkon var zaptedemedim.cocugum da bı tuhaflasti sürekli gözünü kapıyor yanına gelmesini istemiyir ben onu el bebek gül bebek büyüttüm kimsem olmadı bakarken çocuğumda travma gibi bişey oldu ne oyun oynadı ne evin içinde gezebildi.dizimden ayrılmadı.kadina lafım yok hasta nedesem unutuyor yapma diom tamam diyo yine beş saniye sonra aynı.kafam kazan gibi.esim çok nankormus bunu anladım
(393 puan) tarafından
Cnm hakkını helal et vllahi sen hasta dyince üzüldüm.bide onların sana yaptıklarında yazaydin.kadin niye duşman olim.sana yemin billah vllahi Allah şahidim olsun eşim ve onun ailesi tarafından öyle zorluklar yaşadım ki Allah'a havale ettim.ben kadın hasta bakmak istemiyorsun sandım.biraz duygusalim ben yanlus anladım.bosver kim naparsa kendine bu dünyanın öte tarafıda var.
tarafından
Bunlara mustehak aslında canim da işte eşim arada kalıyor diye susuyorum.sorun yok canım içimi dökmek için yazdım ki rahatladım sagolun
0 oy
tarafından
o kadına bakmak senin değil, oğlunun görevi. bu görevi sana yüklemiş, bir de üstüne küfür ediyor. normal hasta olsa neyse aklı dengesi yerinde değil kadının, bebeğinizi yaralıyor. bir gün oyuncak bebek sanıp yapışır boğazına, yine sizi suçlarlar. madem milyonluk evleri var, ya siz orada kalacaksınız ya bakıcı tutacaklar ya da size sigorta yapacaklar. benim teyzem de yatalak kaynanasına bakıyordu, kadıncağız onu sigortaladı. şu an teyzem 75 yaşında ve o kadın sayesinde emekli.

bugüne kadar her şeye tamam diyip susmuşsunuz. resmen bile isteye kendinizi köle yapmışsınız. borç ödemek için altın ver. düğünü küçücük yap. çocuğuna güzel şeyler yedireme. bayram için kıyafet alama. kocan gitsin abisiyle, artık nerelere gittilerse, kimlerle o paraları yediyse, borcunuza borç eklesin. bu adamdan ne koca olur, ne baba. hala ne diye ordasın
tarafından
Hep bizde kalmıyor canim .işleri düştüğünde ararlar.dun kayınpeder bayılmış buraya bıraktı çok zorlandım.ben de biliyorum ama gün gelince ben konusacam sabrım taştı zaten.ailem desen sadece abimi düşünür umurlarinda değilim.gitsem yanlarına orda da bunaltiyorlar.koyde kaliolar babamı çok uzerler laf taşıyarak.herkes yaşlandı zaten hastalar .Allah biliyor ya kızımdan başka kimse umrumda değil.hakkimi herşeyimi almadan gitmeyeceğim bu evden.ama ailesine de bakmayacagim bakamam .varlık içinde yokluk yaşıyoruz eşimde babasından ailesinden hep şikayetçi o da sırf babasının mal varlığı için iyi davranıyor ben bilmiom sanki.,hakkım olanı kızımın hakkını sonuna kadar almadan pes etmeyeceğim.hicbirine hakkım helal değil ailemde dahil.
0 oy
(3,473 puan) tarafından
En iyi hizmeti de yapsan bugün iyisin yarın senden kötüsü yok bosver takma kafana 
tarafından
Doğru Dion dün kötüydüm bugün iyiyim kuzum sagol
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Havadan atıp tutmak cok kolay. Yemin ederim az önce 7 tane biberi 1 saatte doldurdum. Paçamda kızım durmadan. Bir de senin yaşadığın durumu yaşasam ben deliririm zaten sabrım yok. Eşin çok ayip etmiş. 
tarafından
Dün bu olaylar olmadan halı yikiyordum kaldı öyle hala duruyor balkonda.salagin tekiyim işte birazdan halı yıkamayı arayıp hepsini yollayacağım ödesin işi ne .kimseye iyilik yaramaz ya vallahi .bende çok zorlanıyorum kızım çok yaramaz zaten .bide üstüne onu attılar başıma .abisiyle hastanede babamı beklioz ayağına keyif yaptılar çaylarını kahvelerini içtiler.birinden biri gelseydi bu olaylar yaşanmazdı.esim kadar nankör pis.lik biri yok Allah'a havale ediyorum hakkım helal değil hiçbirine.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Durumuna çok üzüldüm hasta kadının eskilerini açman bana şunu bunu yaptı demen çok yersiz ama çocukla baş edemezsin eşinde anlayışlı davranmamış gerçekten üzüldüm.
tarafından
Eski post canim hallettik aile arasind sorun yok canım sağol
(3,895 puan) tarafından
Anam tarihe bakmamıştım.
tarafından
:)))sjsjsj

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 498 göst.
0 oy
45 cevap 695 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hafsa._.34 (5,607 puan) tarafından soruldu