0 oy
52 göst.
Aile kategorisinde (696 puan) tarafından
Kızlar daha öncede uykula ilgili postlar sorular vs sormuştum. Bebeğim 3 aylık oldu uyku aralığı 2 saat vs yazıyor internette şimdi düzenimizi anlatıcam sizlere gece uykusuna en erken 11 12 de geçiyoruz neredeyse 4 5 saat uyuyor sabaha karşı uyanıyor emmek için o emmesen sonra saat 9 kadar 2 defa daha uyanıyor emiyor uyuyor 9 10da uyanıyor öğlenede kadar uyumuyor. Sorunum şu uyku vaktini asla geçirmemeye özen göstermeme rağmen uykuya geçerken okadar çok ağlıyor ki saçma sapan hareketler ellerini kollarını savurmalar ayaklarını savurmalar kendini kaskatı kesmeler birsürü delilik uyutasıyq kadar canım çıkıyor. Ama her uyku öncesi yaşıyoruz bunu sizde sebebi nedir vallahi yorumdum ya 

3 Cevaplar

0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canim benim gece uykusu çok geç 3 aylık bebek için bu birincisi 10da kalktıktan sonra geri kaçta yatıyor 
(4,430 puan) tarafından
Her çocuk kendi düzenini kendi kuruyor takip gerekiyr biraz ben de düzen kurdum diyemem sana ama 3 aylıksa bebeğin en geç sekiz dokuzda yatması.lazim gelişimi için sen onu sabah erken uyandığında yatirma bence 8 gibi kalksa 10da uyur öyle öyle alıştır yoksa o gece şeyleri uzar ben o.hatayi.ilk.kizds yaptım ezanlara kadar oturduğumu biliyorum o gece uykusuna geç geçiyor ondan da öyle tepkiler verir veya gazi oluyordur
(696 puan) tarafından
Yani şöyle diyeyim size her uyku arası en fazla 2.5 saat bizimkinin bazen çok nadir 3 saate çıkar yani sabah 9 10 uyandıysa bakımını yapıyorum besliyorum saat 12 1 gibi uyur 1 saat sonra geri kalkar yine aynı şekil akşama ladar devam ediyor ama uzun uykuya geçişi gece 11 12yi buluyor 8dede yatsa illa kalkacak birde uykuya dalarken deli deli hareketleri var düşman başına
(4,430 puan) tarafından
Anladık canım zamanla düzelecektir daha küçük nasıl hareketler bu hareketler
(696 puan) tarafından
Ellerini sallıyor kendini kasıyor ağlıyor kaskatı yapıyor kendini sanırsın büyük adam
(4,430 puan) tarafından
Gazi olmadigina emin misin bacım çocuk yaosr da o kadar da olmaması lazım gündüz yaoiyormu aynı seyleri uykuya dalış dışında
-Reklam-
0 oy
(7,289 puan) tarafından
Vallahi ben hiç düzen filan kurmadım nezaman uyumak istese ozaman uyudu sonradan kendi uyku düzenini oluşturdu böylelikle ne çocuğa ne kendime eziyet etmemiş oldum
(696 puan) tarafından
İşte benim bebeğim uykusu geldiğinde çıldırıyor yat uyu işte yani ne bu sinir anlamıyorum ki zorla uyutmuyorum ki ben onu uyanık kalsın muhabbet ediyoruz şarkılar söylüyoruz falan sonra haydi bismillah oluyor
0 oy
(710 puan) tarafından
Bacım 3 aylık bebeğin ne düzeni olacak Allah için. Senin beben 1 yaşına gelecekte o zaman düzen kuracaksın. O zamana kadar bebeğin kendini toparlıcak, kendi uyku zamanını sana belli edecek. Ne zaman uyumak isterse o zaman uyut. Daha döndüğü yok doğru düzgün hareket ettiği yok. Yeyip içip yatacak o arkadaş. Kendini de bebeni de yorma. Gözlemle uyut. Şöyle Bi 7-8 aylık olunca gündüz uykusu 3 olur saati de üç aşağı beş yukarı belli olur. Hele Bi hareketlensin. Yorulacak kıvama gelsin. Acele etme 
(696 puan) tarafından
Evet tek ve ilk :)
(710 puan) tarafından
Benim oğlum o kadarken sürekli uyanırdı. Uyuturdum yatağa koyardım uyanırdı, genelde ayakta sallamayı da pek bilmiyorlar o zamanlar.
Valla benim ilk 3-5 ay çektiğim fotoğrafların büyük bir kısmı göğsümde uyurken çektiğim fotoğraflardan oluşuyor. Yeter ki uykusunda bende keyif yapayım diye kafasını meme üstüne koyardım 2 saat uyurdu kokumla. Bende izlemek istediğim şeyleri izlerdim o sıra. Tabi vücut biraz dile geliyor hareket ettir beni diye ama bebem için 2 saat doğru düzgün kıpırdamazdım.
(710 puan) tarafından
Derlerdi kendine alıştırma sonra iş güç yaptırmaz. Tişörtünü koy bilmem neyini koy diye. Şimdi 20 aylık oldu. Elhamdülillah, maşaallah bir yanına yatırırım kendi uyur.
(710 puan) tarafından
Öyle bağımlı felan da olmuyor yani. Bide bunu dene istersen
(696 puan) tarafından
Aynı şekilde benimde göğsümde uyurdu geceleri sabaha kadar kımıldamaz bende o şekilde uyumaya çalışırdım meğerse bizimki yüz üstü uyumak istiyormuş öyle yatırdım gözlemledim napıyor ne ediyor die çünkü korkuyorum o şekilde yatırmaya şükür kafayı kalırıyor sağa sola çeviriyor falan o şekilde yatırıyorum bende sırt üstü 5 dk dahil uyumuyor hemen gözler açık yüz üstü en azından 1 saat vs uyuyor ama sürekli gözetim altında

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 54 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde arzu07 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 47 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Aysekulder (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.
0 oy
0 cevap 27 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde denizimsi (6,320 puan) tarafından soruldu