+1 oy
155 göst.
Aile kategorisinde (758 puan) tarafından
Eskiden naif insanlara çok iyi davranan insanları kırmaktan incitmekten  kötü söz söylemekten sakınan biriydim.  Evlenip eşimin ailesiyle tanıştıktan sonra o kadar değiştim ki artık bu değişim  herkese yansıdı halen iyi insanlara karşı iyiyim ama kötülere karşı da son derece kötüyüm. Hiçbir lafın hareketin ve hakaretin altında kalmıyorum  bana karşı saygısı olmayanlara saygısız davranıyorum lafımı esirgemiyorum artık insanlar  birşey derken çekinerek söylüyor ve böyle çok daha iyi olduğunu fark ettim. Ben uzulecegime huzursuz olacağıma onlar olsun . İnsanlara taviz vermeyin yüz vermeyin size nasıl davraniyorlarasa öyle davranın  arkadaş eş dost görümce kaynana kayın gerekince eş çünkü anladım ki insanın kendine vermediği değeri kimse kimseye vermiyor insanları hayatınızdan çıkarmaktan korkmayın . Bilseydim böyle olacağını doğduğumdan beri böyle davranirdim.not kendinizi sevin ve değer verin kimse sizden kıymetli degil

9 Cevaplar

+1 oy
(4,986 puan) tarafından
Ben öyle insanlarla direk muhabbetimi keserim merhaba merhaba bitti 
(7,121 puan) tarafından
Bende :)
(4,986 puan) tarafından
Aynı fikirdeyiz ❤️☺️
-Reklam-
0 oy
(3,604 puan) tarafından
Herkese bu konuda çok taviz verdim çok sustum çok iyi olmaya çalıştım sonuç tüm hikayelerde yanan hep ben oldum karşı tarafın zerre umrunda olmadı ama huy iste degisirmiyim bilmem 2 kez aynı halti yedim ikisinde de çok güzel oyuncak gibi onarılıp paçavra gibi bi kenara atıldım 
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Aynı şekilde oldum.bende daha önce etrafimda naif ,sabırlı ,ensesine vur ekmegini al denilen cinstendim.ta ki artık cinnet geçirene kadar.simdi herkes beni gorunce çekiniyor birşey demeye .çünkü şak diye azarlayip lafı sokup gidiyorum.he bence en güzeli de bu sekildeymis
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Benim hayat felsefem "İstediğini söyleyen istemediğini işitir" şeklinde insanlar bana ettikleri laflarda bu incinir kırılır üzülür diye düşünmüyorsa bende onlara cevap verirken düşünmem 
0 oy
tarafından
Çok doğru söylüyorsun bende şuan o yoldayım bazen hak edene karşılık vermek gerekiyor nasıl.olsa kötüyüm bari yapıp da kötü olayım diyorum
0 oy
(245 puan) tarafından
Bende senin gibiydim 4 buçuk senelik evliyim evlendiğim ilk gün bunu anladım genelden 3 sene savaştım saygimi terbiyemi bozmadım ne zaman canımdan can gitti o gün aklım başıma geldi bir buçuk senedir senin dediğin gibi yapıyorum bende kocam bile olsa cevabını veriyorum ve gerçekten çok kıymetli oldum 
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Tepki vermedinmi tepene çıkıyorlar lafını esirgemiycen ben bunu anladım 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum buna. Bende ilk 2 sene eşimin ailesinden çekindim aman onlar görmesin duymasın diyerek yaptım ne yaptıysam. Baktım olacak gibi değil şimdi onlar benden çekiniyorlar. Ben saygıda kusur etmeyim dedikçe onlar ellerinden geleni ardına koymadı. Şimdi akıllı olan onlar deli olan benim. Ben değil onlar benim kahrımı çekiyor. Umurumda da değil yani verdiğim tavizleri iyi değerlendiremediler kendileri etti. Tabi bu sadece onlara karşı değil herkese karşı böyle. Zaten yapı olarak çok lom sözlü pat cvplıyımdır ama onlara karşı frenlerdim. Şimdi freni patlamış kamyon gibiyim :D 
0 oy
(6,850 puan) tarafından
Postu ben açtım sanki ayni durumdayi harf harf hepsinde niye böyle olduk biliyo musun önceden bi sorun olunca yeri geliyo biz hayatımızdan çıkarıyordum yeri geliyo arsız arsız üste çıkıp onlar defolup gidiyordu sonuç bizhep alltan alan iyi insanlar olarak uzuluyoduk evlendikten sonra kocayı mi bosayacagiz herseyde kaynanamı atamiyosun kyinbabayi atamiyosun mecbur gorusuyosun illaki öyle olunca da insan bi susuyo iki susuyo üçüncü de patliyo böyle bekarlık halim olsaydi eşimin ailesini çoktan hayatından cikarirdim ama şuan cikaramiyorum mecbur yüz yuzeyiz o zaman birazda onlar beni kırmaktan korksunlar benim sınırlarına yaklasmasinlar herkes haddini bilsin 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 465 göst.
0 oy
21 cevap 966 göst.
4 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Sevcan (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 569 göst.
17 Ocak 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,841 göst.
27 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu