0 oy
1,437 göst.
Diğer kategorisinde (7,793 puan) tarafından
Kızlar bu yıl ücretsiz olacak diye duyuruldu ancak okullardan okul aile birliği altında 600₺ aylık ödeme talep ediliyor ocakta da zam gelecekmiş sizin oralarda da durum böyle mi (yarım gün)

7 Cevaplar

0 oy
(14,166 puan) tarafından
Ben devlete yazdırdım onlar da bağış 500 lira istediler eşimde vermek zorunda değiliz falan diyor. Ama bizim ki tek seferlik. Sizden neden aylık istiyorlar ki yarı özel diye mi acaba bence araştırın bunu 
tarafından
devletteki Kreslerdeki ,Anaokulu ücretsiz, kreş ücretli diye biliyorum ,sizinki canım anaokulumu kresmi çocuğun yaşı ile alakalı eğer anaokuluna gidiyorsa onlardan bir tek yıl başında bağış aliyorlar,kreş bölümüne gidenlerin yemek ve aylık giderlerini alıyorlar diye biliyorum bizim burda öyle çünkü
(14,166 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşında anaokuluna yazdırdım ben
(7,793 puan) tarafından
Canım yarım gün yemek fln yok oyun ablaları vr ya çocukla ilgilenen tuvalete falan götürüyormuş ama temizliğini yapmıyormuş onun maaşıymış
(14,166 puan) tarafından
Bu nasıl yarı devlet yarı özel benim bir tanıdığım gönderiyor aynı özel kreş gibi tek farkı daha uyguna yazdırmış ve aşırı memnun. Benim ki de devlet günlük 4 saat yemek falan var sizin ki bana değişik geldi.
(7,793 puan) tarafından
Bide bana sor beynim Allak pullak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ankara da varmı böyle
(7,793 puan) tarafından
Bilmiyorum canım
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Kac aylik ucretsiz aliyolar
(4,293 puan) tarafından
Evet aldılar tabi rica minnet ile oldu
(2,831 puan) tarafından
3 yasi neden gozardi ediyolarsa
(4,293 puan) tarafından
İşte mecbur kaldım tam gün acmadiklari için ama bu yıl tekrar 4 yaş sınıfında okuyacak 5 yasa gecirmeyecekler
(2,831 puan) tarafından
Yasitlariyla olur bu sene
(4,293 puan) tarafından
Evet ole olacak Rabbım nasip ederse
0 oy
(121,158 puan) tarafından
yarim gunde olsa meyve saati kahvalti atiatirmalik vs ne veriyolar aylik para alip hani odemesi boya kalemi defteri vs vs seyleri okulmu karsiliyo
(7,793 puan) tarafından
Hayır yemek vs okul birşey vermiyor çalışan maaşıymış
(121,158 puan) tarafından
oldu paşam diyeydin kolaymi su zamanda her ay 600 vermek hadi tum gun olsa yemek verse neysede yarim gun bide
(7,793 puan) tarafından
Valla kafam Allak pullak sırf özeller 6500₺ den başlıyor devlet 57 ay öncesi almıyor bunlar 600₺ ocakta zam gelecekmiş
0 oy
(2,982 puan) tarafından
Devlet kaldırmış aylık ödemeyi meb sor bi canım 
(2,982 puan) tarafından
Ama öyle hasta olur ve kokar canım ve diğer çocuklar kokuyon diye çocukla dalga geçerler
(7,793 puan) tarafından
Yani tüm çocuklar için geçerli olacak kakayla gezemez ki bakalım yaşayıp görücez
(2,982 puan) tarafından
Benim bildiğim yardım ediyorlar ama
(7,793 puan) tarafından
Sadece eşofmanını çekiyorlarmış :( aslında güzel birşey mahremiyet için ama çocuk popoda kakayla mı gezsin:(
(2,982 puan) tarafından
Değişikmiş
0 oy
tarafından
Bizim burda geçen sene yarım gün 500 tam 1500 idi devlet kreşi bu sene zamlı olacak demişlerdi ,bu senenin fiyatını bilmiyorum daha evimin yanında benim ,bebeğim daha 23 aylık seneye göndermeyi düşünüyorum burda para alıyorlar canım hani ben alınıyor diye biliyorum yemek parası ve ihtiyaç giderleri için 
(7,793 puan) tarafından
Bu aene devlet ücretsiz ilan etti canım
0 oy
(4,293 puan) tarafından
Kızım yarı özel yarı devlet anaokuluna gidiyor bu yil aidat diye 475 tl artık klup ücreti olarak da 1400 tl oduyorduk tam gün gidiyor kızım sonra 475 tl yi kaldirdilar resmi olarak ücretsiz ilan edildikten sonra duan aynı okulda yaz okuluna gidiyor gene tam gün 2.160 tl okul ücreti aylık 250 tl kırtasiye icreti(bizim daha önce de gittiği için kalan malzemelerini verdiler onu tekrar yolladığım icin) kırtasiye ücreti bu eğer hiç malzemesi yoksa 650 tl bir de yüzme kursu var hafta da 2 gün onun git gel servisi de aylık 500 tl . Toplam da  2.910 tl ucret ödüyorum 
(7,793 puan) tarafından
O zaman fiyat çok iyi canım bizde yemek neyim yok
(4,293 puan) tarafından
Aşırı pahaliymis cidden ama ben geçen yıl burayı yazdirmadan Bi özel okula sordum 35 bin dedi artı kırtasiye masrafları vs dediler sukue burası zor da olsa kaydini yaptirabildik araya insan soktuk falan anca ole nasip oldu
(7,793 puan) tarafından
Herşey o kdr zorlaştı ki insan ne yapacağını şaşıyor
(4,293 puan) tarafından
Rabbım herkesin yardımcısı olsun
(7,793 puan) tarafından
Amiin canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 59 göst.
7 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Oykuaygun (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Guee (733 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.
0 oy
1 cevap 74 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,222 puan) tarafından soruldu

398,124 soru

11,906,186 cevap

36,033 kullanıcı

...