0 oy
101 göst.
Diğer kategorisinde (409 puan) tarafından
Oğlum 25 aylık olacak hâlâ emziriyorum. Geceleri çok zorluyor. Gündüzleri de sıkıldıkça emmek istiyor. Yazın sütten kesmende iyi olmaz diyorlar. İşin en zor kısmı bende kendimi hiç hazır hissetmiyorum. Tiksinerek bırakmasını da istemiyorum. Siz bu süreçte neler yaptınız? 

4 Cevaplar

0 oy
(2,405 puan) tarafından
Ben azaltmistim. Yazin cocugu oyalamak daha kolay. Disari cikararak gunduz emmelerini azaltabilirsin. Gecede kalkinca hemen meme vermeyip su veriyordum ve gece uykusuna emmeden yatmaya alistirmistim. Boyle boyle 27 aylik kendi birakti.
(409 puan) tarafından
Emmeden yatmaya nasıl alıştırdınız? Depremden önce bebeğim hamakta uyuyordu. Deprem sonrası oluşan şartlardan dolayı emerek uyudu. Emmeden uyumasını istiyorum ama hamakta da uyumasını istemiyorum. Siz nasıl yatırıyorsunuz?
(2,405 puan) tarafından
Ben normalde de sallamiyodum. Uyumadan once kitap okuyoduk ve sohbet ediyoduk. O sirada ben uykuyu anlatiyodum ya da ona benzer kitaplar okuyodum, yarim saat 40 dakkayi buluyodu bazen ama zamanla o uykuya dalma suresi azaliyodu. Baska biseyden kurtarmak icin baska biseye alistirnayin derim.
-Reklam-
0 oy
(12,543 puan) tarafından
tam 1 yaşında kestım aramadı hemen unuttu 
0 oy
tarafından
azaltarak once gunduzden basladim 3 iciyorsa 2 sonra 1 sonra da geceye gectim.. tabi oncesinde bilgi verdim sut artik bitiyor diye.. sutun yazla ne ilgisi var onh anlamadim 24 u gecmis kes bence
(409 puan) tarafından
Şuan bile zorluyor. Emmeden uykuya geçemiyoruz. Şu aralar öğlen uykusuna yatarken ve gece uykusuna yatarken emiyor. Emmeden uykuya geçse geceyi de bıraktırcam
tarafından
gecmesini beklersen daha cok beklersin ne yazik ki.. cunku tum cocuklar sutu gule oynaya degil istemeye istemeye birakir.. benmki de ayni suan 21 aylik 23 olsun baskalayacagim
0 oy
(197 puan) tarafından
Ben 1 yaşında kestim oğlumu gebe olduğum için kesmek zorunda kalmıştım aktarcıdan sabır taşı almıştım göğüs ucuna çok az birşey koymuştum 1 kere de bıraktı o gün geceleri uyanıyordu yemek su birşeyler veriyordum hemen uyutuyordum sürekli emek isteyen bebekti çok kolay şekilde kesmiştim çok ucuz birşey ztn 20 TL mi ne zararı da yok sorabilirsin 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 100 göst.
0 oy
9 cevap 129 göst.
29 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Kimgamze (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 178 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde Bodrumlu (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 193 göst.
19 Ekim 2022 Aile kategorisinde Bir erkek annesi (591 puan) tarafından soruldu