0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (26 puan) tarafından
Arkadaşlar Medicana hastanesi muayene ücreti 465 liraydı dün randevu aldım 760 TL olduğunu söylediler sezeryan ile doğum 11bindi kimbilir o nekadar oldu. Özel hastaneye gidenler sizde durum ne zam yapilmismi ?

14 Cevaplar

+1 oy
(1,282 puan) tarafından
Hiç bir zaman özel hastaneci olmadım. Bu paralar niye verilir ki. Bir insan bu kadar aşırı bir fiyata muayene ediliyor sağlık resmen satılıyor. Hiç uygun bir şey değil doktorlar açısındanda bence. Yazık.
(1,995 puan) tarafından
Amin inşallah ama sonucu güzel oldu. Evladım da ben de sağsalim çıktık şükürler olsun. O kadar bekletildim ki çocuğun boynuna iki tam tur kordon dolanmış. Allah doğumun da hayırlısını nasip etsin. Kavuşmayı bekleyen herkesin de rabbim yardımcısı olsun.
(1,193 puan) tarafından
Çok şükür canım ben de sağlıkla kavuştum elhamdülillah amin
(999 puan) tarafından
Kız bu yorumu yapman bile ayıp :D ilk defa devlete gittim hamileyken. kadın beni azarladı acele hareket ediyorum diye . Bende kadına bağırdım . Alttan muayene edeceklerdi aheste aheste hareket ettim onada bağırdı dedim bi kes çeneni senin keyfinle hareket edemem :D  sonuç ? Özelde 1 saatte biten işim devlette 5 saat sürdü . Nst bağlayacaklar yemin ederim 2 saat Nst sırası bekledim dışarıda . Paramı verir paşa paşa devlette alamadığım hizmetimi parayla alırım valla asla ugrasilmaz o maymunlarla :D
(1,193 puan) tarafından
Sizinde uslubunuz biraz iticiymiş, maymun falan demeniz, sizin gibi hastalarla da zordur eminim
(999 puan) tarafından
Benimle insan gibi konuşan bir insan evladı normalde çok sever beni :)))) Kusura bakılmasın kimse kimseden üstün değil . O mesleği yapıyorsan sonuçlarına da katlanmak zorundasın. Kimse kimseye zorla birşey yapmıyorsun . Mesleğini sevmiyorsan o işi yapmayacaksın . Haliyle bu tarz insanlara biz insanda demiyoruz o kategoriye koyamiyorum ben :)))
-Reklam-
0 oy
(15,858 puan) tarafından
Valla devlete gidiyorum hem kafa rahat hem cebim rahat
tarafından
Katılıyor ve alkışlıyor, ve ekleyerek şunu söylemek istiyorum devlet doktorlarını önce internetten araştırıp yorumlarını okuyorum sonra randuvu alıyorum, örnek kadın doğum, dişçim, cildiyecim vs. Artık aynı doktora gidiyorum :) ne demişler işi bilcen, işe gitmicen :) randuvu nasılmı alabiliyorum? Tabiki mhrs uygulaması telefonumda yüklü, bildirim 7/24 açık telefonuma düşer düşmez alıyorum
(15,858 puan) tarafından
Bende randevu alacağım zaman sabah saat 10 da giriyorum genelde o saatlerde randevular yenileniyor bulamazsam talep oluşturuyorum.
0 oy
(7,911 puan) tarafından
515 TL idi 2 hafta önce zam geldi mi bilmiyorum canım 11.5 istiyor sezeryan doğuma ama zam gelecek diyordu doktorum şimdi getiriraen parayı bu fiyat dedi ve özellikle belirtti gece falan sancın tutar sezeryan olursun ben gelirim 3 bin de öyle alırım dedi 
(26 puan) tarafından
Sözde SGK liyiz niye devlet hastanesindekiler insan gibi davransada bizde SGK kızdan faydalansak çok kızıyorum bu duruma.
(7,911 puan) tarafından
Devlete de gidiyorum arada doktorum gayet iyi ama isteğe bağlı sezeryan olmadığı için o paraları vermek zorundayım
(5,739 puan) tarafından
Sgkye şikayet edin. Verdiğiniz paraları geri alırsınız, fazla olarak aldıkları parayı.
(7,911 puan) tarafından
Evet bende duydum bunu araştırdım da ek olarak bizden para alındığı takdirde ispatlayabilirsek fiş yada fatura ile belli bir kısmını alabiliyoruz ödediğimiz paranın ama doğumu bekliyorum canım bakalım
(5,739 puan) tarafından
Özel hastaneler belli miktarın üzerinde alamazlar yasal değil. Devletteki muayene x2 +SGK katılım payı maksimum alacakları miktar. O da 200-300 gibi bir şey yapıyor. Diğer aldıkları paralar kendileri için. Normal muayenede sıkıntı çıkmaz ama sezaryen için size kağıt imzalatabilirler, bu haktan faydalanmayacagim gibi, iyice okuyun böyle bir şey yoksa imza atın
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Özel hastaneler Haziran ayında zam yaptı maalesef..

Ben de Diyarbakırda en son 465 lira muayene oldum henüz gitmedim yeni fiyatı nasıl. 
0 oy
tarafından
Geçen ay kızım için rutin muayeneye gitmiştim o zaman 490 tlydi. Pazartesi gittim acile kızımın ateşi 40 dereceydi o an panikle yanlış hatırlamıyorsam 590 tl verdim. Tahlil aldılar ona da 600 tl vermiştim. 
0 oy
(5,739 puan) tarafından
Faturanızı alıp sgkye şikayet edin. Paranın bir kısmını geri alırsınız ama komple işiniz bitince yapın. 2 seneye kadar süresi var diye biliyorum. Doğumu yapın gidip şikayetçi olun
(26 puan) tarafından
Ay bende bu dusuncedeyim utanırım açıkçası şikayet edip parayı geriye almaya.
(5,739 puan) tarafından
Ayıp değil yasal hakkınız. Devlet onlara bir standart getiriyor. Onlar kurallara uymuyor. Kurala uymayan bir yeri, bir kurumu şikayet etmekten neden utanayım? Eskiden hiçbir özel hastane bu kadar pahalı değildi. Tahliller, mr, röntgen vs ücretsiz çekiliyordu. Ameliyatlar ücretsiz oluyordu. Şimdi hepsi para koparmak derdinde. Ve devlet onlara ceza kesiyor. Ayrıca doktoru değil hastaneyi şikayet ediyorsunuz.
(1,193 puan) tarafından
Madem standart getirmişler bunu ilk muayenede söyleyin bir daha gitmeyin,  niye bütün işiniz bittikten sonra şikayet ediyorsunuz,  fırsatçılık oluyor bu sanki
(5,739 puan) tarafından
İnsanın hakkını araması nasıl fırsatçılık oluyor acaba? Sonra gelip burada bu özeller niye pahalı diyorsunuz, herkes şikayetçi olsa yapabilirler mi fiyatları bu şekilde? TC vatandaşı olarak hakkımı arıyorum. Siz aramıyorsanız o sizin probleminiz. Sonra da niye yüksek demeyin
(5,739 puan) tarafından
Gidip sgkya sorabilirsiniz şikayet etme hakkınız var mı yok mu diye. Hakkınızı aramayı bilmezseniz daha çok soyarlar sizi
0 oy
(672 puan) tarafından
Benimki de 475di 655 oldu doğum 11 bin Di 14 bin oldu 
0 oy
(472 puan) tarafından
Evet canım özel hastaneler inanılmaz  pahalandı muayene 400 normal doğum 9 bin  sezeryan 12.000
0 oy
tarafından
Bizim burda da pahalanmis ben 2 çocuğumu da özelde yaptım doğumu memnundum ilgi alaka vs çok güzeldi devlette yakınlarım çok doğum yaptı tek sıkıntısı şu mesela abimin karısı 2 ay oldu doğum yapalı catalda beni dikerlerken belki odaya 15-20 kişi girdi girdi çıktı stajer vs diyor erkek de bakmış ben bu konuda çok takintiliyim eşimde öyle yada görümcem 4.sezeryani olup kordonları baglatti ameliyathanede 1 tanede kadın yoktu kalabalıktı herkes heryerimi gördü diyo en korktuğum şey benimde 3.sezeryan olacak eşime kıyamadım gel şehir hastanesinde yapayım dedim oda çok kararsız kaldı ya hemşire ebe bagirirsa ters davranırsa diye korkuyor oda ablam 1 sene oldu doğum yapalı sabaha kadar tek 1 kez ağrı kesici yaptılar sezeryan oldu sabaha kadar inledim yalvardım bidaha ne gelen oldu ne giden oldu odaya dedi ağrı kesici bile vurmadilar dedi ben 2 doğumda da sabaha kadar ağrı çektim sabaha kadar 2 saate bir ağrı kesici yapıldı ona rağmen çok ağrım oldu işte devletten korkuyorum o ağrılara nasıl dayancam diyorum ya birisi ters davranırsa diyorim o kadar parayı vermek istemiyorum belki de 10 bin TL olmuştur sezeryan ücreti ama eşime akşam tekrar sordum senin canindan kıymetli değil kim için çalışıyorum zaten 10 tane dogurmayacan bu da sağ salim doğsun bakalım da gerisi boş dedi 2.si de ölü doğumdu benim o yüzden korkuyorum Rabbim sağ salim kucağımıza aldirtsin inşallah ya
0 oy
(485 puan) tarafından
Al bendende o kadar avrasya hastanesine dun gttim ucret 600 den 810 tlye cikmis nst 135 tl olmus sok oldum sezeryan dogum 13 ten 18 e cikmis
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Ordu univ de sezeryan pldum hem benmle hem bebegmle cok guzel ilgilendiler ozel e hic gtmedim normalde istanbulda devlet hastanesne gttim hep hepside ilgiliydi 
0 oy
(27 puan) tarafından
Benimde muayne 665 tl idi şimdi 965 tl olmis
0 oy
(3,609 puan) tarafından
İlk doğumumu tıp fakültesinde yaptım. İlgi alaka o kadar iyiydi ki özel yanında halt yemiş. İkinci doğumumu da orada yapmak isterdim ama malesef şehir değişikliği nedeni ile özelde yaptım. 
0 oy
(994 puan) tarafından
Hiç bilgim yok özel sigortamiz var sadece katkı payı ödüyoruz o da 15 liraydi geçen hafta

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 95 göst.
0 oy
1 cevap 66 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Funda97 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 119 göst.
14 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 638 göst.
15 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozgemm (772 puan) tarafından soruldu

378,402 soru

11,326,585 cevap

34,780 kullanıcı

...