0 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde (119 puan) tarafından
Kızlar 17 haftalık olduk biz kıyafet almak için erken mi sizce 

12 Cevaplar

0 oy
(7,859 puan) tarafından
Alacağın şeylere bağlı canım birden al ak zor oluyor hele şu dönemde ben önce beşiği falan almıştım hastane çıkışını falan o haftalarda sonra ana kucağı falan alındı odası yapıldı yavaş yavaş almakta fayda var 
(119 puan) tarafından
Hm anladım cnm bn de ilk olarak beşiği alayım o zaman
(7,859 puan) tarafından
Hemşire 35. Haftada Herşeyiniz hazır olsun demişti bana çantan falan aklında bulunsun canım
(119 puan) tarafından
Bn de yavaş yavaş hazırlamaya başliycam inşallah cnm
-Reklam-
0 oy
(685 puan) tarafından
Canınız nasıl isterse onu yapın... Bana eşimin tarafı özellikle erken alışverişe başladım diye bir sürü şey söyledi açık açık dile getirmeselerde ya bebeğini kaybedersen nolur gibisine getirdiler ama benim umrumda olmadı 25 haftalıkken çoğu şeyim hazırdı kendi annem her konuda yardımcı oldu iyikide öyle olmuş diyorum...
(685 puan) tarafından
Siz kendinize göre hareket edin gerisini rabbim bilir. İnanın son 3 ay çok zor oluyor yıkamak ütülemek çanta yapmak çünkü tek iş bu olmuyor evi çekip çevirmen gerekiyor bedenen çok çabuk yoruluyorsun uyku baskın geliyor ayakta durmak zorlaşıyor kafan da yorgun oluyor mesela ben düşünemiyordum mantık çerçevem gitmişti. Son zamanlara bıraktığım hiç birşeyi yapamadım bebeğimin odasını süsleyecektim ha büfün ha yarın dedim doğurdum kalıverdi öyle şimdi bebekle ilgilenmekten yapmadım 3 ay geçti bile gerisini siz düşünün
(1,075 puan) tarafından
Aynı tepkiyi ben de alıyorum hatta kaynanam 15 gün falan kala hazırla diyor ,:D
(119 puan) tarafından
Bnim ki de aynı kafadan cnm
(685 puan) tarafından
Ne 15 gün kalamı :) ben 2 hafta önceden doğurdum ki daha erken gelen bebekler var 35 36 dan sonra doğum beklenir ve artık çevremde gördüğüm kadarıyla bebeklerde erken geliyor. Benden size tavsiye 30. Hafta da herşeyiniz hazır olsun sonrada bol bol dinlenin uyuyun spor yapın film izleyin... sonrası çok daha yorgunluk çünkü
(1,075 puan) tarafından
Ne kadar bahsi acilsa 15 gün kala alisverise çıkın diyor insanın onunde ne var bilinmiyor diyor.. daha 20 haftaligiz detaylidan sonra artık başlamayı düşünüyorum bakalım... Zaten insan bir süre sonra ağırlaşıyor yapamıyor en azından hazır bulunsun.
0 oy
tarafından
Bence daha erken şimdi neden diyeceksin 6 ay bitti 7 aya girdim kıyafetlerini yeni aldık düşün utu yapacağım doğum çantamı hazır edeyim dedim 

Doktora bı gittim.bebekte sende ölürsünüz dedi herşey başıma yıkıldı gözün korktu şimdi ikinciye hamileyim 7 buçukta anca diyorum 
(119 puan) tarafından
Hm anladım cnm
0 oy
(12,763 puan) tarafından
Cinsiyeti bellidir artık diye düşünüyorum bu haftalarda yavaş yavaş liste yap ne alınacak nasıl bir şey alınacak ona karar ver çok fazla alınacak şey var hepsini son zamanlara bırakma ağırlaşacaksın zor gelecek sana küvet beşik poşet temel ihtiyaçlarından başla yavaş yavaş diz bence 
(119 puan) tarafından
Erkek cnm ilk olarak beşik almayı düşünüyorum
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Valla ben hamile olduğumu duyar duymaz aldım bi anda yüklenmek istemedim kaynımin düğünü vardı ona da borcluyduk o yüzden yavaş yavaş elime geçtikçe aldım koydum doğmadan herşeyi hazırdı bi odasında halı eksikti 
(119 puan) tarafından
Evt yapıcam cnm
(6,827 puan) tarafından
Bak şimdi 2 tane yeni doğan takım al biri 10lu olsun penye battaniye oluyo onda ayriyeten almana gerek kalmaz bi tanede 5li al yeni doğan bunlar yeterli 3 takım 3 6 ay ay 3 tane de tulum al 6 7 tane çıtçıtlı atlet al mevsim yazsa 0 kollu kıssa kısa ya da uzun kollu şeklinde kendin ayarla onu bunları yenidoganlarla çok farkı olmuyo 3 6 ayın ilk doğduğunda 2 aylık olana kadar gider bunlar 2 paket ağız mendili al bi tane büyük boy yeni doğan bez al sonra 2 numaraya geçersin stok yapma yapcaksan da her numaradan 1er paket al 4 numaraya kadar çok hızlı degisiyo 4 numara baya gidiyo ıslak mendil stoğu yapabilirsin 2 tane kalın battaniyen olsun 2 tane orta kalınlık olsun 3 4 tane de musluk örtü al havanın durumuna göre kullanırsın en az 2 olmasının sebebi de kirlenince birini yikayana kadar diğerini kullanmak için ateş ölçer al bi koltuk altı olsun mutlaka ama belli bi süre sonra onu yaptirmiyolar bi de temassız alırsan iyi olur burun aspiratör swrum fizyolojik bunları al emzik biberon göğüs pompası al pompa çok işine yarayacak bi paket mama al mutlaka yenidogan dönemi kullaniliyo illaki içer reflü yatağı al anne yani beşik al ama sor mutlaka alırken ne kadar kullanılır diye ben aldım 4 ay zor kullandı daha büyük bişey alsaydım keşke bazıları 2 3 yaşa kadar kullaniliyo onlardan al nevresim takımı al 2 tane birini yıkar diğerini takarsın yorgan al ebebektekini tavsiye ederim kışın dogacaksa uyku tulumu al 2 beden büyük al çünkü bi kış giysin çabuk buyuyolar bu saydiklarimla en fazla 2 aylık olana kadar idare edersin canım sonrası için kıyafet eksiğin olur ben 6 9 ay 5 takım aldım 10 tane atletle birlikte sonra baktım böyle olmayacak çok hızlı buyuyo ve bedenler arasında çok bir fark yok direk 1 yaş kıyafet almaya başladım ondan sonrasını kendin tamamlarsin bebekten bebeğe degisiyo ihtiyaç kimine daha az kıyafet yetiyo kime çok gidiyo ek gıda dönemi tekrar alışveriş yaparsınız zaten
(119 puan) tarafından
TM cnm çok teşekkür ederim bilgilendirdigin için
(6,827 puan) tarafından
Bebek odası için büyüyen beşik asla önermiyorum bin pişmanım içine en kaliteli sinden yatak aldık bi de oğlum 14 aylık hiç yatmadi aşırı yer kapliyo iç yatak boşa gitti beşik komple çok yer kapliyo bence oraya da Ikea beşiğini bilirsin ahsap öyle bişey bulursan ondan al içine yatak alırsın ilerde baza alırsın büyüyünce çocuk böyle hiç bi ise yaramiyo çocuk odasındaki besige kenar korumaligi al mutlaka kafasını faan caprmasin uyku seti aldım ben hiç işe yaramadı sadece korumaliklarini kullanıyorum içine zaten nevresim seriyoruz ya daha iyi oluyo dolabını mutlaka 3 kapılı al ben şuan çocuğun kuculenlerini sigdiraniyorum 3 kapı 2 çekmeceli dolaba mutlaka bi koltuk koy oraya emzirme koltuğu olabilir ben salon takımının berjerini koydum odayla çok uyumluydu salona da fazla geliyodu emzirirken lazım olur çocuk hastalanır yanında durman gerekir lazim mutlaka perde işi gönlüne kalmış nasıl bişey istersen halı da aynı şekilde duavar kağıdı yerine ben sticker aldım trendyoldan çok güzel oldu tavsiye ederim ha bak mama sandalyesi lazim mutlaka purst bebek arabası soylemedim bile banyo için küvet kova masrafa şampuan bebek yağı lif havlu bunları söylemedim bilirsin zaten kendine de göğüs pedi al lohusa kilodu al crop şeklinde sütyen al emzirme sütyeni hiç bi ise yaramiyo sabahlikli lohusa takımı al evde hastanede biri gelince üstüne takip oturması rahat oluyo pişik kremi bepantol alırsan göğüs ucu kremi olarak da kullanırsın tırnak makası saç pircasi aklıma gelenler bunlar
(6,827 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(67 puan) tarafından
Yok bebek ölür falan muhabbetlerinden uzak dur kimsenin de bu konu hakkında konuşmasına izin verme. İnsanın canı gidicek aldıklarının peşine mi duscek ah aldım ettim diye. Ben gider çocuğumu kaybettiğim için başımın gözümün sadakasi olsun diye başkalarına verirdim. Tövbe yarabbim ya hamilelerin duygularını düşünmeden böyle boş boş konuşan insanlardan nefret ediyorum. Sizene kim ne almak isterse alır sizin cebinizden mi çıkıyor sanki. Benim üçüncü bebeğim yolda Elhamdülillah çoğu seyide tamam. Şuan 23+2 deyiz. Ben o göbekli halimle sürekli alışveriş yapamam. Zaten iki adımda bir yoruluyor insan. Cinsiyet kesinse alışverişini yap. En fazla detayliya kadar bekle derim sana. Zaten cebimizde para desteleri yok tek bir ayda hepsini alalım. Ekonomi belli butcelerimiz belli. Rabbim sağlıkla hayırla kavuşmayı nasip etsin evlatlarimiza ❤️
(119 puan) tarafından
Amin inşallah cnm sağlıcakla kucagimza alalım bebeklerimizi
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Cinsiyet kesinse 2-3 doktor evet cinsiyet doğru dediyse al canım
(119 puan) tarafından
Kesin cnm 2 tane doktor baktı erkek dedi ikisi de
(7,768 puan) tarafından
Al canım bu zamanda her gün zam geliyor ne alaan o kar
(119 puan) tarafından
Yavaş yavaş almaya başliycam artk cnm
0 oy
tarafından
Ben 20 haftadan sonra  başladım 
(119 puan) tarafından
Hm anladım cnm
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Ayy ben 32 haftalık oldum elde avucta hiç bir şey yok

Hastane çıkışı bile yok 

İyicene bunaldım 

Sen başla bence

Zaman hızlı geçiyor 
(119 puan) tarafından
Evt cnm başliycam hemen
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Canım ben 12 de cinsiyet öğrendim o zamanlar 4 5 takım kıyafet aldım 16. Haftada çocuk odası alındı komple kurdum ama erkendi bakma annem aldı erkenden 26. Haftamda annem geldi park yatak falan almış bütün kıyafet aşmış ondan sonra ben bir tek bebek arabası aldım şampuana kadar almıştı annem ama yavaş yavaş başlamak gerekiyor canım bir anda yüklenmek maddi açıdan zorluyor 

Bide bence canım naçizane fikrimi söyleyim bebek odası yapacaksan karyolalı beşik alan derim zaten yanımda yatacak ya nerden baksan 1 yaşına kadar sonra o karyola kullanılmıyor ben şahsen 90×190 Montessori yatak aldım yanım için de nuna park yatak aldım
(2,104 puan) tarafından
26. Haftamda komple park yatak kuruş nevresim takıldı canım 30 da çantam hazırdı 37 de de doğurdum
(119 puan) tarafından
Hm anladım cnm
0 oy
(2,570 puan) tarafından
Cinsiyeti belliysi her şeyini alın. Her gün zam geliyor çünkü 
(119 puan) tarafından
Belli cnm erkek
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Yavaştan başla canım zaten hersey pahalı 1 er 2 ser almaya basla
(119 puan) tarafından
Başliycam cnm