0 oy
666 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğim 9 aylık ne ek gıda ne mama ne formül mama aklınıza ne geliyorsa hiçbir şey ağzına sürmüyor sadece emmek istiyor sütüm yok göğsüm sünger gibi hiç yok sütüm o kadar zayıfladı o kadar eriyor ki ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim doktora götürüyorum tahlil yaptırdık hiçbir şey çıkmıyor ama ağzına yemek koymuyor günlerce aç kalıyor sadece emmek istiyor ama sütüm yok lütfen bir çare bulun bana bildiğiniz bir yöntem varsa söyleyin lütfen hakkınızı helal edin kusura bakmayın şimdiden

18 Cevaplar

+2 oy
(439 puan) tarafından
İdrarlı bez alıyor musunuz
tarafından
Evet idrarlı bez alıyorum yapıyor su bayağı tüketiyor ama
(439 puan) tarafından
Emzirmek dışında su mu veriyorsunuz
tarafından
Emiyor bir de su çok tüketiyor ama eminim sütüm yok çünkü tek göğsümü emmiyor ve diğer göğsümde sünger gibi kendim sıkıyorum inanın sıka sıka sadece iki damla geliyor
(439 puan) tarafından
Sünger gibi olsada süt oluyor ama az olur. Emzirmeye devam edin bence. Eğer zayıfladığını düşünüyorsanız tekrar doktora götürün. Tahlillerde de belli olur
-Reklam-
+2 oy
(493 puan) tarafından
Bir pipet alıp memene yapıştır oradan mama ağzına aksın meme ağzında olunca onu süt sanar daha önce internette okumuştum 
tarafından
9 aylık oldu dün 8 kilo
(666 puan) tarafından
Benim kızım daha zayıf ama 1 yaşında 7 kilo:(
(1,464 puan) tarafından
Benim kızım da 9 ay 5 günlük 8 kilo 200 Gr erkeklerde farklı mi oluyo bilmiyorum ama doktorumuz bizim kiloya normal dedi sizin ne dedi zayıf mi dedi ki
(493 puan) tarafından
Canım biborona mama doldur memesine pipeti tak ucunda memene yapıştır meme ucuna ağzına memeyi alıp çektikçe ağzına mama gelir
(666 puan) tarafından
Zaten 2 buçuk kilo doğdu dün kontrolümüz vardı çok kötü değil dedi o mamaya devam et dedi
+1 oy
(10,533 puan) tarafından
Maalesef emmeye güveniyor cnm benim oğlumda çok zayıfladı çok kötü oldu bütün vitaminle düştü sütten ayırdım şimdi yiyor 
tarafından
9 aylık ben de sütten kessem mi nasıl keseceğim ne yapayım bana yol gösterin
(10,533 puan) tarafından
Valla cnm zor oldu çok ağladı ama yapacak bişey yok doktor kes dedi çünkü hiç bir şey yemiyordu meyve şu bu hiç yemiyordu salça sürdüm ayırdım şimdi kendi istiyor acıktım diye
tarafından
Ben de deneyeyim mi canım 9 aylık başlayayım mı kesmeye Allah yavrum sana bağışlasın Allah sizi düşürmesin bana da çare gösterin
tarafından
Doktorunuza sormadan memeden kesmeyin bebeğiniz daha 9 aylık
(10,533 puan) tarafından
Tabi doktora sor cnm sen bizim doktor öyle demişti çünkü hiç bir şey yemiyordu
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Başta sütüm yok deme sütüm bebeğime yetiyor de bol bol süt yapıcı şeyler ye bol şu iç cnm morelini bozma zamanla düzelir
tarafından
Canım neler yiyorum neler sütüm yok zaten tek göğsümü emiyor diğerini emmiyor emdiği göğsümden de gram süt gelmiyor emzik olarak kullanıyor
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sevdigi hic bir sey yok mu canım corba olsun dene hepsini kan tahlilleri temiz demisin demir eksikligide istahsizlık yapar o degeri iyi mi serum hortumunu gogsune bantlayıp mamayı o sekilde versen hem emer hem mamayı ceker
tarafından
Bütün tahlilleri temiz çıktı hiçbir sıkıntı yok sevdiği yemin ederim hiçbir şey yok aklınıza ne geliyorsa yapıyorum her gün denedim her Allah'ın günü dört beş çeşit çorbalar püreler sebzeler meyveler her şey bir lokma ağzına sürmüyor
(3,419 puan) tarafından
Parka falan goturup denesen olur mu ki dikkati dagilir orda birde ayri ayri oturtma kendinizle oturt canım benim oglan oyle alisti bizim de disarda yeme sorunumuz var asla disarda yemez emmek ister pazar gunu mevlutte corba icti
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Sütünü göğsüne bakıp bilemezsin canım çiş yapıyorsa süt vardır ek gıdayı eline ver biraz oynasın biraz yesin öyle daha çok sevecektir pankek yapıp eline verirdim parçalar döker yerdi mesela minik minik masasına koyardım o alıp yemeye çalışırdı o oynarken arada ben verirdim oyunla birleştir oyuncaklarla yedir 
tarafından
Pankek krep bebek poğaçaları hepsini denedim eline alıyor sadece eziyor ağzına götürdüğü gibi böyle midesini bulandırıyor
(7,272 puan) tarafından
Alışacak canım sen hergün yap koy önüne sürekli ememez sonuçta mama kullanmıyor musun
tarafından
Çeşit çeşit mamalar almışım aptamil'inden tut Bebelac hip arı kaşık mamalar hero baby'nin aklına ne geliyorsa biberon almıyor kaşık mama almışım deneyeyim diye onu da ağzına sürmüyor
(7,272 puan) tarafından
Eds yöntemini demiş bı kaç arkadaş onu sadece mama için kullana bilirsin göğsünün yan kısmına beslenme sondasıni yapıştırıyoruz gogus ucuyla beraber onuda ağzına alacak sondanin diğer kısmı biberonda manada olacak bebek emdiği zaman mama içmiş olucak
(7,272 puan) tarafından
Mesela şey deneyebilirsin oyunla onun pankekinden ona uzat yemiyorya aaaaaa ben yerim de istahlica ye oyunla hamham yapa yapa sonra bı daha ver sonra yine sen ye senden göre göre alışacak canım sen yerken masaya oturt mesela yediğini görsün onada teklif et sürekli süt yada mamayla beslenemez bunu şimdi cozmezsen ilerde dahada sıkıntı olur
0 oy
(1,733 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

Canım bu şekilde mamayı o aparata koyup ince boruyu meme ucuna gelecek şekilde yapıştırıyorsun . O borunun ucu bebegın ağzına geliyor . Bebek seni emerken mamayı çekiyor bu sayede Eds yöntemini dene canım çare olacaktır 

tarafından
O nasıl bir yöntem canım
(1,733 puan) tarafından
Düzenledim paylaşımı
tarafından
Allah razı olsun canım benim
(1,733 puan) tarafından
Mamasının içerisine azıcık havuç suyu koyabilirsin bana doktor tavsiye etmişti
0 oy
(240 puan) tarafından
Kizim 25 aylij 9 kilo 200 gram
(240 puan) tarafından
Iste seninki benimkine gore daha iyi 3 kilo 100 gram dogdu emiyordu surekli kontrole gidince hrp kilo aldi yedinci ayda bir durdu ek gidada cok zorlandik dogdu dogali inanki bir cay kasigi mamayi yutturamadik her markayi aldik hepsi bosa gittti bir ay once tekrar kan tahlili yaptilar colyak bebekken bakmislatdi sonradamda olabilirmis ama temiz cikti bobrekleri kan degerleri neler denemedjmki disarda yedir evde yedir diyetisyen bile bisey yapamadi yemeyince yemiyor ama asla kafana takma elinden geleni yPiyormussun  ben daha 24 yasindayim sackiran olmustum
(128 puan) tarafından
Benim kızımda yaşında 7 kiloydu suan 30 aylik oldu ve 11 kilo zorla olduk aşırı istahsiz bebekken de öyleydi halen devam ediyor 2 gün yese 1 hafta yemez sinir hastasi oldum gittiğim yerlerde milletin çocuğu yerken benim ki kacar ya daha bi oturup aglayasim geliyor zehir veriyorum sanki...bu arada da brn yaşında zorla mama verdim onu da şöyle verdim hic birsey yemedigi sütüm de yetmedigi için bi yerden sonra takati kalmiyordu bende pipetli bardağa yada mataraya meyvesuyuna mama yapıyordum meyve suyu dye kandırıp veriyordum 1 ay böyle sadece 1 öğün verdim ve yarim kilo almıştı tabi o da 1 ay gitti sonra yine tiksindi ama aklinda olsun
(240 puan) tarafından
Yemeyen bebek cok zor derlerdi su an harfi harfine kazidim kafama dedigin gibi gittigim yerde yemezdi dislerimi ayakalrimi sikarak yemek yerdim pskolojim bozuldu yese belki sevecek ama bakmiyor bile tadina
(128 puan) tarafından
Ay gercekten bu yemek konusundan benimde psikolojim bozuldu etrafımdakiler birde diyor ki sen cok evhamlisin salıver acikinca yer dye artik onlara da kızıyorum çocuğumun huyunu biliyorum acikmaz acıktığını bilmez acliktan da huysuzluga başlar avaz avaz aglar durur yiyecegi 2 lokma.nelere sebeb oluyor
(240 puan) tarafından
Sikintimizi hafife aliyorlar gibi aa yemiyormu deseler laf ediyorlar deriz bize ne deseler suc :)))
0 oy
(3,541 puan) tarafından
Eds sistemini denedin mi canım 
tarafından
Denemedim canım
(3,541 puan) tarafından
Bu linke bi bak canm
0 oy
(56 puan) tarafından
Kizim 1 yasina girdi bugun asla yemek yediremiyorum cok zorlaniyorum mamalar yediriyorum yedirene kadar anlimin damari catliyor tiskinerek yiyor mamayi da ama emmek istiyor sadece ama sutum yetmioyr jste
tarafından
Aynı sorunu yaşıyoruz  Allah sabır versin bize canım
(56 puan) tarafından
Aminn:/
0 oy
(128 puan) tarafından
Valla yemeyen çocuk yemiyor canim bende cok uğraştım 30 aylik olduk halende uğraşıyorum oturup düzgünce birşey yemez o zamanlar çeşit çeşit yapardım yemezdi suan bakıyorum etrafımda ki bebekler yiyor acaba ben mi.beceremedim dye halen kendimi suçluyorum..canim ek.gidayi vermek için telefon denesen birde arı viz viz falan.acsan kırmızı balik acsan onlara kanip belki bi kac lokma yer birde herseye detayli bakılmış ama çinko ve b12 bakildi mi benim kızımda hep onlar düşük çıkardı takviye kullanınca bi tık düzelirdi...birde bi ara yemeyi tamamen bırakmıştı o zaman kaka tahlili yaptırdım ve gizli kanama çıktı alerji olmuş karin agrisi.varmis ve kanama oluyormus alerjik oldugu seyleri kestim sonra bi tık düzeldi...bunlara rağmen sorun yoksa o zaman birde mamayi pipetli mataraya falan katip meyve suyu ilr yapıp ver canım kızım agzina biberon koymazdı bende pipetli bardak matara ne bulduysam aldim onlara kandırıp verirdim
tarafından
Allah razı olsun canım hakkını helal et uzun uzun yazmışsın Rabbim sana bağışlasın inşallah olmazsa ben de bir kaka tahlili yaptırayım canım
(128 puan) tarafından
Amin canım Rabbim sana kolaylik bebegine sifa versin inşallah
0 oy
(640 puan) tarafından
Benim de öyleydi adeta emzik niyetine kullanıyordu ne yeme ne içme. Sutum hiç yok değildi ama çok azdı. Sütten kestim. Bi kac gün emzirmedim çok ağladı ac kaldı ama üçüncü gün iki kase corba içti öyle öyle alıştı. Hala zayıf ama istahi iyi şükür şimdi bir buçuk yaşında kendisi yiyor döke saça. 11 aylıkken kestim bu arada. Allah kolaylık versin yardımcınız olsun tavsiyem sütten kesmeniz umarım başarılı olursunuz
tarafından
Allah razı olsun canım benim Rabbim sana bağışlasın inşallah ben de keseceğim en kısa zamanda mecburum yoksa yemeyecek
(640 puan) tarafından
Daha bırakmak için erken diyorlar ama hiç emmeyenler de var. Çocuğunu en iyi sen bilirsin inan ben de erken kestim diye çok üzüldüm ama neticeyi görünce iyi ki kesmişim dedim çünkü ben emzikten başka bir şey değildim onun için. Sen de iyice düşün karar ver. Olmazsa bi kac gün sağ sütun yine de kesilmesin ama emzirme. İnan ac kalınca yiyecek. Kendini harap etmenin hiçbir anlamı yok üzülme hic
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Benim kızımda böyleydi Tam yemek saati ağlar meme isterdi 1 lokma anca yer bir su içer kalkardı kilosu da hiç ilerlemedi 16 ay dayandım ben buna sonra kestim memeden şükür yemeye başladı topladı kendini
tarafından
Sence keseyim mi memeden canım 9 aylık
(2,474 puan) tarafından
Daha küçük canım kesme ama gündüz azaltmaya çalış özellikle yemek saatleri istesede emzirme evet çok ağlıyorlar başta ama çalışıyo iki 3 güne çocuklar ben ağlamasına dayanamayıp hep emzir dim keşke öyle yapmasaydım yemek düzeni olussaydi o aylarda hem dinlendirirsen sütünde kaliteli olur  ve birikir
(2,474 puan) tarafından
Çok zorlanırsan gündüzleri sabır taşı sür istediğinde ağlatma hep ver o emmeye ek zaten umudu kesilince karnında aç yemege başlar geceleri ve sabah yine emzirir sın ben memeden keserken bir kac gün böyle yaptım hem ağlamadı hem yedi gündüzleri bol bol meyve ver eline seninki küçük gerçi ağlar ama sabret bırak aç kalsın bir öğün yemege başlar
0 oy
(597 puan) tarafından
Tek çaren sütten kesmen sanır taşı al tiksinsin kendi istemez emmeyi çabuk bırakır çok küçük
tarafından
Allah razı olsun canım hemen alacağım
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Ay canim benimkide ayni ya. Ne verdiysem reddediyor. Benimde sütüm yok ama emmek istiyor. Süt artirici bişeyler mi yapsak acaba. 
0 oy
(5,514 puan) tarafından
Sütten kes canım ona güveniyo benim büyük kızımda öyleydi kestikten sonra yemeye başladı 
0 oy
(1,135 puan) tarafından

Canım Eds sistemi kullanacaksın  internetten siparis verebilirsin ya da medikalcilere felan sorabilirsiniz

image

0 oy
(4,983 puan) tarafından
Vitabiol surup var doktoruna danış ve mutlaka kullan çok faydasını görürsün 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 1,099 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Arzumm (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 272 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Esma Han (603 puan) tarafından soruldu
0 oy