0 oy
484 göst.
Diğer kategorisinde (1,893 puan) tarafından

İlk bebeği olanlar her zaman çok zor olduğunu vs söylüyor ama tecrübeliler bilir ki ilk 6 ay zordur, 6 aydan sonrası ise daha da zordur. Şimdi ikinci bebişim gelecek yakında. Korkmuyor musun diyorlar. Vallahi korkmuyorum o yavrucuğun bana bir zorluğu yok ayaklanmış olan beni daha çok korkutuyor:D

21 Cevaplar

+1 oy
(211 puan) tarafından
Tek başına bakarsan her evresi çok zor.. 13 aylik kızım var sabahtan akşama peşinde dolaşıyorum. İlk 6 ayında da yok gazıydi yok meme reddiydi içimden gecmisti markete bile gidemiyordum çığlığı basıyordu şimdi de çok meraklı hep kurcalama hevesinde bebege bakmak için apayrı bir insan lazım tek başına çok zor .. hangi birisine yetişcen ev işlerine mi bebek bakmaya mi
(1,893 puan) tarafından
Çok doğru sonsuz katılıyorum bu yoruma ++
-Reklam-
0 oy
(696 puan) tarafından
6 aydan sonraki zorluklardan bahsedermisiniz biraz herkes böyle diyor bizede tecrübe olsun 
(13,825 puan) tarafından
Yavas gelin yahu kiz korktu:))))
(624 puan) tarafından
Shshha gercek ler kızım 15 aylık simdi diyorum ki ben ilk altı ay hıc cocuk bakmamısım ne guzel gunlerdı beeeeee
(696 puan) tarafından
Güldürdünüz beni Allahta sizi güldürsün :) vallahi ben 3 aylık oldum benim oğlanın içinde büyük biri var galiba çünkü yürüme ve tehlikeli şeyler yapma harici herşeyi yaşatıyor bana meme reddi 2. Defa yaşıyoruz birde ısırmalar başladı koptu kopacak neredeyse o dereceye geldim :) hep kucaktayız ve aynı zamanda ayakta oturursan yırtıyor kendini. Uyutucam sanırsınız dövdüm cocuğu öyle ağlıyor ne emzik tuttu ne biberon bunlarda şikayetim yok ama red yaşarken onu doyurmak için 5 kg daha verdim sanırım :) doğuma 75 ile girmiştim şuanki kilom 52 en son nezaman bu kilodaydım biliyormusunuz liseye geçerken :) uykusuzluktan bazen hafiza kaybı yaşıyorum ama bu günlerde geçecek inanıyorum
(624 puan) tarafından
Oyyy oyy evet bu gunlerde gececek Bı 5 6 yasına gelsin hele :)))))))))
(2,726 puan) tarafından
Tuvalete gidemiceksin hemen peşinden ağlayacak ona yapışık yaşayacaksın ne istediği bilmiceksin uyutacaksin 5 dk da bir kalkacak onunla birlikte yatakta olacaksın.  Ne bir yemek ne bir çay herseyden mahrum olacaksın ahahahahahah kadın doğurmaz artik
0 oy
(119,349 puan) tarafından
ahaa bu cok dogru
(1,893 puan) tarafından
Sürekli sağdan soldan bebe topluyorum nereye girdiği nerden çıktığı belli değil
kac aylik
(1,893 puan) tarafından
10 aylık hem sürünüyor hem tutunup geziyor girmediği yer yok
bunlar iyi gunlerin dogum yakibmi
(1,893 puan) tarafından
23 haftalık daha var biraz ayy aman doğsun yüküm insin de ben bakarım ikisine de
0 oy
(7,257 puan) tarafından
Hahaha valla bende ikinci bebisten değil oğlumdan korkuyorum kıskançlık yapmasından falan inşallah kolay bı bebek olur çünkü oğlum o doğunca baya bı zorluyacak gibi jsjsjs
(1,893 puan) tarafından
Aynı şeyi düşünüyorum ben de kıskanır mı bilmem ama bir saniye gözümü ayırmamam lazım :D
(7,257 puan) tarafından
Evet bebiş uyusa bile tedirginlik olacak seninki daha küçük ama sanki demi birinci benimki 4 yaşında
(1,893 puan) tarafından
Benimki doğana kadar 14 aylık olcak
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Hahshshs :D hamile arkadaşım diyor ki korkuyorum dedim ilk aylardan korkma bacım sen emeklemeye başladığı andan itibaren kork shshshs :D
(1,893 puan) tarafından
Emekleme artık bir canavarın doğuşu demek oluyor :D
(5,877 puan) tarafından
Shshshsh :D koptum valla bacım ben diyorum ki ilk 6 ay yiyip içip yatıyormuş oğlum
(1,893 puan) tarafından
En güzel zamanlarıymış meğerse:D
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Gazi falan olmazsa kolay geciyor ilkim kabus gibiydi ikincim sakin buyudu suan 1.5 yasinda icinden canavar cikti:) 10 .5 aylik yurudu o sakin bebe nasil yaramaz oldu abisinde gormedim saglikla gelsin 
(1,893 puan) tarafından
Kolik bebekler bu konunun dışında zaten onlar için tam tersi 6 ay zor geçiyor
(13,825 puan) tarafından
Ilkim hep zordu ya hala huysuz yaramazligi yoktu biri huysuz biri yaramaz kisaca:)
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Niyeyse yeni anneyim ama hiç zor olduğunu düşünmüyorum. Bu çocuk beni seçmedi ben onu seçtim. O yüzden hiç korkmuyorum herkes daha doğurmadan yok iyi uyu uyumayacaksın dur daha neler göreceksin falan dedi. Ama her ayın her yaşın farklı bir güzelliği var. İyi ki anne olmuşum. Zor olsa da fark etmez. Biz geleceğin nesillerini yetiştiriyoruz. Yön veriyoruz. Bundan daha güzel bir şey yok ☺️
(2,041 puan) tarafından
Katılıyorum. İşte bu yüzden anne bunalıyor. Hem çocuk hem iş hem yemek derken kendine zaman ayırması imkansız. Duş lüx oluyor. Eşim evde olduğu zaman ben uyuyorum duşa giriyorum hatta bazen yatakta boş boş uzanıyorum. Annemler gelirse sütü sağıp dışarı çıkıyorum biraz. Eşim evde olmayınca oğluşum slt değişince kıyameti koparıyo tuvalete giderken bile hızlı oluyorum çatlıyor ama napalım böyle böyle büyüyecek ben de tecrübe edicem :)
(7,039 puan) tarafından
Ay keşke benim anacığım da yakın olsaydı bana çok yardımcı olurdu eşim de oluyor ama susturamayınca hemen annesi annesiiii diye yanıma koşuyor neyse ki ikincim 6 aylık oldu az daha büyüse de ablasıyla oyun oynasa ben de biraz rahata ererdim belki :))
(2,041 puan) tarafından
Kendi annem uzak bana keşke o da bana yakın olsa. Çok özlüyor ama çalıştığı için hafta sonu ancak geliyor. Eşimin annesi de sağ olsun iki güne gelir bıcı bıcı yaptırır oğluma. Hastane işleri vs olsun hep gelir. O da yoğun çalışıyor ama bir eli hep üzerimizde. Anneler candır o yüzden :)
(7,039 puan) tarafından
Maşallah canım ne güzel nazar değmesin benimki de alt katımda anca bana laf sokup dursun :))
(696 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorum ben istedim dünyaya getirmek bu zamanlar birdaha geri gelmiycek vs diyorum ama bir yanımda isyan ediyor sebebi çok belli destek almadan tek başıma çabalıyorum kendime hiç vakit ayıramıyorum uyku düzenim yemek düzenim yok duşa bile girmemle çıkmam bir oluyor kendi ailem uzakta eşim çalışıyor vsvsvs buladar zorlanacağımı hiç düşünmezdim gerçekten
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Benim bebeğim 3 aylık büyüğü de 3 yaşında inan beni zorlayan büyüğü küçüğü melek gibi şuan :))
(1,893 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor beceriksiz birer küçük adam gibi oluyorlar hem her şeyi istiyor hem de yapamıyor diye sinir krizi geçiriyor:D
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum şu an aynı durumu yaşıyorum. 
(1,893 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım :D
(7,039 puan) tarafından
Amin canım hepimizin inşallah  :))
0 oy
(3,407 puan) tarafından
Eğer anne olmayi   tercih etmişsem  bebeğimden  gelen herşeye razı olurum 
(1,893 puan) tarafından
Tabi ki hepimiz razıyız kimse çocuğunu zor diye sokağa atmıyor
(3,407 puan) tarafından
Atan çok cnm sokaklar kimsesiz  annelerle dolu
0 oy
(993 puan) tarafından
Hiç katılmıyorum ilk 6 ay çok zordu kızım sonrasında daha iyiydi en azından oyalanabiliyordu ki ilk 6 ay kolik gaz sancıları çektik gecemiz gündüzümüz yoktu
(1,893 puan) tarafından
Kolik bebekler tam tersi 6 aydan sonra düzeliyor o yüzden sizin için geçerli değil bu post :/
(993 puan) tarafından
Baya baya zorlandık :) 6.aydan sonra daha rahattik şükür 4 yaşına girecek gelecek ay ama şimdi kardeşi var 4 aylık kıskançlik durumları had safhada :)
0 oy
(3,405 puan) tarafından
4 çocuk anası olarak tecrübe ile sabit çok doğru bir post kuzum 
(1,893 puan) tarafından
En kıdemliden de onay aldık :D
(3,405 puan) tarafından
Daha okul çağına gelin ben sizi ozaman göreyim o ela ile laleyi bı el ele tutusturun bı yuvarlama yapının:))))
0 oy
(11,308 puan) tarafından
Bu dediğine katılmıyorum canım benim için ilk 6 ay çok zordu şuan 14 aylık o ilk günler kadar zorlanmiyorum inan 
(1,893 puan) tarafından
Kolikse eğer evet tam tersi oluyor
0 oy
tarafından
Tek bebem var 2.gözümü çok korkutuyor 
(1,893 puan) tarafından
Sen ilkinden kork ikinci zaten 5 6 ay attığın yerde kalıyor kıpırdamıyor bile yavrucak
tarafından
Öylede o bebe büyüyecek ee hersey sar baştan tuvaleti mi dersin diş mi dersin huysuzluk mu dersin yemek yememe mi dersin uykusuzluk mu ohoo kalsın anam biraz daha benim kızım bana yeterde artar ahahah
0 oy
tarafından
Bizde 6 aylık olduk kim ne derse desin bu 6 ay içinde beni çok zorlayan şey ilk 3 ay gerçekten de aslaaa uyku uyumuyordu uyutmuyordu uyumak diye birşey yok yatak görmedim ilk 3 ay şimdi çok şükür sadece oyun oynamak istiyor bende oyun oynuyorum yemek yaparken bile oyun oynayarak yapıyoruz beraber herkes ayaklaninca daha zor diyor ama yok ben o 3 ayı anlatsam anlaşılmaz görmeniz lazımdı 
0 oy
(3,717 puan) tarafından
Siz bir de bunları ergenlikte görün :)))13 yaş ergen annesi olarak söylüyorum. Dişlerimi sıkmaktan baş ağrısı çektiğim gibi acaba şimdi ne çıkarıp huzurumuzu kaçıracak diye düşünüyorum.
0 oy
(16,013 puan) tarafından
Gerçekten de öyle büyüdükçe iş zora biniyor. Nasipse 1 buçuk 2 aya kadar doğum yapacam ama bebek değil de büyükler daha çok korkutuyor gözümü 
0 oy
(12,672 puan) tarafından
canim nasılsın ? 

bana da çok zorlanırsın niye hemen yaptın diyen oluyor takmıyorum. Onun bebeğı zorlamiş olabilir benimki de oyle olacak diye bir şey yok her bebek özeldır. 13 aylık oldu Defne,  gazı hiç olmadı boğazı şiştı o yüzden gideriz hastaneye anca. Diş çıkarırken de sutten keserken de odasını ayırırken de hiç yormadı beni hemen alıştı 

inşallah oğlanda kolik olmazsa zorlanmam allah kimsenin çekemiyceği çileyı vermez
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Büyüdükçe daha da  zorlaşıyor asıl bebekken kolay ☺️☺️
0 oy
(3,536 puan) tarafından

Hislerimin tercumani olmus postun benim oglumun gazi tuzu pek olmadi aglamazdi oyle uykuyu cok sevmezdi ama yorucu da degildi ilk 6 ay sadece gece emzirme uykusuzluga alisma sureci beni biraz yormustu ikinci 6 ay dişler başlayinca anam agladi derken 1 yasla 1,5 arasi psikologa bile gitmeyi dusundum o derece zorluydu simdi hala zorluklari var 2,5 yasinda laftan anlasa da inatliklari yaramazligi kardesi olunca nasil bir tepkiyle karsilasacagimizi cok merak ediyorum :)

İlgili sorular

+14 oy
24 cevap 564 göst.
18 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 418 göst.
1 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 465 göst.
30 Haziran 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 418 göst.