0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar kayınvalidem bir yıldır elektrik yardımı alıyor ama adamlar yaparken kayınvalidem bir anda yani başladığı zaman bir yanlışlık yapılmış herhalde bilmiyorum ne olduğuna dair elektrik yardımı mesela Haziran ayının geliyorsa fatura mayıs ayına 1 ay elektrik yardımı içeride kalmış bir ay geriden geliyor ben ilk bana bana biz yaşlıyız gidip gelemiyoruz dediler ki e-devlet üzerinden yapılıyor benim faturamı e devlet üzerine öde dediği zaman Şubat ayında fark ettim bunu ve söyledim aradım dedim ki böyle böyle bir durum var bana dedi ki ben bilmiyorum anlamıyorum nasıl olduğuna dair bir fikrim yok Çok da anlamamış ne demek istediğimi önemsememiş o süreçte Ben de faturayı ödediğim için faturaları hep ayın sonunda geldiği için hiçbir problem yaşamadı Ama bu sefer seçimden dolayı fatura gecikti diğer faturada tatile gireceği için erken geldi her ikisi de Haziran ayında gelmiş oldu Ben de söyledim Mayıs ayınınkini bana söyledin ödedim diye O da şehir dışındaydı hatta o zaman ondan sonra Ben söyledikten sonra ikinci bir fatura geliyor faturanın son ödeme tarihi de geçiyor benim haberim yok O da ne de olsa ben ödemişim diye söyleyemiyor bugün eltim aradı siz hani kayınvaliden elektriğini ödüyordunuz ödüyorsanız niye elektrik kesiliyor diye böyle söyledi şoka uğradım resmen Zan altında bıraktı yani sanki ben kayınvalidenin elektrik yardımını kendim için ya da başkası için kullanıyormuşum gibi bir duruma düştüm halbuki ben de elektrik yardımı alıyorum zaten Ya yok o dedim İşte olay bundan ibaret Yok öyle bir şeydi niye benimki öyle değil diyor niye onun ki öyle ya ben bilmiyorum bak Şubat ayında böyle bir problem yaşadım ilk fatura ödemeye başladığım zaman bunu söyledim ben de diyorum konu bundan ibarettir dedim yok dedi ondan sonra kayınvalidem aradı ben işte ödedim diyor sen hani ben sana söyledim diyor sen nasıl böyle bir şey olur durumu izah ediyorum Şubat ayında seni aradım ya hatırla diyorum yok Ben hatırlamıyorum diyor sen ben arasında öyle bir konu geçmedi aramızda ya nasıl olur geçti olay böyle kişiler bunlar en son tuttum eşimi aradım dedim ki ya biz böyle bir konu konuşmadık mı hatta anneni aramadık mı evet aradıktan sonra ben konuştum dedi ya diyorum olay böyle böyle olmuştu şu an resmen dedim iftiraya maruz kalıyoruz dedim yani sanki annenin faturasını biz ödemiyormuşuz gibi bir durum oluştu dedim ya yok diyor sen diyor şey yapma Ben konuşurum dedi hallederim dedi ama gerçekten çok kırıldım ve üzüldüm yani resmen sanki başka emeller için kullanıyormuşum gibi bir olay lanse edildi

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bikere eltin boş konuşuyor başkasının yardımıyla elektrik yardımı ödenmez onu bilsin. Madem kayınvaliden güvenmiyor alır faturasını kimliğiyle ptt gider öder bukadar basit sende bidaha işini yapma arada kalırsın .arada kalmış bir fatura yüzünden kesilmiştir 
(1,937 puan) tarafından
Yok canım arada kalan bir fatura değil elektrik yardımı 1 ay geriden geliyor şu an mesela ödediğimiz fatura Haziran ayının ama yardım temmuz ayına ait O bir yardım arada kaynamış ne olduğuna dair bir fikirleri yok Ben de fark ettiğimde ilk fatura ödediğim anda fark ettim aradım söyledim eşime söyledim toplumda ona söyledim Her gördüğümde söyledim ama anlamamış mı anlamak istememiş bilmiyorum şu anda da böyle bir zan altında kaldım
tarafından
Böyle insanlara iyilik yapılmaz zan altında bıraktığı oğlunun karısı kayınvaliden çok ayıp yapmış canim
(1,937 puan) tarafından
Fazlasıyla kırıldım
-Reklam-
0 oy
(165 puan) tarafından
Canım allah biliyor görüyor üzülme canını sıkma sende kendini biliyorsun 
(1,937 puan) tarafından
Resmen hırsız muamelesi gördüm ya Çok şükür bana da yardım geliyor ona 110 lira geliyor bana 180 lira geliyor onun yardımına da muhtaç değilim elhamdülillah
(165 puan) tarafından
Bundan sonra da böyle şeylere aracı olma boşver herkes kendi işini görsün
(1,937 puan) tarafından
Yok canım bundan sonra olmayacağım ben eşime de söyledim herkes kendi faturasını ödesin öyle bir zan altında kalmaya gerek yok
(165 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Bak canım ben böyle bir durum yaşasam borç bulur onu öderim bir daha da oluyoruz zemzem ver deseler vermem
(1,937 puan) tarafından
Ödedim canım ama bir daha asla yapmam
0 oy
(12,925 puan) tarafından
At faturalarını da paralarini da üstlerine kendi faturalarını kendileri yatırsın 
(1,937 puan) tarafından
Ben son kez ödedim
0 oy
(1,134 puan) tarafından
İşte böylelerine yardım etmeyeceksin, yaşlıymış hastaymış ne olursa olsun, Kendi işlerini kendileri görsün o eltinde az şeytan değil haa
(1,937 puan) tarafından
Fazlasıyla öyle
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Bidaha öde derse aman üzerime kalıyor öbür gelinin ödesin de çık hiç bulaşma iyilikten maraz doğuyor 
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle yapacağım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 337 göst.
20 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 386 göst.
0 oy