0 oy
102 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (16 puan) tarafından
Arkadaşlar 19 aylık oğlum var doğumdan sonra iki üç ay arayla idrar yolu enfeksiyonu kapıyorum,doktora gdiyorum antibiyotik veriyo o ara geçiyor tekrar oluyorum..nedenini bilen var mı..ikinci gebeliği düşünüyorum korunmasız birlikte oluyoruz olmadı daha bunun olumsz etkisi olur mu napmaliyim bilgisi olan var mı..yardımcı olun lütfen sosyal hayatım mahvaldu oğlumu dsari cikartamiyorum sürekli tuvaletim geliyo tutamıyorum da hep bı idrarın var 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
İdrar enfeksiyonu gebeliği engel değil vajinal enfeksiyon engel diye biliyorum bol su için atansanız
-Reklam-
0 oy
(2,035 puan) tarafından

Ya değişik bir öneri gibi gelecek ama başıma geldiği için söylüyorum.

Özel bölgeni dıştan yıka. İç tarafa sabun şampuan hiçbirşey sürme. Ben enfeksiyon geçsin temiz tutayım derken yılda belki 10 kez enfeksiyon tekrarladı. 
Çok zor zamanlar geçirmiştim. Allah şifa versin inşallah hepimize :) 
0 oy
(60 puan) tarafından
Korunmasiz iliski enfeksiyon yapabilir birliktelik oncesi ikinizde duş almalısınız yada korunun. Ic camasirlarini yüksek isida yika ve giymeden ütüle her sabah mutlaka ic camasirini degistir. Her tuvalet sonrasi duru suyla taharetlen enfeksiyon var diye sabun falan sürme orana çünkü florasi bozuluyomuş ve daha beter oluyo duru su yeterli. Bol bol su icmek de coook faydali ikide bir çişim geliyo diye suyu ihmal etme bol bol su icin tuvalete gidersen enfeksiyonu daha kolay atarsin 3 kez oldjm üçünden de antibiyotik kulla madan bu sekilde kurtuldum.
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Fitil var kesin çözüm olarak doktor yazabilir mi sor istersen ben ilk kez hamileliğin sonlara doğru olmuştum fitil vermisti
0 oy
(196 puan) tarafından
İç çamaşıra Niolin yağı damlatmak iyi geliyormuş bi deneyin bence
0 oy
(982 puan) tarafından
Aynı durumdayız cnm. Sanırım bende idrarim geliyor tutamıyorum annem ile konuştum dün cisimi tutmak geldimi bekletmek enfeksiyona sebeb oluyormus malesef kacirmakta

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 88 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
4 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hayallhanem (169 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 78 göst.
0 oy
5 cevap 49 göst.

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,890 kullanıcı

...