0 oy
159 göst.
Aile kategorisinde (61 puan) tarafından
Kızlar kurban kestik 3 kişiye verdik biz başka bulamadim daha ben de yemedim vermedigim için binamda kimseyi tanımıyorum başka kime nasıl verebilirim huzursuz oluyrm 

10 Cevaplar

+1 oy
(1,798 puan) tarafından
Kurban bitmeden vermen lazımdı 
-Reklam-
+1 oy
(7,289 puan) tarafından
Kaynanana annene gotur tanıdığın birine ver ya da onlar dagitsin valla ben güzel paketledim hep eşimin eline tutusturdum ise giderken en üstten aşağı doğru tüm zilleri çalmış bayramlasip sormuş kesmeyenlere vermiş 2 dkni almaz çık dağıt hakka girme
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Ver işte binadakilere tanıman gerekmiyor ki
(61 puan) tarafından
Kesip kesmediklerini bilmiyrm kapı kapı gezemem vaktim yok benm de
(2,393 puan) tarafından
Esin gezsin
(61 puan) tarafından
Canm biz çalışan insanlarız sabah çıkıp akşam 9'da eve geliyoruz neyi nasıl gezelim
(2,393 puan) tarafından
Apartman grubu yok mu bizde çalışıyoruz ama apartman grubu var ordan konuşabiliyorum yoksa da sadece yöneticciyle konuşun o bilir yada sorup sorusturur
(61 puan) tarafından
Bilmiyorum grup varmi yok mu daha doğrusu bina ile bağlantım yok ama yönetici mantıklı sağol canm
0 oy
(15,839 puan) tarafından
Araştır canım bul buluştur Allah kabul etsin 9 eve verdim memlekette kestik bizde çevreme sordum kim kesmiyor diye öyle öyle buldum kesmeyen 
(61 puan) tarafından
Valla bende sordum herkes kestik dedi hatta 2 kişide kesn biriydi o derece bulamadım ya
0 oy
(2,704 puan) tarafından
İster kessin ister kesmesin dağıtılır bizde. Kurban eti ucr ayrilir biri sana biri akrabaya biri komsuya. Bu bu kadardir. Kesmis kesmemis sarti yok. Kesip sana vermedilerse o da onlarin imtihani
(61 puan) tarafından
Kesene veriliyor değil mi canm ben 2 kişiye verdm.onlar kesmişti birisi koyun kesmişti tadına bak diye verdim birisi de onlarda kesti onlarda veren ben çünkü onlarda ben kestigim de getirmişlerdi
(2,704 puan) tarafından
Veriliyo tabiki. Cevrende kim varsa hangi akraban varsa veriliyo. Ben burda gordum kesmeyen aranmasini. Biz veriyoruz.
(61 puan) tarafından
Bende öyle bilmiyrm birisi yazmıştı daha önce kesene verilmez diye
0 oy
(1,531 puan) tarafından
Esim7 ev icin hazirla dedi bn 9 ev icin hazirladim mahalle dukanina sorduk o gosterdi sonra yoneticiye sorduk oda var dedi 4tane verdik oda verdi ihtiyaci olana
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Tanıdığınız 3 kişi varsa 2 şer kapılık verseydiniz 7 kişilik vermemiz gerekir bol bol verseydiniz 
0 oy
(8,466 puan) tarafından
Muhtara götür canım oda ihtiyacı olan aileleri arasın 
0 oy
(240 puan) tarafından
Biz iki kesmeyene verdik ama bol verdik az az vermektense ihtiyac sahibiydi verdik illa cok kapi olcak diye birsey yok dagitcaksin misafr yani akrana yedirceksin kenfin bird3
0 oy
(16,142 puan) tarafından
Kurban bitti artık bitmeden önce dağıtman gerekiyordu. Keşke binadakilere dagitsaydiniz tanıyıp tanımamak önemli değil 
(61 puan) tarafından
Kurban kestik şehir dışına çıktık anca geldik ve vereceğim kişilerde buldum bugün onlarda şehir dışında gelince vereceğim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 301 göst.
6 Ağustos 2020 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 313 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sevmm (1,979 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 325 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,473 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
7 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Milkasu (805 puan) tarafından soruldu

381,947 soru

11,434,752 cevap

35,002 kullanıcı

...