0 oy
354 göst.
Diğer kategorisinde (411 puan) tarafından
Sonrası için çok mu zor oluyor kızlar kaç gün zorlu geçiyor ağrılar falan dayanılmaz mi nasıl rahat geçirebilirsiniz bu süreci mesela 

29 Cevaplar

0 oy
(6,998 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Korkutmak gibi olmasın canım benim her ikisi de zordu ama kiminin ki çok kolay oluyor kafana takma anın tadını çıkar. 
(411 puan) tarafından
Ne kadar düşüncelisn tşk ederim
-Reklam-
0 oy
(8,200 puan) tarafından
Kaçıncıya dinliyorum buradakilerin sezeryan anılarını ama yine geldim çünkü bende hala korkumu atamadım ve benimde doğum yaklaştı :) 
tarafından
Bnde çok korkuyodm derin 3 yaşında korkulcak hiçbişe yok ben yaptıysam herkez yapar canm emin ol. Aynı gün ayağa kalktm hastaneden geldim kahvaltı hazırladm evi süpürdüm sildim
(8,200 puan) tarafından
Ameliyat olması korkutuyor beni canım ya uyanamıcakmışım gibi geliyor narkoz alınca :)) çok saçma belki ama :)
tarafından
Ben narkoz almadm kuzum belden aşağısı uyuşturma oldum bu daha korkunç geliuodu bana ama öyle değilmiş valla daha kolay ayaklandm :) amelliyattan bende çok korkuyodm takii doğum yapana kadar ben sezeryan olamam derdim elim kesilse krize giriyorm sanki ölüyomuşum gbi davranıyorm :) diyorm ya ben yaptıysam herkez yapar emin ol
(395 puan) tarafından
Canım ben hem narkoz alıp uyutulup amelıyat oldum hemde belden aşağı uyusturup sezeryan oldum. Uyutulunca toparlanamazsın zaten onu cogu doktor da onermıyor cunku agrıyla uyanıyorsun zor toparlanması ama belden aşağı uyusturulmak daha kolay hıssetmıyorsun ağrıyı ben de eve gelıp ayaklanmıstım korkutma kendını canım Allahın ıznı ıle kolay gecıcek
0 oy
(2,393 puan) tarafından
İlk gün kalkip yurudunnn yurudunnn yoksa zor geçer ben eve geldim bide herkese hadi size kutlama kahvesi yapiyim diyip kahve yaptım kişiden kişiye göre değişir tabi ama kendini biraz zorlaman gerek
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Annem sezeryan daha kolay der hep. Suni sancıyla beni doğurmuş . Kendi sancisiyls.kardesimi ve diğer kardeşimi de sezeryanla doğurmuş. Yani tüm doğum şekillerini görmüş bı kadın. Ve bana hepmsezeryan ol derdi. Dinlemedim 2 normal doğum yaptım . 
(2,726 puan) tarafından
Cok iyi yapmışsın dinlemeyerek
(15,183 puan) tarafından
Ama ben de ilk.dogumumda sezeryanla biri kadar sıkıntı yaşadım. 20.gun oturamadim totomun üstüne. Her doğum her bünye farklı işte. En iyisi doktorla birlikte karar vermek .
(2,726 puan) tarafından
Asla doktorlara güvenmiyorum . Hepsi işine geldiği gibi
(15,183 puan) tarafından
Benim doktorum Allah razı olsun normal doğuma yönlendirdi beni hep. İyi doktora denk gelmek önemli . Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.
0 oy
(486 puan) tarafından

Kendi istediğimle sezaryan oldum ertesi gün de ayaktaydım bir daha olsa bir daha sezaryan derim çünkü normal doğumdan aşırı derecede korkuyordum sezaryandanda öyle hatta doğum sırasında bile çok sıkıntı çıkardım kustum sakinleştirici yaptılar hemşirenin elini tuttum sıkı sıkı bırakmadım daha neler neler ama korkulucak hiçbir şey yokmuş doğurduktan sonra anladım:D

(411 puan) tarafından
Kendi isteğimle olacağım bende normal doğuma hiç cesaretim yok bu benim bedenim sonuçta sonrası ağrılar nasıl oluyor
(486 puan) tarafından
Şimdi şöyle benim canım çok tatlıdır çok da korkarım hayatım da ilkkez ameliyathaneye indim dikiş atılması bile ne bilmezdim o yüzden başıma ne gelicek bilmiyordum ve çok korkuyordum ilk başta sonda taktılar uyuşturmadan o kadar korkuyordum ki ondan bile sorun çıkardım istemiyorum anesteziliyken takın diye sonra mecburen takıldı tabi hiçbir şey yok sonda en basiti korkma sonra doğumhaneye götürüyorlar belinden uyuşturma oldu benim spinaldı sanırım adı ondan da korkma aşır basit koluna açılan damar yolu daha çok acıtıyor  o kadar diyeyim sana uyuşuyorsun ama hissediyorsunda ben orda dedim hissediyorum yapmayın beni uyutun yapmıcam diye çünkü komşumun doğumu dinledim keşke dinlemeseydim  aklıma sürekli orda geldi benimde öyle olursa diye o yüzden de çok korktum ben orda bağırıp çağırırken beni kesip biçmişler bile bi bebek çıkarken çekiştiren oluyor o farklı bir hissiyat hiçbir şeye benzemiyor yarım saate bitiyor kısaca
(486 puan) tarafından
Sonra odaya çıktıktan birkaç saate falan karnına bastırmaya geliyorlar pis kan çıksın diye o acıtıyor işte beni doktorum ertesi gün yürüttü ağrı dersen oluyor tabi ki kesilip biçiliyorsun sonuçta ağrı kesicilerle topluyorsun ama bana doktorum ve çevremde sezaryan olanlar bol bol neskafe ve kola iç dediler ben neskafe içtim sürekli gerçekten işe yarıyor ağrı yönünden tavsiye ederim tamamen ağrı 4-5 ayda geçti sızlama oluyordu hep ama her zaman ki hareketlerin oluyor sıkıntı olmuyordu bende ayrıca şuanda bir sene oldu sezaryan yerim uyuşuk düzelmiyor anneminde sezaryan kaç yıl olmuş o da der benimde uyuşuk diye orası uyuşuk kalıyor ama ben menmunum bir daha olsa yine sezaryan derim kendim için
0 oy
tarafından
Zor değil ben yaptıysam herkez yapar canm . Aynı gün ayağa kalktım ben 
(411 puan) tarafından
Bende yapıp böyle demek isterim ben çok korkak bir insanım ya
tarafından
Bende korkağım elim kesilse ölüyorm die konuşurum :) ben yaptıysam herkez yapar emin ol benm kadar korkan biri yoktur:)
0 oy
(24 puan) tarafından
Canim inan Rabbim güç veriyor hele de nazlanacak kimsen yoksa....kimsem yoktu evi temizledim gününden iki gün önce geldi oğlum hastanede bile eşim vardı evet gelip gidenler oldu ama işte neyse eve gelince herşeyimi kendim yaptım temizlik yemek agrini düşünmüyorsun ki bebeğinin yüzüne bakınca hiç birseyin kalmıyor merak etme... Allah'ım yardımcın olsun sağlıkla al kucağına inşeallah
0 oy
(6,970 puan) tarafından
Canım yardan ağrın çok olur bak analtiyim sana benim ogan makat gelişti mecburi sezeryan oldum gundz kaynanam beni dimdizlak ortada bıraktı başının çaresine bak dedi bende ilk doğumum ya nasıl bişey olduğunu bilmiyorum yatip kalcam çocuğa bakamicam diye korktum stresten akşam sancilandim doğuma alındım doğum bitti doğumda hiç bi zorluk yok korkma rahat git belden yapılan ignede doğru pozisyonu yakalayabilir sen o da acısız oluyo herkes o iğneden korkuyo acitiyo diye ama ben hiç hissetmeim desem yeri kedi gibi iyice kambur olcaksin sonrası doktorların işi odaya çıktığında zaten ağrı kesicinin etkisinde oluyosun başını sağa sola çevirme cevirirsen anestezi başına vurur mahfolursun ben hep unuttum unuttum sağıma soluma döndüm durdum çok baş ağrısı çektim sonra ayaklarının uyusuklugu açılır açılmaz kalk yürü elinden geldiğince dik durmaya calis saat başı wcye git idrar birikmesi çok ağrı yapiyo brn 2 3 saat gitmedim ağrıdan tuvalete gidemedim sonra hemşire zor goturdu saat başı koridorda bi tur at ben akşam 23.55te doğum yaptım sabah ezanı okunmadan dimdik yuruyodum anneme uyusen iyiyim dedim düşün onu uyuttum sabaha kadar yürüdüm sabah ebe geldi sizi kim kaldırdı dedi kendim kalktım dedim onlar bile hayret etti ama sonra noldu biliyo musun 3 gün kendi evimde kaldım annemde vardı hiç yatmadim hiç doğum yapmış gibi değildim ne ağrım ne sancım hiç biswyim kalmamıştı kaynanam gelin burda kalın demiş eşim bana sormadan tamam demiş annemde çocukta sarılık var bırak inadı git yat iyice dinlen çocuğumla ilgilen o mikropda ayağına çayını yemeğini getirsin dedi bende annemin aklına uydum 1 hafta yattım eve geldim sen misin yatan yerimden kalkamadim ne güzel ayaklanmistim 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Neden sezeryan ?
tarafından
Hep gülelim inşallah canim ☺❤
(3,535 puan) tarafından
Asya lütfen artık kırıcı oluyorsun hiç yakışıyor mu böyle iğrenç cümleler hakka dahi giriyorsun anne oluyorsun yahu topla yavrum kendini biraz

Kızlar sakin olun sizde 3 günlük dünya kalp kırmayalım
(2,726 puan) tarafından
Ecem hakaret ediyor. Bende malesef ki ayarimi bozmuş bulunuyorum :)
(3,535 puan) tarafından
Kız sana demedim ki zaten senin adın asya mı ben post sahibi sana kötü cümle kullandı ona dedim
(2,726 puan) tarafından
Kızlar sakin olun demişsin yaa ben bizi yatıştırıyorsun sandım:)
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Zor olan kısmı o ilk kalkışı oldu bende bi şekilde ilerleyen günlerde yavaşta olsa kalktım yürüdüm falan ama bakan kişinin desteği yardımları çok önemli annem ve eşim pamuklara sardı resmen beni onlar olmasa bu kadar kolay atlatamazdım 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Tabiki acisi var ameliyat sonucta ama eger yurursen hizli iyilesirsin 
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Bnde sezaryan oldum 2 snee oldu normlde normal doğum olck tı bebek gelmedi benim neyse oldk önce belden aşağı hissetmyrsun uyuşuyor benim yapıştırmalı oldu dikişler hic uğraşmadım yani neyse ilk ayağa kalkması cok zor ya ama yürüdüm sürekli ayaklarım açılınca tabi ama sakın başını oynatma sağa sola yada kaldır ma sakın bn bazen unuttum başım cok ağrıdı 3 gün birde grip oldm normal olck die suya girdim hep Hemşire demşti cok şükür şimdi iyiyim bazen ayakların soğuk olunca ağrı olyr karnın da 
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Ben 3.cuyu olacağım sana tavsiyem kimsenin hikayesini dinlememen öneri alabilirsin ama onun dışındakilere takılma herkesin vücudu farklı dolayısıyla doğum hikayesi de farklıdır 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Bir hafta da topluyorsun İlk ayağa kalkmak zorluyor sonra her geçen gün daha iyi oluyorsun iki sezeryan bir buçuk sene ara ile oldum ve yine olsa yine olurdum gayet iyiydi
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bence elinden geldikçe normal doğum yap canim 
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Doktora gore degisiyo bence iyilesme suresi ilkim istanbulda marmara univ de oldu okadr zor gecti ki dogum sonrasi anlatamam ama ikincim ordu univ de oldu ikinci gunu ayaktaydim kendim kalktim oturdum yattim gezdim 
(1,578 puan) tarafından
Bide sol yan tarafimda ayna gibi bisey vardi ordu da ki hastanede ondan kendi amelyatimi izledim yani okadr rahattim ama izledigimi fark edince uyuttular biraz
0 oy
(409 puan) tarafından
Benim doğum zor geçmedi, üstelik yağlı bir vücudum olduğu için uyuştururken kaç tane iğne vurup uyuşsun diye bekledik sayamadım. İğne hiç acıtmıyor bu arada. Belden aşağı ılık bir yanma geliyor sonrası zaten evirip çeviriyorlar kendi haline bırakıyorsun. Doğum sonrası uyuşukluk geçene kadar hep parmak uçlarımı hareket ettirmeye çalıştım, hedef koymuşum gibi :D ilacım vücuttan kolay atılması için sade nescafe marka kahvelerden almıştım yanıma bel ağrısı yapıyor onu içmelisin dediler içtim nedendir bilmem :) ama ağrı yaşamıyorum 22 ay oldu. Doktor geliyor ayağa kaldırmak için orda da baş dönmesi olmasın diye karşıda bir yere sabit bakman gerekiyor. Sonrası zaten sürekli yürümek lazım. Baş ağrısı oluyor bazı insanlarda soğuk jel bulunduruun, parol veriyorlar zaten 4 saatte bir hastanede. Bir de omuz ağrısı oluyor. Hatırladıklarım bunlar. Umarım sizinde rahat geçer
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Ben yeni doğum yaptım spinal anestezi oldum sezeryan oldu dogumum yani. Doğum meselesi inanılmaz kolaylık ne sanci var ne bir sey şipşak doğdu çok şükür. Genel olmadığı için de bebegimi de gördüm ağlamasını da duydum güzeldi. O anları duygusal yaşayınca sütüm de geldi az da olsa.

Sonra da 2 gün zaten hastanede ağrı kesici ve istirahat halinde olduğum için en zor günleri rahattı. Sonra eve gelince 3 gün kadar zorlandım hareketlerde vs ama her gün bir öncekinden daha kolaydı. 1 haftaya bayağı toparladım. Ki ben süreci biraz uzamış bir insan oldum annem 3 4 günde toparlamış ayaklanmış.

Ilk adım ve yürüme çok zordu çok travmatikti falan diyorlardı çok korkuyordum asla korkunç falan değildi yani. Yatarken hareket halinde ne kadar sizliyorsa yara o kadar acıyordu daha fazla değil. 

Ama en çok ameliyat sonrası karnına bastırıyorlar diyorlardı ondan çok korkuyordum değişik şeyler anlattıkları için. Öyle asla anlatıldığı gibi değildi. Kibarca masaj yaparak baskı uyguladılar birkaç kere. Öyle aşırı aşırı falan ağrı sızı olmadı yani ki ben aşırı korkuyordum çok korkan bir insandım hala ameliyat yerine dokunurken korkuyorum ona rağmen bu şeyler öyle travmatik falan değildi.

Bir daha olsa bir daha doğururum sezeryan korkmayın.
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Yok canım korkutma kendini.ben iki tane yaptım.kesinlikle öyle anlatıldığı gibi de degil
0 oy
(738 puan) tarafından
Her ikiside harikaydı mükemmel kesinlik korkulacak birşey değil. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 100 göst.
10 Mart 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Mrvhamza (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 310 göst.
0 oy
14 cevap 326 göst.
2 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Sekerparemm (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 90 göst.

379,456 soru