0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (7,289 puan) tarafından
1 yaşında oğlum öğlen 39 ateşle gittik hastaneye antibiyotik,fitil verdiler icirdim ilacını fitilide verdim hâlâ 38,5. 39 gidip geliyor duşa sokup duruyorum napicami şaşırdım 

14 Cevaplar

0 oy
(7,289 puan) tarafından

En İyi Cevap
39 a çıkıp duruyor ateşi:/
-Reklam-
+1 oy
(4,450 puan) tarafından
canım ates 39 havale sebebıdır dıkkat et sureklı soguk uygulama yapabılırsın kasıklarına topuklarına koltuk altına calpol verebılırsın 4 6 saatte bir ortam ısısını dusurebılırsın ama dirençli gözüküyor dusuremezsen acıle gıt serum takılır.
(7,289 puan) tarafından
Şükür düşürdüm cnm 37,5 oldu
+1 oy
(8,908 puan) tarafından
Durumu nasıl suan
(7,289 puan) tarafından
Şükür düştü ateşi 37,5 cnm
(8,908 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm
(7,289 puan) tarafından
Sağol kuzum benim ❤️
0 oy
(7,934 puan) tarafından
Boğaz enfeksiyonu olmuştur belkide o Cook zor oluyor
(7,289 puan) tarafından
Kanda enfeksiyon varmış
(7,934 puan) tarafından
Ozaman doğrudur calpol dolven dönüşümlü ver ılık duş aldır üstünü çok kalın giydirme düşer 3-4 gün sürer
(7,289 puan) tarafından
Çok zor ya 39 olup duruyor :/
(7,934 puan) tarafından
39 da sikintiliyya bilemedim benim oglanda boğaz enfeksiyonu olmuştu ateşi hep 38.3 flena oluyordu 2-3 gün boyunca düzgün düşmemişti sonra geçti cok geçmiş olsun
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Gecnis olsun cnm ah enfeksiyon varsa antibiyotik vermistir
(7,289 puan) tarafından
Kanda varmış cnm 39 a kadar çıkıyor://
(13,821 puan) tarafından
Antbyotik vermedimi
(7,289 puan) tarafından
Verdi cnm daha bikere içtik
(13,821 puan) tarafından
Enfeksiyon azalana kadar suruyor ates malesef hemwn toparlar ins cnm
(7,289 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin inşallah ayaklarının altına limon sür şifa olur inşallah ben Dicleme hep böyle yaparım bir de boğazı falan mı ağrıyor acaba 
(7,289 puan) tarafından
Kanda enfeksiyon varmış canım 39 oluyor ateşi :/

Süreyim cnm teşekkür ederim
tarafından
Yaa kıyamam Rabbım acil şifalar versin inşallah canim
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Dikkat et havale geçirmesin odanın camlarını aç bir iç çamaşırı olsun üstünde soğuk pres yap bileklerine ve eklemlerine başına su dökme çok tehlikeli sadece yüzünü yıka geçmiş olsun antibiyotik düzenli ver
(7,289 puan) tarafından
En korktuğum havale büyük oğlan geçirdi daha önce
0 oy
(67 puan) tarafından
Antibiyotiği saati saatine ver, sakın bir öğün atlama ve kusmamasını sağla, kusunca pek bir işe yaramıyor. Paranox S var fitil onu mu veriyorsun.? P baya etkili bi fitil hemen düşürmesi lazım. Vücudunu nemli tut hep ve vucuduna üfle durmadan, vantiratör varsa vücudu nemliyken karşısında vantiratörü aç. şurupta en etkili dolven oluyor genelde, durum nedir banada yaz arada merak ederim
(67 puan) tarafından
Kuzum bu geceyi acilde mi geçirsen, acil müdahale ederler en azından. Ne kadarlık çocuğun, kaç aylık yada kaç yaşında
(7,289 puan) tarafından
1 yaşında canım çıkarsa yine gidicez
(67 puan) tarafından
tamam ya yine haber ver arada
(7,289 puan) tarafından
Tamam cnm
(7,289 puan) tarafından
Şimdilik düştü ateşi 37, 5 oldu şükür
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Çorabını limon suyuna batır giydir baş çevresine vs limon sur dolven ve calpol ver ve neden gitmiyorsun hasteneye 

Soğuk kompres yap
(7,289 puan) tarafından
Gotik cnm öğlen antibiyotik verdiler fitil ile
0 oy
tarafından
Antibiyotik düzenli kullan baktın geçmiyor tekrar götür 
(7,289 puan) tarafından
Öyle yapcam cnm daha bikere içtik antibiyotiki
0 oy
(1,733 puan) tarafından

3 gün sürer ateş canım normal enfeksiyon varsa senin çocuğuna ilaç sorun diye hatırlıyordum inş biran önce atlatırsın benim kız 2 hafta da zor atlattı nasıl bir hastalıksa mahvolduk valla seni çok iyi anlıyorum . Zıbınla yatır ateşi çok çıkarsa 5 dk balkona falan Çıkar ılık duş aldır ilaçları düzenli ver kuzum yapabileceğin çok bişey yok :( 

(7,289 puan) tarafından
İnliyor kuzum kıpkırmızı kaldı :/
(1,733 puan) tarafından
Suya sok kuzum boynundan altını kafayı ıslatma . Of çok zor ya ayağının altına limon falan sür :( rabbim şifa versin çok üzülüyorum keşke çocuklar hiç hasta olmasa :(
(7,289 puan) tarafından
Soktum cnm suya limonda yaptım 38 şuan calpol verdim mecbur yine düşmezse gidicez
(1,733 puan) tarafından
38 normal hiç korkma 39 üzerine çıkmamasına dikkat et canım benim yaşadığım yerde 39 altını ateş olarak kabul etmiyor doktorlar . Endişe etme düşer 2 gün sık dişini . Verebiliyorsan bol bol sıvı ver
(7,289 puan) tarafından
Hiç birşey yiyip içmiyor  büyük oğlum 38,5 la havlar geçirdi onun için fazla bir korkuyorum ☹️
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Pedifen+parasatomal dönüşümlü kullan her dört saatte birini ver sonra duşa şok ılık olsun ve yaş bez koy surwkli ve değiştir ayaklarına limon sur ve çorap giydir Allah yardımcın olsun 
(7,289 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Kızım geçen çok atesleniyordu başı ve ağzının içi yanıyordu ateşi dusuruyordum yine çıkıyordu.  Randevu vardı çocuk uzmanına allahtan götürdüm. Sadece boğazına bakıp antibiyotik ağrı kesici vermiş . Vermedim antibiyotik kendi iyileşti.  Ama senin çocuğunun ki antibiyotik kullanmalı. Pedifen etkili . Geçmiş olsun
(7,289 puan) tarafından
Sizede çok geçmiş olsun canım ❤️

Şimdilik düştü ateşi 37, 5 oldu inşallah çıkmaz
0 oy
(48,660 puan) tarafından
geçmiş olsun antibiyotik iki gune anca etki ediyor gece saat kur takip et alnina koltuk altina ve eklem yerlerine sirkesiz islak bez koy enfeksiyon mu bogazi mi tahris olmus ne dedi doktor
(7,289 puan) tarafından
Kanda enfeksiyon varmış şükür şimdilik düştü ateşi 37, 5

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 193 göst.
0 oy
3 cevap 101 göst.
16 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 136 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Bulut12 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 115 göst.
18 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu

379,527 soru

11,361,554 cevap

34,839 kullanıcı

...