0 oy
191 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızım 20 ağustosta tam 4 yaşını dolduracak, şubat ayında kreşe başladı çok hasta oldu, şimdi kilosunu ölçtüm 14,5 geldi , ortalam 16 kilo olmadı gerekiyormuş, bir kaç kaşık yer başka yemez, benim kızım gibi zayıf olan var mı, neler yapıyorsunuz iştah için

6 Cevaplar

0 oy
(2,352 puan) tarafından
Kızım değil de oğlum var 30 Ağustos da gircek dörde inşallah. O da 16,17 bazen binde bir 18 çıkar iner öyle yani kaç aydır bu şekilde 18 den yukarısıni görmedim.istah olarak da orta derece yer bazen çok güzel yer bazen doğduğu kadar. Doktora gittik vitamin ve çinko ilacı verdi maşallah daha güzel yiyor ama kilo aynı bazen bünye meselesi oluyor 
-Reklam-
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Benim oğlum zayıftı alt sınırda idi kiloları 3 tane çocuğun üst sınırı geçti doktor kes dedi istahlari arttı ben şimdi vermek istemiyorum yemek sütle tarifler yaptım akşam uyumadan bir saat önce içerlerdi maşallah 1 ayda hepsi kilo aldı 
(4,661 puan) tarafından
Rica ediyorum umarım :)
(196 puan) tarafından
Bunların hepsi blnderdan mı geçiyor, badem fındık iri iri kalmıyor mu içinde
(196 puan) tarafından
Bi de kaç tane cici bebe atıyorun mesela, fındık badem kaç tane
(993 puan) tarafından
Bunu denedim sade sütle hiçbir işe yaramadı bizde :)
(4,661 puan) tarafından
Süte muz cici bebe koy dene kuruyemiş alışınca atarsınız milkselhk kıvamında olsak benim shekir makinem var ondan yapıyorum
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kızım 4,5 yaşında 14 kg bazen aşağıya bile düşüyor 
(4,290 puan) tarafından
Yemesi az çok diyemem ama geçen KBB gittim şüpheleniyordum zaten gece ağzı açık uyuması agzindan salya akması falan geniz eti varmis direk ameliyat dedi bende Bi de özele goturcem tabiki geniz eti gelisimine kilo almasina ve istahini çok etkileyen Bi faktörmus . Bi çalışma arkadaşım var 24 yaşına kadar hep zayıftır cocukken de aynı şekilde yemedim diyor geniz eti ameliyat sonrası kilo almış istahini direk etkilemis düzelmiş. Acaba bundan mi diye de dusunmuyor değilim. Meyve sebze protein yer ama normal çocuklar gibi amam aman karnini doyurup da kalkmaz . Şuan okula gidiyor gene biraz duzeldi ama hala persentil tablosunda düşük seviyelerdeyiz
(196 puan) tarafından
Geniz eti konuşmasından anlaşılıyor mu burnu tıkalı gibi mi konuşuyordu
(4,290 puan) tarafından
Doktora girdigimizde dedim böle böle şeyleri var suphelendigim için getirdim konusmasindan anladim dedi direk ben hergun gördüğüm için cocugu herhalde konusmasindan anlayamadim bu zamana kadar ama doktor direk ole dedi bana
(196 puan) tarafından
Çocuk doktorları da mı şimdiye kadar bi şey demedi peki, ben de mi bi göstersem acaba
(4,290 puan) tarafından
Hiç bisey demedi hatta kızım da dudak bağı olduğunu ben fark ettim emsirirken üst dudağı dışa dönük değil de içe dönük emerdi üst dudaginda ki baloncuk hiç geçmedi o şekilde suphelendim
0 oy
(13,897 puan) tarafından
Ya kurs yada okuka gidince daha fazla yiyor aslinda. Benimki sabah kahvaltiyi yapar, kursta beslenme yiyor. Öğlenden sonra evde yemek yiyor. Akşam yemeğini hem benimle hemde babasiyla ayri ayri yer. Meyvesini falanda yer. Maşallah 18.5 kilo. 
0 oy
(119,364 puan) tarafından
kuzey 3bucuk yasimda 12 kilo civari anam ben ne edem
0 oy
(993 puan) tarafından
Benim kızda 29 ağustosta 4 olacak 2019 doğumlu malesef o da zayıf 15.2 kilo olmuş zar zor 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 364 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nagiiiss (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 186 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Edanurkpln (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 465 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde Nnuurrr (366 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.