0 oy
373 göst.
Aile kategorisinde (415 puan) tarafından
Kızlar benım eşim macır ben alevi biz farklı kulturlerden evlılık yaptıgımız için benım aılem cok karsıydı.herseye ragmen evlendık düğünümüz oldu cok şükür cok mutluyuz elhamdülillah. Sorum şu benım akrabalarım bızım düğünümüze cenazeye gıder gıbı geldiler bundan 4sene once 3gun dugunum oldugu hlde herkes tavırlı soguktu dugunum boyunca bu bole oldu. Gıyınmedler ble ev üstlerıyle gldıler dugunume sankı cenaze cıkıyomus evden gıbı davranısları vardı. kuzenlerim dayı kızlarım falan oyleydı. Yarın dayım torununa sünnet düğünü yapacak içimde bir burukluk kldı zamanında benım oyle yptıkları için. Annem bana kızım elbısenı gıy takılarını tak falan dedı ama hiç içimden gelmiyor oyle gıtmek. Bende boyle normal gıtmek istiyorum gibi onlar oyle yptı dye. Sız olsanız napardınız  nasıl gderdınız

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
kendim icin giyinip millet icin giyinmedigimden nasil istiyorsan oyle giyinirim.. taki vs bir dugune falan giderken takmam ben.. yani hem onlar gibi gidip seviyeni onlar gibi yapabilir ya da mutlu bir sekilde gidip kudurtabilirsin sevim senin
(415 puan) tarafından
Ya brde giyınmesem ozenmesem onu ble derler bırseyi yok herhalde diye. Ama hiçte istemıyorum
tarafından
hic istemiyorsan gitme.. ama kendin icin yap bosver milleti
(415 puan) tarafından
Gdesmde yok ama işte mecbrum braz özel brkacsebepten dolayı. Buyuk br ihtimalle norml gderım yani hiçte suslenemem onlar için
-Reklam-
0 oy
tarafından
İçinden nasıl geliyorsa...
(415 puan) tarafından
İçmden gtmek ble glmıyor ama işte malesef takı takmak için gtmem lazm
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Bence süslen püslen en sık halinle git çokta neşeli ol. Öbür türlü arkandan dedikodunu yaparlar ama mesafeli davran onları sevmediğini hissettir ben olsam öyle yapardım yani 
(415 puan) tarafından
Keske becereblsem
0 oy
(361 puan) tarafından
Evet içinden gelmeyebilir. Benimde olsa benimde gelmez. Ama sen onlar gibi yaparsan onların seviyesine inmiş olursun. Bence giyin güzelde tak takılarını çık karşılarına. Bırak onlar utansın 
(415 puan) tarafından
Keske braz utansalar yptklrndan ama nerdee. Cok kararsızım
0 oy
(8,021 puan) tarafından
Aksine giyer yakistirir takar takistirirdim ne kadar doğru bi eş sectigimi gosterirdim gösterişli olurdum 
(415 puan) tarafından
Aslında annmde oyle söylüyor bosver kızım dyr
(8,021 puan) tarafından
Bencede yani hem sen onarin yaptığını yapmak istersin onlar gördünüz mü evlenme o adamla dedik bizi dinlemedi su haline bak doğru düzgün giyecek bisseyibile yok derler aksine onlar gözüne gözüne sokmak lazım durumunun iyiliğini sadece giyim kuşam anlamında demiyorum bak o maddi olur manevi olarak da mesela eşin illaki arar onların yanında konuş ozellikle güzel kelimeler kullan eşine karşı hayatım de bitanem de iyiyim iyiyim merak etme beni bende seni çok seviyorum de ya da yanında olcaksa elini tut bişey ister misin hayatım de sıcak mı oldu terlein mi su getireyim mi de sen ona Nazlan biraz çok yoruldum hayatım de yanına otur hiç olmadı all elim kolum biyerim ağrıdı de kolunu tutsun falan mutluluğunu gözlerine sok anlasinlar artık din dil ırk merhep hiç bişey ayırmanın önemini önemli olan bunlar değil insanlık olduğu artık gerçekten herkes anlasın ya
(415 puan) tarafından
Zaten bn gıyınmeyıp suslenmeyınce anlar onlar aslnda ısteksz gldgmı gozlerıne soka soka simsiyah gıyınıp gdesm var
(8,021 puan) tarafından
Bence aksine kırmızı giy
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sende cenazeye gider gibi git anlasinlar onlar yaparken sorun yoktu sen yapincami olcak
(415 puan) tarafından
İçimden inadna oyle gtmek gecıyor
(7,972 puan) tarafından
İçini dinle
0 oy
(2,703 puan) tarafından
Bide uyduruk sunnet dugunu nolmus ilerde cocuk padisah mi olacakmis bana gore zaten mantiksiz bisey o yuzden normal git yeter annen sana diyecegine el aleme deseymis o millet kadar hatrin yokmus mu ananin gözünde 
(415 puan) tarafından
El kapsındayız haliyle annem onlarla devamlı içiçe karsmıyorum hiç bayramdan bayrama zor görürüm akrabaları. O da bna ınadna süsken giyin dyor
0 oy
(7,145 puan) tarafından
İçimden hiçbir şey yapmak gelmezdi. 
(415 puan) tarafından
Aynen oyleyim ya
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Süslenir puslenir gider.Takı takmazdim hatta bu tarz bir durumda göstere goster 200 TL taktik dalga geçer gibi .... 
(415 puan) tarafından
200 takacgm niyetm oyle:)
0 oy
tarafından
Senin içinden öyle gitmek gelmiyorsa gitme 
(415 puan) tarafından
Glmıyor hiç gercekten kendme saygısızlık etmiş olurum gbı glıyor
(415 puan) tarafından
Onlar da bunu sankı yok brseyı de gıymems suslrnmems olarak algılar tabi
0 oy
tarafından
Senin yerinde olsam süslenir puslenirim takılarımı da takarım misafir gibi gider takımı takıp çıkarım. Özensiz gitsen laf edip evliliğinde mutlu olmadığını bile düşünebilirler çünkü.
0 oy
(2,208 puan) tarafından
Kocanın ne olduğunu anlamadım daha önce duyduğum bişey değil ama bunu niye 7 sülaleye duyurdunuz onu anlamadım valla. 
(415 puan) tarafından
7sülaleye duyurmak dedıgınız seyı anlamadm ben
(2,208 puan) tarafından
Hee kız tövbe valla bişey anlamadım ben iki tarafta müslüman yani kocanda kötü alışkanlık yoksa kimi ne alakadar eder ki. Yani kimse gönüllü gelmedi düğüne dedinya herkesin nasıl haberi oldu eşinin mancır olduğundan demek istedim ama bu gizli bişey değilmiş ben bilmediğim için onu farklı bişet sandım :D
(415 puan) tarafından
Siz bya yanlıs, anlamssnz ben roman eşim hanefi mezhebi oldgu için kultut farkından gecınemez yapamaz dye düşünuyolardı
(415 puan) tarafından
Cok şükür eşimde kötu hiçbr aloskanlık yok :)
(2,208 puan) tarafından
O zaman gerisini boşver valla şık şıkırdım giy git mutluluğunu herkese göster
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Sünnet düğünü nedir ya hiç doğru bulmuyorum bana göre gereksiz bir topluluk. Kızlarımıza regl partisi yapmadığımız gibi keşke oğlanlarımızada bu tarz etkinlikler yapmasak kesinlikle doğru değil. Kızın regl olmuş üstünü kapat oğlun çükünü kesmis herkese göster. Hiç sevmiyorum. İkiside ayıp ve saklanması gereken şey benim için. Sünnet olsun bilsinler yeter. Çükünü kestiler diye gösterişe gerek yok. Övmeyede gerek yok kutlamayada. Asıl konuya gelecek olursak, ben olsam onların geldiği gibi giderdim ki. Anlasınlar neyin ne olduğunu. Ama sonradan güzel güzel giyinir giderim başka birşey olduğunda.
(415 puan) tarafından
Aynen cnm bnde ole ypmayı dusunuyorm
0 oy
(8,736 puan) tarafından
Halamlar halamın kızları torunları benim düğünüme el gibi gelmişlerdi giyinmemişlwr bir kere oynamaya tenezzül etmemişlerdi geçen torunu evlendi parka gider gibi giyindim gittim oturdum masaya halam geldi hadi kalkın oynamaya diye bilir beni normalde düğünlerde asla oturmam ay yok ben oynamayı bilmiyorum dedim bozuldu gitti beni takmayanı ben hiç takmam 
(415 puan) tarafından
Bnm ıcmden de oyle olmak gecıyor ya
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Içinden geleni yap 
0 oy
tarafından
Vala ben makyajımı da kendim için yapıyorum üstümü de kendim için giyirum nasıl rahatsam öyle yapıyorum.universitede hep esortman şapkayla dolaşırdim.simdi ise dışarda kot ustume popo üstü seyler giyerim popuyi kapatan çocuğum var çünkü evliyim öyle olmam gerekiyor diye düşünüyorum bu benim fikrim.anneyim .nasıl hoş geliyorsa öyle giyinirim kimse için ayriyeten ne makyaj yaparım ne de giyinirim.esim de dahil karışmaz bana nasıl nerde ne giyincegimi bilir.nispet yapar gibi gitme içinden nasıl geliyorsa öyle yap yani.ama benim fikrim kocami istemeyen kişilere inat çok mutlu görünmeye güzel giyimli bakımlı olmaya takılarımi takip şıkır şıkır olmaya özen gosterirdim.paspal olupta mutsuz görünmek istemezdim onlara karşı.(senin açından diyorum canim) yanlış bişey soyledimse affola
(415 puan) tarafından
Dedıklerınde de cok hklısın zaten brn kapalı br bayanım cok asırı gosterslı gıtmem genelde zaten ama kendinlernden o kadar soguttular ki onlar için degmez dyorum hazrlnmya ble cnku gercekten bnm dgnmde oynamadlr ble ya
tarafından
Sen guzelliginle durusunla konusmanla onlara inat dik dur .onlarla aynı seviyeye inersen yine kötü sen olursun .sen bilirsin canim ama kendini güçlü gostermelisin
(415 puan) tarafından
Olede yptım cnm suslendm oynadm taktım takıstrdm onlara ınat
tarafından
Ohhhh helall kizzz rahatladim iyi yaptın :)) peki ne tepki verdiler naptilar :))
(415 puan) tarafından
Bir iyiler bir iyiler sorma yani :)
0 oy
(13,430 puan) tarafından
Biz de macırız baba tarafından niye istemediler 
(415 puan) tarafından
Ben romanım alevıyım eşim hanefi dye
0 oy
(238 puan) tarafından
Hiç gitmezdim
0 oy
(1,450 puan) tarafından
O zamanda biz hakli çıktık bak sunun haline derler
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Tabiki en güzel halinle süslen git, diğer türlü onları hakli çıkarirsin bak giyecek bişeyi yok derler, agzilarina laf verme 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 92 göst.
11 saat önce Kültür-Sanat kategorisinde Asya15 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 150 göst.
14 saat önce Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 383 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Aysenur5561 (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 190 göst.