0 oy
552 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Esımın aılesının de benım aılemın de haberı yok, ıkıncı cocugum olucak aralarında nerdeyse 4 yas olucak yanı yas farkına laf ederler vs dıye degıl, kazayla da olmadı gayet ısteyerek denedık ve sukur oldu ama kımseye soylemek ıstemıyorum, mesela kardesım gıbı gordugum ılk cocugumda daha testte idrar kurumadan arayıp haber verdıgım arkadaısm var o da kendı gebelıgınde ılk bana soylemıstı hergun konusmamıza ragmen ıcımden gelmıyor ama soylesem 3 aylık hamıleyım dıye o kadar kırılıcak ki bılıyorum sebebı yok cunku belkı baska sey dusunucek nazar deger dıye korktu dıcek, alakası yok, eşim hadı soyleyelelım dedıgınde hep atlatıyorum dur 3 aylık olsun dur cınsıyetı bellı olsun, o da sagolsun kırmıyor ama ıcımden gelmıyor ılk cocugumdaki hevesın heyecanın yarısı yok nıye oldum boyle bılmıyorum

27 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Niye söylemek istemiyorsun bı sıkıntı teşkil eden bişey de yok.coxugu da bile isteye yapmissiniz anlamadım sebebini ama mutluluğu paylaşmak güzel hele ki bu konuda.sonradan bozulurlar bence .soyle nolacakki 
(8 puan) tarafından
Ya bılmıyorum ıstemıyorum boyle hamıle muhabbetlerı dondurulsun, zaten hamılelıgı de sevmıyorum hiç
tarafından
Çocuk gökten mi inecek peki:)))
(8 puan) tarafından
Valla bılıyorum nerden gelıcek :D bır tane de kızım var geldıgı cıktıgı yerı bılıyorum da hamılelıgım ılkınde cok zordu serumlarla bulantılarla gecmıstı o yuzden hamılelıkten hıc hazzetmıyorum ben, gram asermem olmamıstır mesela hamılelık dıyınce aklıma hep kusmalar gelır
tarafından
Çevremdeki herkes ikinci çocuğun kolay olduğunu bahseder durur.seni böyle avutayim :))şaka biyana bende çok zor hamilelik geçirdim mide yanması bacak sendromu uykusuzluk kabuslar ama iyiki doğurdum.ikinciye bende korkuyorum tabi:))
-Reklam-
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Bana kalsa ilk bebeği dogurunca söyleyecektim ama duyuldu gitti 
(8 puan) tarafından
Iste ben ıstemıyorum kımse duysun bılsın
0 oy
tarafından
Bence söylemelisin gayet güzel bir haber bu:) 
(8 puan) tarafından
Guzel evet ama paylasasım yok ne bıleyım
0 oy
(3,297 puan) tarafından
Heves veya heyecan değil de ben de hemen söylemeiştim yine olsa hemen söylemem hem nazar hem de biraz daha büyüsün diye beklerim. Anneme bile dememiştim hastane kayıtlarından arayınca işkillenmişti☺
(8 puan) tarafından
Valla ben bıraksalar doguma kadar soylemem heralde
0 oy
(2,157 puan) tarafından
Ben kimseye söylemedim çünkü her çocukta bir laf eden oldu
(8 puan) tarafından
Benım bjr tane zaten :) maddı olarak da 10 tane olsa bakarız kımse bısey dıyemez ama ıcınden gelmıyor
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla bacım benimkiler hep 2 3 aylıkken belli olduğu için ister istemez.gec ogrendiler onlarda annemler kaynanamlar başkasına demedim sende 3 aylık falan olunca dersin üstüne gördüm yeni öğrendik:)
(8 puan) tarafından
Ay yalan da gıc beceremem ki ben :D 3 aylık olduk bu arada 4 e gıdıyoruz :)
(4,430 puan) tarafından
Abowww kız daha neyini sakliyon tlcdekiler gibi bilmiyordum mu dicen ne dicen:)
0 oy
(5,413 puan) tarafından
Nasıl dayanıyorsun ben tutamam kendimi ikisindede öğrendiğim gibi yaydım :) 
(997 puan) tarafından
Bende öyle adetten 1 hafta önce öğrendim bekliyorduk cümle alem sulaleyi aradım :D
(2,103 puan) tarafından
Hahahahhahahahahhahaha
(5,413 puan) tarafından
:D hahaha
(8 puan) tarafından
Ilk de bende oyleydım :D anons gecıcektım sokaklarda valla
(5,413 puan) tarafından
Ben ikisinde de saniyede duyurdum :D
0 oy
(8,003 puan) tarafından
İlkinde bizde duyuru yaptık ikincisinde 3 buçuk aylığa kadar sakladık esimle tabiki kız kardeşlerim biliyordu ama başka kimse bilmiyordu
(8 puan) tarafından
Bende kımse bılmıyor valla bırtek esım bılıyo
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bence soyle artık neden geç dedin diye düşünürler sende ben yeni öğrendim de 
(8 puan) tarafından
Inanırkar mı gıbı 3aylık olduk
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Sebebi yok diyorsun ama bence sende tam kabullenmemissin gibi Allah korusun şuan asla istemiyorum ama olursa sanırım bende kimseye demem ya
(8 puan) tarafından
Kabullenmemek degıl aslında hemen olmaz dıye dusunuyorum tabı esım daha cok ıstıyordu 2.yi
0 oy
(53 puan) tarafından
Kaynanam eltimin hamileliğini hep sakaladi doğuma iki ay bir ay kala söyler iki kere  kinlendim demiyecem dedim.kalp atışı duyulmadan söylüyor um dayanamıyorum 
tarafından
He kız Benimkide aynı ama benim hamileliği ben ona söyledim ve daha kalp atışı belli değil kimseye deme dedim hemen söylemişti eltime herkese
0 oy
(249 puan) tarafından
İlkini hemen demiştim ikinciyi 3 aylık olana kadar söylemedim 
0 oy
(12,744 puan) tarafından
yaş farkından kime ne ? ki buyumuş ilki isteyerek olmuş ikincı o kadar önemsemeyin insanların fikrini  buna karar verecek olan sız ve eşiniz . 13aylik kızım 4aylık hamileyim zaten baştan beri istıyordum da söylüyordum da olsun olsun diye dıbıne kadar yaşıyorum hamileliğin tadını çıkarıyorum hayat benim değil mi 
(8 puan) tarafından
Acıkcaıs bende yas farkı yakın olanlara sorarım nedenını, zor cunku cocuk buyutmek destekcın yoksa cok zor benımde yok, ılk cocugumda xok zorlandım mesela
(12,744 puan) tarafından
kizim uslu bebek oldu belkıde o yüzden hemen istedik benim düşüncem arkasından bi oğlanda olsun beraber buyur bende sonra toptan kendime bakayım dı şükür oğlan geliyor.
Motivasyon yüksek olup hayata heves olduktan sonra çok ta güzel bakarız inşallah ♥
(8 puan) tarafından
Ya hıc cınsıyet seyım yok kız da olur oglan da olur :)  senın kayınvalıdende cok yardımcı ama kızını bırakıyorsun kendıne zaman ayırabılıyorsun öesela benım kızımsız 15 dakıkam yoktur :) ama yas farkından oturu kreşe gondermeyı dusunuyorum kızımı bu sene, Rabbım hayırlı evlat versın
(12,744 puan) tarafından
amin canım. İkiye gırınce bende yollayacam kızı . Doğumdan sonrada eve gelecem bu sefer birden iki çoçuğa adapte olmam gerek baştan
0 oy
(2,729 puan) tarafından

Tamam işte bu post sonradan arkadaşına gostermen için çok uygun :D

(8 puan) tarafından
Valla daha cok kızar :D elaleme bıle soylemıssın der
(2,729 puan) tarafından
Onlar yabancı dersin olur biter
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm ben bu konuda ciddiyim ben ikinci genelinde annem şehir dışında gelene kadar gobeyimi görene kadar ailelere demeyi dusunmuyorum hatta hep şunu hayal ediyorum ve inşallah olur doğum yaparım herkez öğle öğrenir inşallah Allah'ım nasip eder bir evlat daha onuda doğum yapıp 1hafta sonra duyurmak istiyorum çünkü hamileliğim sıkıntılı geçen biri oldum ilkinde ,7 düşük tehlikesi atlattım ve eşimden başka kimse yoktu yanımda yardımcı olan kimsenin hak ettini düşünmüyorum erkenden öğrenmesini iki aile tarafininda annem arada geldi günü birlik şehir dışında ama bir Allah'ım kulu bana gelip evimede yemeğinde yardımcı olmadı gereksiz o yüzden kimsenin öğrenmesini istemiyorum dogumdada bu sefer kimsenin deyil yanımda eşimin kalmasini istiyorum. Teyzeymis halaymis kardesmis. Kimseyi istemiyorum . Faydadan çok zarar gördüm çünkü bana göre . Eşim daha iyi yapar yardım o yüzden gerek yok başkalarına . 
(8 puan) tarafından
Senın cok da uzucu gecmısın olmus :( korkmakta haklısın saglıkla kucagına al ınsaAllah
0 oy
tarafından
Ya bende hamileyim kismeye demiyecektim kendi annem ve eşim dışında ama bir sorun yaşandı ve herkes duydu sonra ben hastalandım ilaç kullanamadim.kalan.hetkes duydu ama herkes okadar mutlu ki anlatamam
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Bı ben ikinciye bu kadar hevesliyim heralde hemen duyulsun istedim:)
0 oy
(1,182 puan) tarafından
Bi arkadaşım 8 aylık olana kadar saklamıştı. 4. Çocuğu olduğu için kimse darılmamıştı 
(8 puan) tarafından
Benım 4. Cocuk olsa dogunca da soylemem :D
0 oy
(330 puan) tarafından
Bence soylemelisin. Teyzemin eltiside sakladi hamile oldugunu sonra birden kanamasi oldu hastaneye goturdu kocasi hala soylemediler en son kurtaj olacagi zamn kocasi aradi ailesine soyledi herkes sok oldu sanki cocugunuzu Sizdrn mi alicaktik. Biz sizden cok istiyoruz.cocugunuzun olmasini faln ve eve gelincede kimse fazla kadini umursamadi eve gelince.

Allah korusun hersey olabiliyor sizde soyleyin
(8 puan) tarafından
Oyle bır durumda soyluyor olmak daha kotu bence, herkes sorucak hatırlatıcak ınsana
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm esinede anlattım durumu doğum yapana kadar kimseye denicem diye anneme bile eşim bile bu düşünceme katıldı kimse bilmese diye düşünüyorum dedim sabah eşim dediki bogle yaparsak çok iyi olur yapa bilirsen dedi ikimizde aynı fikirde olmamız beni çok mutlu ediyor inşallah olur ikinci çocuğunuzda demem kimseye doğum yapınca ailemi çağırırım hadi gelin size suprizimiz var derim kapıdan girerken tütün su bebeyi ben bir tuvalet yapım geliyorum dedim onlarda şok olur çok mutlu olurum böyle hayal ediyom eşimde gülümsedi hayalim bu ☺️☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 113 göst.
6 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KKadriyee (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
27 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 34513451 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 213 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Mrvyilmaz (589 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 447 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Tugba3101 (1,301 puan) tarafından soruldu

381,655 soru

11,424,841 cevap

34,983 kullanıcı