0 oy
89 göst.
Diğer kategorisinde (761 puan) tarafından
Kızım 1 ay sonra iki yaşına girecek. Tuvalet eğitimi konusunda biraz hevesli.  Arada benimle lavaboya gelir kendi lazimligina bazen yapar bazende bezine yapar  yani ben gösteririm o yapar ama ben henüz cesaret edip başlayamadım.  Kaynanam diyor gündüz bez takma gece bez tak. Komşum diyor kafası karışır gece güz bez takma sadece alez koy yatağına.  Kaynanam benden iyi mi bileceksin 3 çocuk buyuttum böyle yaptım gibi gibi. Bir-çok eleştiri var çevre de. 

Bende yaşını doldurmadan kelimeleri tam anlamıyla ifade etmeden başlamak istemiyrm.  Açıkçası iki yas bana erken geliyor yine de bilmiyrm.  Benimle tecrübelerinizi paylaşır misiniz ..?

7 Cevaplar

+1 oy
(2,728 puan) tarafından

Çocukların her aşaması neden bu kadar zahmetli :DBir parca  çocuksun sen ya kendine gel 

-Reklam-
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Komşunun dediği doğru eğer tam niyetlendiysen gece de bağlamayacaksın 
0 oy
tarafından
İki yaş çok erken bir yaş değil lazimliga yaptıysa birkere devamı gelir evet aklı karışır gecede gündüzde bez baglamamak lazım. Bir hafta çok zor oluyor tutma olayını öğrenene kadar ama hevesliyse dene baktın olmuyor baglarsin demekte fayda var bence
0 oy
(746 puan) tarafından
Eğer seni anliyorsa sana tavsiyem başla ben o yaşta yapamadım. Alez de bı işe yaramıyor naylon şer daha iyi. Birde gece gündüz bağlama çünkü gece bu sefer çok zor alışıyor 
0 oy
(5,534 puan) tarafından
Ben gece uyuduktan sonra bez taktım uyanmadan da aldım eğer uyandıysa da baban takmış kızım benim haberim yok unutmuş senin bezi çıkarttığını dedim 1 hafta 10 gün ya oldu ya olmadı gece bağlamayı da kestim
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bezden kesmenin yaşı yoktur çocuk birdefa yaparsa birdaha bez takma yapsın sürekli çiş varmı diye sor öğrenecek yaşta 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben kızıma 1.5 yaşında başladım. Bezi hiç cikartmadim. Başlarda 15 dkda sonra kasları biraz gelisince yarım saatte bir lazimliga oturttum. Çişini söylemeyi öğrenince bezini cikarttim. Gece bağlıyorum hala. Gece yatarken su içerse altini ıslatır,icmezse islatmaz. Bazen gece 1 defa kaldırıyorum o zaman da islatmiyor
(1,210 puan) tarafından
Ama cisi tutmayı öğrenince bezi çıkartıp bidaha takmadım gündüz. Takarsan geri rahata alışıp söylemiyordu

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 127 göst.
0 oy
1 cevap 214 göst.
0 oy
8 cevap 111 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu

381,012 soru

11,406,767 cevap

34,944 kullanıcı

...