0 oy
589 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hayırlı geceler kızlar benim 3.sezeryanim olacak önceki ikisi özelde oldu aşırı memnun kaldım hiç bir sorun yaşamadım tabiki oranın muamelesine de alıştım 2.si ölü doğumdu ama doktordan kaynaklı değildi bı kaza yaşadım o zaman ilkinde 3500 ikinci doğumda 2400 ödedik ama doktorlarım çok iyiydi şimdi 3.ye hamileyim herkes konya sehir Hastanesi'nde dogur ne var niye Lara veriyosun falan diyo sürekli nerde doğum yapacaksin diye soruyorlar cevap vermek bile istemiyorum aslında eşimde özelde olsun diyor ben kendi kendime karar vermedim hatta ben şehir hastanesinde olsun o kadar lafı sözü çekemem dedim eşimde sağlığından önemli değil diyor ne yapacağımı şaşırdım doğum da olmuş 10 bin TL içimden hiç gelmiyor vermek ama ben 2 dogumumda da sırf çevrem yüzünden rezillik çektim süründüm şimdide başima bişey gelsin istemiyorum sizce laftan sözden çekinip şehir Hastanesi'ne mi gitsem yoksa kimseyi umursmayip özele mi gitsem siz olsanix ne yapardınız 

38 Cevaplar

+4 oy
(249 puan) tarafından
Onlar değil sen doguracaksin kime ne 
tarafından
Bende sessiz biriyim bişey diyemiyorum
(4,178 puan) tarafından
Para sacmak icin kimse ozelde dogurmuyorli insan gibi muamele rahat lux konfor icin. Kimisine 100 m2 ev saray gibi gelir kimisne 3 m2. Kumes gibi yer saray gelir . Herkesin anlayisi baska kimisi. Agzimin tatiyla guzl lezzetli kasardan peynirden yiyim der verdigi paraya acimaz kimisi de peynire ne para vercem sutu kaynatip kestireyim cokelek yaparim ucuza getirirm derdindedir. Millet degil sen kendini dusun.
(10,371 puan) tarafından
Vallahi elli de olsa sanırım özelde doğururum ki çok bir param yok. Devlette muayeneye gittim bir kez o da mecburen kendi dr um yoktu sorduğum soruya bile cevap vermedi hıyar
tarafından
Aslında devletteki doktor gerçekten iyi ama Ameliyatima o girmeyecek sorun orda stajer gidecekmiş
(10,371 puan) tarafından
Stajyer in başında hocası olmayacak mı? Dr a rica etsen girmez mi
-Reklam-
+1 oy
(993 puan) tarafından
Millete ne ? Hastane şartları önemli bu durumda ben mesela Mart'ta doğum yaptım sezaryen 7.500 lira valla yoktu da o ay 3 takside böldük ödedik bitti bidaha olsa yine özelde yapardım muamelesi ilgileri vs başka 
tarafından
Evet ya gerçekten çok güzel davraniyorlar
(993 puan) tarafından
Bizm sartlarda kötüydü bu da büyük faktördü ama kutahyadayiz birtane devlet uni bir hastanesi var çok eski doktorlar üni olduğu için kendileri olmuyor asistanlar var hep 4 kez kontrol icn gittim hepsinde farklı doktorlar vardı muhatap yok birşey olsa diğeriyle başka bununla başka konuşmak zorundaydım surekli hastane baya eski çevre ilçelerden gelen çok odalar minik çok kişili ve sezaryen birde ameliyat hiç riske atmak istemedim
tarafından
Evet ya devlet Hastanesi temiz kontrole gittiğim doktor iyi ama ameliyatima stajerler girecek
(993 puan) tarafından
Ama hangisi girecek ;) yanlış bir uygulama olsa doktoru taniyamazdim ben hep başkası vardı muayenede randevu aldığım doktoru hiç görmedim
+1 oy
(2,443 puan) tarafından
Tabiki sen kendi istegini yapcaksin, cevreye ne be. Ay cevreyi bu kadar umursamayin. Onlar dogum yapsa size mi sorcak sanki. Esim ve ben boyle uygun gordum de cik isin icinden. Uzatirsa parayi sizden istemiyorum de boz. Herkes herseye ne cok karisiyo yaa.

Ben normal dogum yaptim ikisini de, 11bin verdim 2 ay once, ilkinde de 5 sene once 1900 vermistim. Iste sen doguruyosun doktor para aliyo diyende oldu, bosuna o kadar para cocuguna harca diyende. Hatta kendi annem ozele guvenmiyo diye ikinci de illa universite hastanesine git dedi, ben kendi bildigimi okudum. Kimseyi ilgilendirmez ne sekil ve nerde doguracagim.
tarafından
Banada ne var şehir hastanesinde bizde orda doğurduk falan diyorlar
(2,443 puan) tarafından
Napalim onlar dogurduysa sanki dogururken size sormuslar bosverin hic takmayin
0 oy
(7,665 puan) tarafından
Naddiat iyiuse kesinlikle ozelde dogum olmali
tarafından
Eşim ben ayarlarım dedi iyi sayılır hamdolsun
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kesinlikle özel özel özel iki doğumumu da özelde yaptım ve iyi ki diyorum 
tarafından
Bende çok memnundum daaa off kafam çok karışık insanlar niye herşeye burnunu sokarki
(7,447 puan) tarafından
Sen doğurcaksın senin hayatın daha şimdiden izin verirsen karışmalarıns doğum sonrası da karışırlar
tarafından
Zaten 2 doğumda onlar yüzünden kötü geçti lohusalık travması yaşadım resmen
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Onu diyenlere aynen şöyle de 

Sana ne sen mı veryon parayı

Senin cebinden mı çıkıyor

Senin kocan mı ödüyor

De lafı tıka

Yada yok bunları diyemem dersen 

Ben öyle istiyorum de 
tarafından
Öyle diyorlar ya bende kafamı eğip susuyorum ah bu konuşabilsek
0 oy
(10,953 puan) tarafından
Param var doguruyorum sizinde olsun sizde özelde dogurun diye bozuver.kimene ya.esin özel diyor sen özel diyorsun.doguracak sensin parayı verecek eşin.sizin paranız değil mi bu istersen iki kere ödersin kime ne
tarafından
Millet hiç böyle düşünmüyor herşeye karışıyor herkes
0 oy
(10,042 puan) tarafından
Valla eger biraz durumun varsa ozelde yap bence canim ya. B3nde 2.de devleti dusundum esim kesinlikle istemedi ve ablamin arkadasi ilkini ozelde 2.yi devlette oldu tabi hepsi bir degildir ama. Ilkinde surekli hani agri kesiciler yapilirken devlette yapacak birsey yok agrilari biraz cekeceksin demisler hemsireler. 
tarafından
Evet ya benim ablama da öyle demişler ağrıdan ağlamış hemşirelere annem bı bakın demişler bişey yok bişey yok kalkar o demiş
0 oy
tarafından
İlk doğumu özelde ikinci şehir hastanesinde yaptım hiç pişman değilim. Kuzenimde ilk sezryen özel ikinci devlette şehir Hastanesi'nde yaptı oda memnun doktorla alakalı bence ama istemiyorsan zorlamanjn anlamı yok
tarafından
Ben inan bilmiyorum ne yapacağımı aslında benim için herşey boş sadece sağ salim doğurayim diyorum 2.si ölü doğum olunca aşırı korkuyorum ille özelde olsunda diyemiyorum yeterki sağlıklı bir şekilde sağ salim kucağıma almak istiyorum
tarafından
Kendini nasıl güvende hissediyorsan öyle yap canım sonuçta can bu evlat seni anlıyorum benim annemden benden önce ablamı devlette zorla normal doğum yaptırmışlar halbuki annemin asla normal olmazmış ablam ölmüş üç saat yaşayıp Konya'da Seydişehir de ebe yüzünden. Babam İstanbula geliyor annem bana hamile kalınca babam asla özele gitmem birtane kaybettim demiş özelde doğum yapmış annem beni sezaryen
0 oy
(48,690 puan) tarafından
kime ne ki özeli devleti onlara mi kalmis onlar mi veriyor 
tarafından
İşte hele görümcelerim taktı ikiside şehir hastanesinde yap ne var sanki o kadar para vermeyin falan diyorlar
(48,690 puan) tarafından
kocam sagolsun de sende
0 oy
(110 puan) tarafından
İyi geceler bende Konya'da oturuyom ve Konya şehir hastanesinnde doğum yaptım çok memnun kaldım bence orda doğum yap aynı özel gibi tek odadasin ve çok iyi ilgileniyolar
tarafından
Sezeryanmi oldunuz
(110 puan) tarafından
Evet normal doğum olcakti acilmam ilerleme yapmadı suni sancı verdiler yine olmadı sonra sezeryan doğum yaptım çok iyiydi belden uyuşturucu yaptılar kan alma daha çok agritiyo bnde orda doğum yaptın bn hamile olsam orda yaparım bnim bütün tanıdıklarım orda doğum yaptı hepsi çok memnun
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Yine orda uygunmus 10 bın. Ha ben olsam verir miyim vermem aöa durumun varsa kımseye düşmez 
tarafından
Var şükür eşimin işi geliri iyi yetiştiyoruz şimdilik eşim ayarlarım diyor kenarda var paramız
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Valla bu biraz vicdan insaniyet işi. Burda çok okudum devlet hastanesiydi ama çok iyi davrandılar diyen. Ama yine burda çok duydum özel hastanede prenses gibi davrandılar diyen. Ama devlet Hastanesi'nde kötü muamele  kötü söz edildi diyen de çok duyduğum için kendim 2 dogumumu da özelde yaptım. Doğumda ebəm sırtımı okşadı başımı okşadı. Doktorum desen iyiydi. Hatta sancı anında yanlışlıkla ebenin eline vurdum sinirle. Devlette olsa heralde o ebe ağzıma ederdi. Bilemiyorum. Dediğim gibi insaniyet meselesi. Şans işi. Ama ben işimi şansa bırakmadım. Sana da öyle tavsiye ederim. Esin de sen de özeli istiyoken hele
tarafından
Bende korkuyorum bak ablam şehir Hastanesi'nde yaptı hemşireler bı ağrı kesici yapmamışlar ilk ayağa kalkarken de hiç yardımcı olmamışlar ama ben özelde yaptım ya hemşireler kuzum bitanem diye seviyorlardı resmen ilk ayağa kalkışta yanıma koştular üzerimi ordaki hasta bakıcı giydirdi altıma hasta bezini o kadın taktı doktorum annem annem diye diye bı kaldı nasıl iyidi
(15,224 puan) tarafından
Ya işte zaten o gün canımız burnumuzda oluyo. O yüzden imkan varken neden daha fazla eziyet çekelim ki
0 oy
tarafından
Özellikle sezeryanla bence özele git
tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum ama görümcem falan zaten Ameliyat olacak şehir Hastanesi'ne git ikiside kesecek diyor ama alakası yok onlar özelde yapmayınca o ilgi alaka Ameliyat ortamını bilmiyorlar
tarafından
Niye bu kdr takılıyorsunki parasını onlar mı veriyor.
Ne derlerse desinler
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Bence ozel hastane daha iyi
tarafından
İlgi alaka bı başka tabi
0 oy
(2,152 puan) tarafından
Paran varsa özelde yap canım kime ne. 
tarafından
Herkes herşeye burnunu sokuyor sinir oluyorum ben kimseye karışmıyorum onlar durmadan karışıyor
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Çevren değil sen doğuruyosun parayı eşin veriyo ay bi sanane diyip ağızlarını kapat laf verme hamilesin zaten karıştırma hayatına bebeğine canım ya
tarafından
Valla bende çok üzülüyorum kimse bı sağ salim dogurda gerisi boş demiyor herkes biseye burnunu sokuyo
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Senin bileceğin iş ozelin rahatı hiçbirinde yok tabi ki ama devletler de tek kişilik odalar falan varmış iyisi de var diyorlar ben mesela normal değil de sezaryen olsaydım 2. Devlet de yapardım ameliyat sonuç da gir çık ama normal doğum öyle değil işte sancısı falan uzun bir süreç :) 
tarafından
Aslında sezeryan sırasında Ameliyathanede ki ortamda çok önemli gözün açık yatiyosun bı yandan kesiyorlar bı yandan anestezi etkisiyle kusuyosun özelde yaptım oncekilerde hemşire sildi kustugumu kadının avucuna kustum resmen ama ablam devlette oldu sezeryani hep üstüne başına kusmus mahvolmuş
(1,645 puan) tarafından
Bilmedigim için olabilir devlet hastaneleri insan yerine koymuyor zaten. Ama çok memnun olanlar da duydum tamamen hastane ile ilgili
0 oy
(997 puan) tarafından

Doğuma 30 bin TL verecek olan ben postu beğendi :D bacım verecek paran varsa devlette neden sürüneceksin? Burada milletten niye tavsiye alıyorsun git mis gibi Vip hizmetini al çık yani :angel:

tarafından
Off asıri pahalı o kadar olsa eşimde gitmez ama bizim 10 bin civarı
(997 puan) tarafından
Maalesef burada o fiyata tek bir yer var ve yoğun bakım ünitesi yok 38 haftalığım ve bebeğin gelişimi 32. Haftada kaldı ondan dolayı riske atmak istemedik ortalama 43 bin TL civarı fiyat çıkarıyor yoğun bakım içinde olunca , yani hâlâ daha belirsiz kalacak mı kalmayacak mı diye
(8,933 puan) tarafından
İyide kuvez ve yoğun bakim ücretsiz cnm özelde olsa para talep edemez tabi önemli olan hastane ve doktor seçimi
(997 puan) tarafından
Evet canım normalde öyle ama devlette olursa o şekilde oluyor denildi bize normalde devlette olsa özelde olsa ücretsiz ama o şekilde söyledikleri için hiç riske atmak istemedik
(8,933 puan) tarafından
Onlar istediklerini söylesin kanun var memlekette ama tabi riske atmamak en önemlisi
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Eşine dert olması gereken bir durum neden millete dert oluyor ki konuşanlar deki eşimin göz bebeğigim bana kıyamıyor ne yaptimsa adam ikna olmuyor illa ki ozel de istiyor jajajajsjs
tarafından
Valla öyle desem bari :D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 133 göst.
0 oy
55 cevap 1,162 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 213 göst.
0 oy
3 cevap 188 göst.