0 oy
158 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,103 puan) tarafından
Kızlar kızm daha 15 aylık. Doktor geniz eti çok büyümüş dedi. Burun spreyi ve alerji rinit ilacı verdi.  Çok araştırıyorum. Altta yatan sebebi bulunmazsa geniz eti tekrar büyüyormus. Paketli gıdalar süt flan hersey yasak. Geniz etinin büyümesinn en büyük sebebi süt çikolata kakao vb şeylermjs. Aldırmam kesinlikle kızım daha çok küçük. Ama merak ediyorum geniz eti aldırıp çocuğum rahatladı diyen var mı acaba 

8 Cevaplar

0 oy
(1,347 puan) tarafından
Kuzenim 5 yaşındaki kızına yaptırdı hiç bir faydası olmadı neden çünkü halen aburcubur yasak olan şeyleri yediriyor çocuga ve sürekli hasta oluyor geniz eti var sürekli o hasta ediyormuş dedi ama aldırdı halen aynı şekilde hastalanıyor çocuk 
(1,103 puan) tarafından
Paketli gıdalar asla vermemesi gerekiyor
-Reklam-
0 oy
(3,031 puan) tarafından
Benim kızımda 19 aylik civari tani konuldu şuan 27 aylik süt hiç daha vermedim paketli gida da (abur cubur anlamında bilmez ) wc eğitimi arasında daha yeni bayramda bayram çikolatasın dan verdim ayda bir belki cubuk kreker veririm okadar geçen sene kasımdan beri her ay tekrarladı bu arada Dr bize kısıtlama koymadı söylemedi de.Alerji testleride negatif çıktı bu kış tekrar test yapılacak doktorumuz ev akar ve tozuna karşına uyardı max dikkat ediyorum yine aynı diyeceğim ama subat 2023 de benim evi su basti halilaar kalktı parkeler ıslak diye halı vs sermedim tam 52 gün tekrarlamadi. 
(1,103 puan) tarafından
Bizimde acaba oyle mi ki
(3,031 puan) tarafından
Valla canim bu alerji durumu hic belli olmuyor bebege gore degisiyor ama Alerji geniz eti büyümesinde tetikleyen alerji unsuru bulunmalı ayi buyuruyor kışın yapılacak teste inşallah belli olur 2 kez deri pick testi yaptirdim 47 ürüne polen akar kedi tüyü köpek tüyü spor kuf bilmem ne bir suru şeye bakildi çıkmadı aynı zamanda atopik cildi kızımın kbb doktoru tanı koydu alerji Dr daha erken 3 yaş sonrasi belli olur dedi alerjik rinit için.Alerjik rinit tuttukca geniz eti büyümeye burun etleri sismeye başlıyor tikali burun horultulu geceler allerset yada zyrtec şurup ve hemen risenol burun spreyi başlıyoruz 10 gün falan sonra tekrar normale dönüyor. HALI olayından sonra bende emin oldum☺️ akar ve toz olayına.Ama halıları kışın kaldırmam çok zor alt iki daire ard arda boş yerler buz gibi oluyor çocuk hep yerde oynuyor geziniyor yatiyor nasıl olacak bilmiyorum.
Geniz eti ameliyatı için yılda 6-7 kezde fazla tekrarlar orta kulağa vurursa (kulak enfeksiyonu işitme kaybı azalması vs anlamında) hemen 3 yaş sonrasi ameliyat uygun dedi
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Kızlar başka ykk mu ya :(
0 oy
(435 puan) tarafından
Evet benim oğlum ameliyat oldu 2buçuk yaşında yuzde 96 buyumuştu tamamen burnunu kapatmıştı ameliyat oldu gercekten çok rahatladık ilaç tedaviside gorduk 2 yıla yakın ama ilaç işe yaramadı
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Ben oğluma yaptırdım 5 yaşında, iken. Uzun süre sprey kullandık ama küçülme olmadı. Kulağa zarar vermesim diye aldırdık. Sonrasında çok rahat etti. Gece rahat uyudu gelişimi bile değişti. Ve bizde tekrarlamadı. 10 sene oldu ameliyat olalı
0 oy
(710 puan) tarafından
Hiç beklemeden aldırın. Kardeşim 4 yaşında ameliyat oldu. Keşke daha erken aldırsaydık. Vücut Geniz etine tepki veriyor. 

Yakında başlar yüksek ateş mide bulantısı yemek yememe isteği...

Kardeşimin yeme bozukluğu varsa kesinlikle bu Geniz eti illeti. 

Hiç zararı olmayan, sonrasında sıkıntı yapmayan bir ameliyat. Ke kadar erken o kadar iyi. 

Tekrarlarsa ameliyatta tekrarlanır. Kardeşimin tekrarlanmadı. 

Kuzenimin çocuğu 16 yaşında. Onun da Geniz eti var. Konuşması burnu tıkanık gibi, ağzı hep açık

Doktor ameliyat için geç kalmışsınız hasta olunca gelin demiş.

Geö kalmayın, ön yargılı olmayın. 
0 oy
(3,686 puan) tarafından
Şuan çok küçük aldırsanda tekrarlama oranı çok yüksek doktora sorduğumda 5 yaşından sonra çok nadir tekrar eder demişti ilaç tedavisiyle devam edin ama alınması gerekiyorsa da aldır çocuk gerçekten nefes alırken rahat eder ayrıca kulaklara baskı yapınca duymamaya başlıyor çocuk ve mecbur tüp takılıyor bunları doktorla enine boyuna konuş her hastalandığında aynı şekilde daha çok şişecek ve sürekli balgamla ugrasacaksınız bu süreçte 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kardeşimde vardi tabi o kadar küçükken bebekken ameliyat olmadı ama ilkokula giderken oldu şuan 20 yasinda bi problemi yok rahatladı 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 71 göst.
24 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 234 göst.
15 Ocak 2024 Aile kategorisinde Poyrazsmom (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.

380,387 soru

11,389,417 cevap

34,894 kullanıcı

...