0 oy
1,496 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
3 haftalık hamileyim ve bakacak durumum yok aldırmak ta istemiyorum napıcam bilmiyorum

29 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Yaa kusura bakma ama madem bakacak durumun yok neden adam akıllı korunmuyorsunuz bacim
(997 puan) tarafından
Hayatım onun olasılığı varda :D ertesi gün hapı , spiral ve geri çekilmeden bahsediyor bayan :D kombonun kombosunu yapmış yani :D
(794 puan) tarafından
Walla cnm oluyor bn ilk bebegimde sadece geri cekilmeyle korundm 2 sene  snra istedgmde hamile kaldim bebegim kucukken hamile klmaktan cok korkuyodum korkttgum basima geldi ya hap var geri cekilme prezarvatf 2 ilskiyle nasl kalinir die cok aglamistm Allahin bilecgi is tuplerini baglatan kaliyorr
(470 puan) tarafından
Bizde inandık komiklesmeyin Allah aşkına
(9,264 puan) tarafından
Ne dion kızz
(794 puan) tarafından
Bnami dedin eliff
-Reklam-
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Nasıl bakacak durumun yok nasil oldu çocuk kusura bakma ama ztn çocuk rizkiyla gelir anne olmak her kula nasip olmuyor
(1,189 puan) tarafından
Sakin pislojine yenilip aldırma sabret o çocuk nasibi yoksa ztn kendi düşer Allah bı düzen üzerine kurmuş dünyayı burda bunu yazmam bile rabimin emri aldırma ben çok pişmanım keşke bosasaydim ama aldirmasaydim diyorum keşke ama zamanı geri getiremiyorum bı geriye gidebilsem vicdan azabı başka bişey çok sev karnındakini rabim seni siniyor bu sınavı güzel atlatırsın inşallah sabrın sonu selamet
(1 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum Rabbim seni de af eylesin kalbin ferahlasın inşallah belki kendin bu hataya düştün ama beni kurtarmak senin affındı
(1,189 puan) tarafından
Amin cnm Allah affetsin beni çok dua ediyorum namazda rabim öyle yapar o çocuk sana mutluluk huzur getirir şok olursun iyiki bırakmadım bebeğimin elini dersin öyle seversinki dünyan düzelir
(1 puan) tarafından
İnşallah yavrum inşallah Rabbim hayırlısını versin hepimize
(1,189 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Kızmayın ama bunu bile bile nasil hamile kaldınız bunu geçtim o canı size Allah verdi aldırmak düşürmek size düşmez bu çocuklar bizlerin tapulu mali değil canım istedi yaptım canım istemiyor aldırayım Allah rizka kefil bunu kaç tane ayette belirtiyor 
(1 puan) tarafından
Ben kürtaj yaptırıcam illa düşsün bir yol söyleyin düşsün demedim. Ve korunduğum halde oldu canım istedi yaptım şimdi istemiyorum demedim dertleşmek için yazdım
0 oy
tarafından
Olan olmuş Allah rızkını verir inşallah 
(1 puan) tarafından
İnşallah bakacamayacakmışım gibi geliyor. Küçük oğlum var ona bakarken çok zorlandık
0 oy
(2,393 puan) tarafından
6 7 ay çalış hamileyken para biriktir mama bez stoğu yap 
(1,450 puan) tarafından
Ya ya kesin oyledir kaplumbagacim
(2,393 puan) tarafından
bi psikolaga görünmeni öneririm .. acınası
(1,450 puan) tarafından
Pardonda acinasi sensin hakaret vari.konusan sonra bundan utanip silen herseyi yanlis anlayan
(2,393 puan) tarafından
hakaret mi ettim ben sana az önce :)? utanıp sildiğim falan yok özel hayat ? diye bişey var bilir misin emin degilim?
asla hakaret etmedim. vari de konuşmadım benim hayatım sana nasıl hakaret vari geldi onu da anlmadım ?
seni yanlış anladıgım falan da yok sen gayet net bi şekilde bakamıyacakaldırsın dedin bende neden bakamıyor bakarı savunuyorum. aynı dönemde yasıyoruz onun verdiği kirayı ben de veriyorum. onun aldıgı ekmeği bende alıyorum ? sen yapsın da surenerek yasamak da yasamak vs diyorsun da ne alaka ? baskasın kıyafeti giyince ne oluyor ? sıfır alınca ne oluyor cocugunu seven bir anne çocugu cıplak gezse de sever seven anne mutlu eder cocuk yetişkin olunca demez vay be bana annem eski giydiriyordu da bilmem ne... annem beni çocukken cok seviyordu su anımız vardı bu anımız vardı der. cocuk için önemli olan mutlu olması sevilmesi ne gydiği degil.
(1,450 puan) tarafından
Senin hayatina renk kattigimi dusunuyorum yoksa kinini kime kusacaktin :)ama benden bu gunluk bu kadar baska postlarda bulusmak uzere canim
0 oy
tarafından
Aldırma çok günah o rızkıyla gelir Rabbim yardımcın olsun 
(1 puan) tarafından
Zaten aldırmak istemiyorum dedim insanlar sanki aldırcam demişim gibi konuşuyor
tarafından
Yok canım sen bir annesin nasıl bebeğine kıyasın :) maddi durumu da düşünme Rabbim onun rızkını onunla beraber yolluyor
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Günahına neden giriyosunuz anlamıyorm bacım korunun ozaman
(1 puan) tarafından
Ya aldırıcam demedim ki istemiyorum aldırmak dedim zâten neden  kötüymüşüm gibi davranılıyor zaten korunuyordum
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım ne diyim o kısmeti ile her türlü gelir 
(1 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbim yardımcım olsun inşallah bu zamanda imanlı sağlıklı bir çocuk zorken Rabbim ikincisini verdi
tarafından
Hayırlısi Rabbimin hir bildiği vardır verdiyse
0 oy
(2,396 puan) tarafından
Yapacak durumun varmış ama 
(1 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(261 puan) tarafından
Canım olan olmuş bikere sakin aldırarak o canın günahına girme, rizkiyla bereketiyle gelir emin ol hem bı küçük çocuğun daha varmış ona kardeş olur ileriki zamanlarda emin ol iyikide aldırmadım doğurdum diyeceksin hem her bebeğin gelişimi bir değil Allah yardım eder emin ol 
(1 puan) tarafından
İnşallah canım güzel dualar için çok sağol
(261 puan) tarafından
Sende sağol canim
0 oy
(584 puan) tarafından
İlk çocuğun  mu canım bence aldırma her çocuk nasibiyle gelir hem çok  günah Rabbim verdiği canı almak bol bol dua et 
(1 puan) tarafından
2. Canım 4 yaşında var evladım. Biliyorum çok günah
(584 puan) tarafından
Oglun çok küçük değil plansız  hamile kaldigin için belkide böyle ne yapacağını bilmiyorsun Rabbim yardımcın olsun
(1 puan) tarafından
AMİN yavrum çok plansızdı gerçekten
0 oy
tarafından
Başka bebek varmı canım biyerde bi yanlış olmuş yads olacagı varmış buyuk pilamds bi csn gelecekmiş işte sıkma canını . Aldırmayı istemiyosan aldirmada aldırmskda rahim için zararlı. Her cocuk rizkiyla doğar istenmemiş bebek gibi davranma bebeyinetkiliyor bu)),sonra hep kaygılı bebek olacak 
(1 puan) tarafından
Var canım 4 yaşında bir evladım daha var. Günah giremem zaten ben istedim dertleşmek motive olmak
tarafından
Evet herkes yanlış anlamış ama, sen yine 4yil koruna bilmiçsin benim bebem 6aylık ben 3aylık yine hamileyim ona ne demeli peki :) bende istemiyordum ikinciyi oyrenincede istemiyordum Rabbim o kadar korunma arasında yavurcak nasip etmişse vardır bir bildiyi Allah yaptığı iş yanlış olmaz. Ama ben eşime güvemerek hata ettim korunmadı
tarafından
Hem kim bilir doğuma kadar neler neler deyisecek şimdi durumunuzin iyi olmasına bakmayarak ileride neler seni bekliyo haberimiz yok. Belki bu bebel doğmasa evinize beş kuruş bile girmez o yuzden her bebek kendi rizkiyla doğar demişler
0 oy
(48,735 puan) tarafından
kirmak istemiyorum da seyederken de düşünmek gerekiyo ilerisini hani bodoslama tamamen zevkine yasamamak lazim bazi seyleri 

ha korunuyodun da olduysa o zaman yapacak bişey yok 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Peki senin düşüncen ne aldırmam diyorsun bakamam diyorsun peki biz ne yapalım bu durumda 
0 oy
tarafından
Sakın böyle düşünme inan bebek rizkiyla geliyor ben ilk hamilelik te calsiiyordum eşimde çok düşük maaş alıyordu doğum yapınca mecbur çıktım Rabbim bir anda ne kapılar açtı şuan iki oğlum var eşimin iş konumu bile yükseldi demem oki Rabbim rizkini veriyor 
0 oy
tarafından
Bakacak durumun yoksa bir yerine sahip çıkıp yapmayacaktın o zaman
0 oy
tarafından
Linç yemeye mi geldin bacım biz sana burdan napabiliriz? Başta soyleseydin kocanla beraber olma diye seni tutardık kollarından yapma etme diye.olan olmuş bakacak durumun yoksa sydv ye git yardım başvurusunda bulun.ilk çocuğunu da kreşe ver yada büyüklerden biri baksin çalış doğuma kadar tazminat falan alırsın bı sure rayına oturana kadar idare edersin.aldirmak istemiyorum demen bile yanlış zaten .öyle bıseyi aklına getirmemen lazım .korunmussun ama Allah ol der oldurur buna yapacak bişey yok.o çocuğun vebaline girmeye hakkınız yok yaptıysanız BAKACAKSİNİZ .gerekirse yemeyecek yedireceksiniz giymicek giydirecek siniz.
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Doğur bana ver ben bakarım :) ya Allah aşkına ne yorum yapmamızı bekliyorsun ki. Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Bakacak durumun yoksa yapacak durumada girme o zaman.... Kefini yaşa zevkine kapıl sonra durumun olmasın 
0 oy
(1,053 puan) tarafından
O zaman kocan varsa gitsin çalışsın gece gündüz baksın Çocuğuna yapması kolay da bakması zormu yoksa da durumu olduğun ildeki sosyal yardıma söyle illaki yardımcı olurlar sana çocuğun Doğan'a kadar evden çalışabilirsin daha fikir üreteyim mi. Ailenin yanında olabilir ailenden biri baksa çalışırsın yani. Hiçbir çözüm yolun yoksa söyle farklı bir çözüm yoluda vardır illaki

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 85 göst.
0 oy
7 cevap 84 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 792 göst.

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,947 kullanıcı

...