0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından

İlk defa gelcekler yeni evli çift eşimin arkadasi , kızım hiç durmuyo hava aşırı sıcak evde bişey yapamicam hazır biseyler alcam ne alayım sizce yani kuru pasta düşündüm bı kaç çeşit yanına tatlı çayla sonra çerez belki darı da patlatirkm ilk defa gelcekler ya darı da kararsiz kaldım şimdi ayıp olmasın bilemedim :) sonra da meyve çıkarsam ve kahve yapsam olur mu fikir verin bana , beni çevremde herkez biliyo evine aç gitceksin derler tıka basa doyuyorum insanlari yeter otur artık der her gelen :) ama illa yesinler istiyorum başka ne çıkarabilirim ya da olur mu bunlar ne diyosunuz 

14 Cevaplar

0 oy
(993 puan) tarafından
Fazlasına gerek yok gittiğim yerde kahve çay tatlı tuzlu sonra mısır meyve vs yemek istemem benim için çok hepsi :) çay yapın akşam menusu gibi birşeyler yapın bir börek çeşidi tatlı kurabiye vs yeterli sonrasında aradan biraz zamn geçsin kahvede içersiniz yanına da ikrama gerek yok mini çikolata vs yeterli bence 
-Reklam-
0 oy
(3,388 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ilk defa evine  gelecek birinin önüne  hazır birşey konulmaz cnm bide eşinin  arkadaşı kek poğaça   börek yap ne kadar tok gelseler bile insan yapar ha küçük çocuğum var diyorsun insan o yatarken bile bir börek yapıp fırına verebilir   sen önlerine koy  yiyen yer yemeyen yemez   bide haberli geliyorlar
0 oy
tarafından
Akşam gelecekse yemeğe davet edin yani yemek yapın çaya gelecekse bir patates salatası börek kek tarzı birşeyler yapın
0 oy
(1,029 puan) tarafından

Aksam davetiyse ve ilk defa geleceklerse bencd yemekle agirlamak daha dogru olur bence. Cünku cay ikramliklari hazirlamak daha yorucu bence kek pogaca tatli vs. 

Ama corba , sote tarzi bir yemek , pilav   yogurtlu bir meze ve salata daha kolay hazirlanir bence . 
Yinede kendi karariniz tabiki
(134 puan) tarafından
Yok saol ben almayim yemekli yemekten sonra gelcekler isteyen alabilir bu sıcakta :)
0 oy
(763 puan) tarafından

Kurabiye ve soğuk baklava yada eklerde olabilir canım kuruyemiş cips çikolata gibi atıştırmalıklarda eklersin sunuma tamam işte :) yada çocuk uyuyunca irmik helvası yap dondurma al birde dondurmalı irmik helvası yaparsan dışardan tatlıya gerek yok 

0 oy
(7,249 puan) tarafından
Yufkadan bir börek limonlu kek makarna salatası kısır yada şehriyeli salata çok daha pratik bence eşinde evdedir baksın 1 saat çocuğa bunları hayda hayda hazırlarsin
(134 puan) tarafından
Akşam yemek sonrası gün gibi bu tarz şeyler hele bu sıcakta çok ağır gündüz oturması değil ayrıca eşim bugün calisiyo ve onların geleceği saatte gelcek yoksa tatlı poğaça kek bilmem ne bunlar mı kadınlık yap yoğur karıştır yuvarla fırına ne var ama hem gündüz değil hemde hava sıcak bana göre ağır yenmiyo o yüzden ilk diye genede bı kaç çeşit koycam az bişey o da ayıp olmasın diye
0 oy
tarafından
Ben hazır şeyleri habersiz gelenlere veriyorum. Haberli gelene hele ilk gelene hazır bilemedim.önemsememis gibi olur.
(134 puan) tarafından
Onemsememekle alalasi yok ha haberli ha habersiz yapicak durumdaysa bı insan gayet mantıklı bana göre herkezin fikrj tabiki , gündüz oturması olsa zaten yapmam o zaman her yapılan yeniyo ama akşam yemek sonrası olduğu için millet zaten tok gelcek kalkıp pasta börek saçma yani yenmiuo benimde evime gelen ilk misafir değil ya da ben hiç gitmemis bı insan değilim misafirlige genelde böyle
tarafından
sonuçta evinize surekli gelen birileri değil ilk kez geliyorlar. Bu tok gelsinler gelmesinler değişmez benim nezdimde.
(134 puan) tarafından
O sizsiniz bu benim postuma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim iyi günler
tarafından
Misafirlere de bu üslupla konuşmazdırsınız inşallah. İyi akşamlar.
0 oy
tarafından
Yemek olsa daha iyi olur sanki 
(134 puan) tarafından
Zorla yemegemi alcam kız :))
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Yaş pasta alabilirsin. Ya da soğuk baklava ya da ekler. Tatli tuzlu minik kurabiyelerden de koy. Benim de küçük çocuğum var. Çok iyi anlıyorum seni. Hazır almak önemsememek olmuyor bazen şartlar neyi gerektiriyorsa onu yapmak oluyor. Ben de gecengun kuzenimi kendim davet ettim ailesiyle. Gündüzden de işim çıktı hiç hesapta olmayan. Meyveli yaş pasta aldık. Çocuklar da kendileri de bayıla bayıla yedi. Velhasıl kelam çocukluevde herşey mübah bana göre.  
(134 puan) tarafından
Ahh canım ya vala varya bu post actigima bı an pişman olmuştum çünkü herkez hazır alcagim için kendin yapsan daha iyi olur falan demiş kek poğaça kek poğaça e bende biliyorum kek poğaça da hem akşam gelincek yemek sonrası yenmiyo bide hava aşırı sıcak bide en önemlisi kızımin tam hareketli zamanları yetişemiyorum inan ki saat kaç oldu bak eşimi bekliyorum duş alcam balkon yikicam ve daha yemek yicez yani herkez sanki dört dörtlükte bı ben boylemisimgibi hissettim ama benim evime gelip aç kalan olmadı çok şükür eve gelen tamirci olsun vs vs onlara kadar ben ikram çıkaran insanım kaldı ki haberli misafiri onemsemicem yani dicegim val sinir oldum kiz bı sen yazmisin anlayışlı şekilde benimde yazasim geldi :)
(1,205 puan) tarafından
Gerçekten anlıyorum seni. Boşver. Durumun neyi gerektiriyorsa öyle yap gitsin. Seni kabul eden böyle kabul etsin. Yeme içmeyle değerlendirecek olana da değmez zaten.
0 oy
tarafından

Bence mısır patlatma canm hazır kurabiye alıcam demişsin yanına bi kek çırp hazır börek satılıyo ondanda al bide patates salatası yada makarna salatası yap istersen zaten çerezde çıkarıcakmışsn daha ne olsn . Arkasında kahvesini yap lokumun varsa lokum yoksa çikolata koy oldu bitti işte :) sıcakta bişe yenmiyo zaten 

(134 puan) tarafından
Evet patlatmicam kız kararsizdim onda da vazgeçtim sonradan :) vala kek börek falan gün gibi oluyo ya canım yani gündüz gelselerdi hiç biseyi hazır almazdım yapardım 4 5 çeşit ama akşam gelcekleri için yemekten sonra bişey yenmiyo yazık oluyo uvrastigina bide ben İzmir'de yasiyorum aşırı bı sıcak var yenmez yani biraz da sıcak diye yanasmadim hazır şeyler alayım dedim kola falan da çıkarırım hatta en son dondurma da ikram ederjm yeterli diye düşünüyorum ya
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Soğuk tatlı al kuru pasta olmaz ekler tarzı biseyler al canım ağır dursun kuru pasta hem yenmez çok hemde sıcak zaten çay yap yanına tatlıları koy kuruyemiş çekirdek  koy misir yenmez  çay fasli böyle geçsin sonra kahve yapar en sonda meyve koyarsın çok otururlarsa
(134 puan) tarafından
Aynen öyle canım dari hariç hepsini yaptım kolasindan dondurmasina vs vs ne varsa çıkardım vala :)) gayette sistiler ne pasta ne börek millet çok biliyo pasta yap börek yap hatta yetmezzzzz yemeğe cagirsaydin oldu canım kendi evlerine baksan *** goturuyo burda artislik yapcam diye uğraşılar
(2,359 puan) tarafından
Aman iyi olmuş boşver gelmiş geçmiş işte
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Yorumları okudum da Allah aşkına herkes ne kadar misafir ağırlamayı seviyor ve önem veriyor. Yok üç vesit yap pasta börek yap yok akşam yemeğine al. Oooo çok ayıp bizde böyle şeyler. Ooo çok ayıp edersin :) kadın hava çok sıcak halim yok zamanım yok bebeğim var demiş. Ben de çoğu zaman öyle oluyorum eğer anneme bırakırsam çocuğu bütün gün o şekilde üç çeşit yapabilyorum. Cips kuruyemiş al canım ekler al ya da marketlerde hazır dereotlu poğaça falan var o tarz al bu sıcakta zaten yenmiyor
(134 puan) tarafından
Çok masumlar canım sorma hepsi dört dörtlük bide yandaş olmuşlar cahil gerizekalılar :) bide bana beceriksiz demiş salagin biri tek çocuk bende varmış kendi evine gidip baksan bırak poğaça böreği evi *** goturuyodur burda artislik yapiyolar Allah'ın salaklari , vala mis gibi de ağırladım bir sürü şey çıkardım hatta yeter dediler kahve bile icmediler inanirmisin dondurma da çıkardım en son helal hoş olsun gayette memnun kaldılar çok şükür misafirpervwrligi kimseden öğrenecek degiliz hele bu salaklardan hiç değilim diyorum işte evine gitsen *** götürür burda bütün günlerini harciyolar onun bunun postuna yorum yazayım satasayim
0 oy
(1,048 puan) tarafından

Yorumlara baktımda bazıları çok acımasız konuşmuş benim 2 aylık bebeğim var artı 3 tane daha evladım sabahtan akşama kadar koşturuyorum imkanın varsa al kuzum tabiki bende adiyamanda oturuyorum çok aşırı sıcakkk  pişmemize az kaldı serin yerlerde oturan ne bilsin halimizi:P

(134 puan) tarafından
Aynen öyle canım mis gibide agirladim vala Cok şükür insanlar kahve icemedi öyle sistiler kız :) çok biliyolar anam herşeyi coookkk ama bı *** bildikleri yok bı grup var gerçekten böyle *** bildigini sanan :)))

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 336 göst.
26 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 698 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (751 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
27 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Cerenin Annesi (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 158 göst.
15 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu

379,860 soru

11,370,779 cevap

34,854 kullanıcı

...