+2 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde (168 puan) tarafından
39. Haftama girdim bugün hergun on kişi rahat yazıyor daha dogurmadın mı kendimi o kadar kötü hissettim ki hamileliğin en zor kısmı neydi deseler şimdiye kadar bu derdim nolur dua edin kızlar ben gerçekten yoruldum isyan etmek istemiyorum hamdediyorum dualar ediyorum herşey herşey yapıyorum boş durmuyorum hareketliyim hurma yiyorum ama işte vaktini bekliyor bebeğim biliyorum hayırlı vakitte verecek Rabbim ama küçük gözükse bile aslında bu bile belki imtihan sabır istyor baksanıza ama dünya dua üstüne böyle bişey için dua istenir mi bilmiyorum ama nolur dua edin Allah'ım eğer vakti saati geldiyse halimenin bebeği sağlıklı ise hayırlı olacaksa şimdi doğurması kavuştur onu yavrusuna daha da bekleyecekse ona dayanma gücü ver insanlar bunaltmasin diye dua eder misiniz gerçekten beni anlayacaginiza inaniyorum lütfen linclemeyin  üzerime geliniyor zaten 

29 Cevaplar

+1 oy
(970 puan) tarafından
oyy sana kıyamam takma ya aamaan banada yapıyorlardı .. kendileri heralde 9 ay tasimamis hiç takma kendini yıpratma bitmiş günün zaten rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah ... kendini neden strese sokuyosun
(168 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim insAllah sağ salim gelsin yavrularimizda
-Reklam-
+1 oy
(7,248 puan) tarafından
Bunu yazanlara özel bir durum paylaş Hayır dogurmadim keyfim ve kahyası ne zaman isterse o zaman dogurucam yaz bı daha soramazlar boş yere stres yapma ablam 42 de doğurdu 
(168 puan) tarafından
Bende durum yaptım lütfen sormayın bana iyi gelmiyor bu tarz sorular daha çok pskolojikmen kötü hissediyorum anlayışınız için teşekkür ederim dogurursam paylaşırım yazdım
(7,248 puan) tarafından
İyi yapmisin hatta ben olsam dahasinida yazarım yani millete neyse dogurunca zaten öğrenirler sende boş yere sıkma kendini rahat ol millet hep konuşur herşeyi söyler duyma görme
(168 puan) tarafından
Aynen öyle yapmaya calisicam canim
0 oy
(3,003 puan) tarafından
Onlar herhalde 9 ay olmadan doğurmuş yada doğum nedir bilmiyorkar cahiller işte hamileye anneye dokunmak laf atmak yasaklanmalı !!!
(168 puan) tarafından
İnan ilk başlarda takılmıyordum ama o kadar çok soruluyor ki bir bundan birde çocuğu olmayan insanlara hadi çocuk yapın niye olmuyor diye bunaltanlardan nefret ediyorum artık
0 oy
(2,348 puan) tarafından
Canım böyle soranlara mesaj atanlara bakma bile görmezden gel. Sen de biliyorsun vakti zamanı var. Şükür bu zaman kadar gelmişsin az daha sabırlı ol bebeğine odaklan kendine stres yapma. Stres bile bu zamanı uzatabilir. Sen hareketlerini yapmaya devam et dua et Meryem suresi3oku bolca sağlıkla kavuşursunuz inşallah ❣️
(168 puan) tarafından
Amin insAllah kuzum çok teşekkür ederim duan icin
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Doğsa haberleri olur zaten neden sıkıştırır ki insan. Daha 39. Hafta üstelik . Doğum bu birden sancı geliverir. Benim 40+1 de hiç belirtim yoktu 40+3 de birden başladı belirtiler . Her şeyin vakti zamanı var ama insanoğlu olarak meraklıyız işte . Çevrem sıkmamak için sormadı ama annemler arayınca falan merak ediyorlardı haliyle direk ben söylüyordum . Stres yapmayın gelesi yok daha deyin kapatın konuyu. İnsanlara müdahale etmeye çalışırsak takılırsak daha çok yoruluruz. Kendimiz rahat düşünürsek stres daha çabuk kaybolur. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 
(168 puan) tarafından
İnsAllan canım insAllah bende sitrese girdim ondan mı gelmiyor acaba diyorum havalarda çok sıcak ya
0 oy
(2,160 puan) tarafından
Kafayı mı yemişler acaba 42 haftada doğuran var benim ilk kızım 40+5 de geldi küçüğüm 39 da 
(168 puan) tarafından
Merak ederler işte diyor annem ama her Allah'ın günü soruyorlar bir kişi iki kişi üç kişi değiller ki
0 oy
(586 puan) tarafından
Bana da diyorlardı 40+1 de doğurdum öyle söyleyenlere dislenmesini bekliyorum içimde buyutucem diyodum dalgaya alıyordum sende dalgaya al yoksa cekilmezler
(168 puan) tarafından
Aynen bende öyle yapayım
0 oy
(3,469 puan) tarafından
Bu kadar takmayin ya insanlar sizi onemsedigi icin merak ediyor 40+6 da dogurdum ben artik telefonu bi kenara birakiyordum bir ara toplu cevap dogurmadim yazip cikiyordum :)
(3,469 puan) tarafından
Ve inan merak edilmemek hic aranip.sorulmamak daha ağır ve zo
(168 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım o tarafı da var
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Amannn ne takıyorsun ki bence en rahat zamanların şuan kıymetini bil :))) açma kimsenin telini
0 oy
(3,828 puan) tarafından
Ben sw sinşe olurdum buna ama sınır olacak hiç. Bişey yok bence şidmi. Bakınca. Biz bunaldıgımızdan o laflar da gıcıgımıza gıdıyo sadece aslında kötü nıyetlı bı soru değil lafın gelişi sorulur 
0 oy
(982 puan) tarafından
Banada çok dediler 41+6 günlük normal suni sancı verdiler acilmam vardı 1 cm ama son anda sezeryana aldılar istemediğim halde ve  geç geldi güç oldu çok şükür doğdu
(168 puan) tarafından
Öyle olması gerek tabi ama hormonlardan galiba
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Niye bu kdr takıyorsun yaz ben dogurunca hepinize yazarım bir daha bana sormayın ben 41 haftalık oldum öyle doğurdum bana soranlara dedim arayıp sormayın ben dogurunca yazarım 
0 oy
(7,699 puan) tarafından
8 ay iyi kötü geçiyor ama o son 1 ay geçmek bilmiyor sebebi de her gören AA daha doğurmadin mi diye sormaları 
(168 puan) tarafından
Kesinlikle öyle çok dogru
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Haha ikiz gebeliğim bana da aynısını diyorlar daha 30 haftadayim bende evdeyim genelde biyere çıkmıyorum artık dinlenme modundayim boşver derler takma kafaya hep aynı şeyler 
(168 puan) tarafından
Ya Allah yardımcın olsun ben bir taneyle agirlastim insAllah sağ salim kucağımıza alır analı babalı buyuturuz hayırla
(2,688 puan) tarafından
Sağol canim hepimizin inşallah aminn
0 oy
(703 puan) tarafından
Soranlara ne acaba ya gelıp onlar mı bakacak bebege yada sana yemın ederım oylesıne boş merakla barındıran bır toplumuz kı of yanı dogsa duyardın zaten ne soruyosun cıns cıns demı hayret bısı sankı anne kendı belırlıyor dogum zamanını normal dogumda Allah ım ya 

Ayrıca çok kafana takma ınan bana 38 den once dogurmus olsan da ay erken degıl mı dıye beynımı yerlerdı cins bacım bunlar cıns numunelikler
(168 puan) tarafından
Aynen insanlar merkatan soruyor sevdiğinden değil bazıları için diyorum hepsi için değil de doğsa hayırlı olsun bile demezler
0 oy
(12,925 puan) tarafından
Whatsapta durum yap daha doğurmadım ben doğurunca sizi burdan haberdar ederim diye. Sırf bu yüzden kimseye tam şu haftamdayım demedim ayrıca linclemek için demiyorum ama zamani daha yeni gelmiş ortalama kırk üzerinden hesaplıyorlar bazen 41 42 de olabiliyor ayrıca Allah korusun erken doğumda olabilirdi önemli olan sağlıklı bir şekilde gelmesi zamanı değil :)
(168 puan) tarafından
Öyle tabi bende durum yaptım whatsaotan doğru diyorsun canım işte
0 oy
(2,690 puan) tarafından
Hamilemisin diyorlar evet diyin kaç haftalıkken diyorlar cinseti ne diyorlar nereye gitsem aynı sorulardan bıktım bidaha soran olursa bebek çıksaydı doğurmuş olurum de demeki dogurmamisim de digmqyada niyeti yok de
(168 puan) tarafından
Bende öyle herkes abartiyorsun sorulur işte hamilelere diyorlar anlamıyorlar benj
(2,690 puan) tarafından
Boşver takma canim
0 oy
(5,267 puan) tarafından
Canım takma kafana bu her hamile kadına soruluyor takılacak bi konu değil. 
0 oy
(935 puan) tarafından
Kız bacım bunun için dua istenir mi, bak kendin diyorsun vakti gelince gelecek diye. 

Senin şimdi yapman gereken sana böyle diyenlerin ağzının payını verip susturman olacak. Mal mal konuşmayın vakti gelince zaten gelecek desene. Valla niye sessiz kalıyorsunuz anlamıyorum bı turlu 
(168 puan) tarafından
Durum yaptım sormasinlar diye zaten sessiz kalmadım
0 oy
(6,295 puan) tarafından
Daha zamanı yeni yeni geliyor ne bu acele 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 101 göst.
13 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Minik_anne0 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 187 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu