0 oy
1,339 göst.
Aile kategorisinde (947 puan) tarafından

Kizlar merhaba 29 haftalık hamileyim bu zamana kadar devlete gidiyordum doktorum da gayet ilgiliydi . Bu hafta doktorum özele geçiyor ee malum son aylar olduğu içinde 15 günde bir cagiriyor ben doktorumdan çok memnunun ona devam etmek istiyorum . Ee özelde bilirsiniz muayene ücreti olsun doğum parası olsun çok masraflı. Kayınpeder kaynana geçen duymuş doktorun özele geçeceğini neymiş özele boşa para vermeyelim de devlette devam edelimmis  kendileri özel hastaneden çıkmaz ameliyat flaan hepsini özelde yaptırırlar. Dünde görümce arkadaş  ortaminda ee işte boşuna gitme ozele boşa masrsf  orda başka doktora devam et diyor ( hanımefendi kendi de özel de dogurdu) . Bende dedim adam akıllı doktor mu var devlette  gösterin de gideyim.. sanki ona doğum parası ver diyen oldu çok şükür ben karşılarım ya  geçen kendi doktorum yoktu başka doktora gittim oda diger doktorun hastasıyım diye ilgilenmedi bile benimle . Ben nasıl güvenip de gideyim. Bı tane daha işinin ehli doktor var ama çok dolu randevu yok . Bu  doğum bı kere olacak önemli olan ben ve çocuğum herşeye karismasalar olmaz .sinirden tansiyonum düştü herseye burnunu sokmasalar olmaz :angry: sizce haksız mıyım kızlar kizmakta ??  Benim sağlığım çocuğumu sağlığı onların gözünde boşa masraf görünüyor sinir oluyorum :((

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben hep devlete gittim hamileyken ozel de yaptım doğumu. 
(947 puan) tarafından
Ben de daha bu haftaya kadar devlete gidiyordum demedim bı kere benim neyim eksik diye doktorum özele geçiyor . Ve doğuma bı şey kalmamış doktor herşeyimi biliyor başından beri takip eden o . Gelmişler bana değiştirde değiştir boşa masraf etme diyorlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sende söyle sen özelde doğurdun sizlerde ameliyatları özelde oluyorsunuz diye
(947 puan) tarafından
Sürekli aynı lafı söylüyor boşa masraf yapma diye
tarafından
Ağzının payını vermessen doğrudan söyler
(947 puan) tarafından
Bı gün fena bozcam madem boşa masraf kendin niye özele gittin diye
tarafından
Eşin ne diyo
(947 puan) tarafından
Olur gider ayarlarız diyor :D bende dedim dün ablan böyle böyle dedi kendi niye özele gitti dedim ses çıkarmadı hiç olur gider hatun takma kafanaaa diyor
0 oy
tarafından
Haklısın canim boşver herkesi icine sinen doktora git 
(947 puan) tarafından
Başından beri ona gidiyorum herşeyimi biliyor insan gibi ilgileniyor nasıl gideyim başka doktora
tarafından
Tabi canim sen hangisini istersen o olur yani boşver onlari. Saglikla al kucağına
(947 puan) tarafından
Valla isteyen konuşsun dursun canımı sıktılar dün ama takmıyorum eşim de arkamda çok şükür
0 oy
tarafından
Doktorun onceki hastalarina daha indirimli oldugunu duymustum bunu bi arastir boyle bisey bisey var mi. 

Devlette dogur diyene sen neden ozelde dogurdun die yuzune sor.

İsteyen istedigini desin kendi bildigini yap (maddi durumun el veriyorsa) 

Seni anlamayacak insanlar bu tur seyelri konusup da onlari da kendielrini degerli hissettirme. 
(947 puan) tarafından
Arkadaş sordu bende dedim tabiki de özelden aynı doktora devam edicem dedim görümce hemen atladı bende dedim benden kiymetli mi para ses çıkarmadı .bı gün fena yüzüne vurcam zaten de terbiyemi bozmak istemiyorum büyüğüm diye . Doktorun önceki hastasına indirim oluyor mu ya hadi insaAllah zaten dedim degistirmicem sizden devam diye öbür tarafa beklerim dedi sağolsun herseyimle yakından ilgilendi devletteyken de
0 oy
(53 puan) tarafından
Bende hep ozele gidiyorum Allah nasp ederse dogumumda ozel de olacak. Cok haklisin canm hic tinlama inatalrina git dogumunda yap guzelce şişe sise onlarda iycr patlasn bari :))) 
(947 puan) tarafından
Sanki onlardan para istedim de herşeye karisiyorlar . Zaten onları takan yok ben daha bu olay netleşmeden tavrımı koydum özele devam diye onlar boşa konuşur :))
(53 puan) tarafından
Yani canm ogullarina masraf yapiyosun iste onlarin zorlari o zaten para istemen degilki kendilerine geldimi herseyi yaparalar ama bizlere yok. En guzeli yapmissin yani
(947 puan) tarafından
Kendi kızları özel de yaptı dert olmamış bana dert oldu devlete devam et diyorlar ısrarla . Ama takmıyorum masrafsa masraf nerelere bulunuyor o para çocuğuma da bulurum nasipse
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Ya boş versene hepsini benim kilerde öyle dedi ama sonuna kadar özel dedim olsun okadar sen eşinle konuş devam et cnm
(947 puan) tarafından
Şükür eşim arkamda . Ben doktorumdan memnunun
(2,564 puan) tarafından
Devam et ozaman cnm boş ver onu bunu
(947 puan) tarafından
Millet içinde boş boş konuşuyor bende dedim benden kiymetli mi o zmaan sustu kaldı
0 oy
tarafından
Canım parasını onlar mı karşılıyorlar kımseyı ılgılendırmez ınan ben devlettekı doktora kendım sordum özel muayeneniz var mı dıye çok ılgılı devlette sıra zor gelıo falan ben bıle sınır oldum şimdi sen takılma senın ve eşinin verdiği karar onemlı gorumce kım oluo yaaaa bende gorumceyım hiç bişeye karışmam abım napıosa yapsın derım
(947 puan) tarafından
Aynen pek aramıyorum bende .  Cok da sıkı olmamak gerek
tarafından
Aynen ben hamıleyım daha ortada bebek yok burda yıkayım burda buyuteyım bunu yedıreyım modundalar mön mön bakıyorum suratlarına
(947 puan) tarafından
Sen annesisin karıştırma kimseyi ben karıştırmayı düşünmüyorum . Kimse karışamaz
tarafından
İnşallah ssğ salim alırım da sanki bebek doğunca yüz göz olacagm şu bakma olayından burda neler okuyoruz of
(947 puan) tarafından
Dişini göster kuzum önemli olan bebeğim saçma sapan şeyleri uygulatamam çocuğuma
0 oy
tarafından

Yerinizde olsam hiç takmazdım. Konuşup dursunlar. Ben de hamile olduğumu ilk öğrendim Ankaradaki devlet hastanelerindeki çoğu doktoru araştırdım mezun olduklari okullar çalıştıkları yerler gidenlerin yorumlari beni tatmin etmeyince özelde bi doktor buldum eşim sen bilirsin dedi. Kaynanam diğerleri bi şey deselerdi de takmazdım. Genel olarak takmam :D

(947 puan) tarafından
Bende takmıyorum ki inat degilmi aksine gitcem özele olan paraya olsun bana olacağına . İstediklerini desinler :)
tarafından
Aynen öyle değecek mevzular değil ki bence hiçbir sey icin degmez bizim oyle tartismalarimiz olmaz iki tarafta ben ve onlar aynı yerlerde yaşamadığımız ayni seyleri düşünmediğimiz farkli şekilde yasayip büyüdüğümüzün farkindayiz. Bana ters bi durum olduğunda bu kadarini dusunebiliyolar deyip geçiyorum
(947 puan) tarafından
Benimkiler ille kendi gibi olsun istiyorlar . Kesimler farklı kültürler flaan .mesela onların aile de karışma huyu coktur . Bende sevmem görmedim .baktım her halta burnunu sokuyorlar gösterdim disimi şimdi bı şey oldu mu siz bilirsiniz diyorlar
(947 puan) tarafından
Geçen muhabebeti açıldı ikidir kayınpeder de diyor gerek yok masrafa diye terbiyemi bozmak istemiyorum ama kasiniyorlar
0 oy
tarafından

Onlar özele gidince yan yat gelince iyi hoş , sıra bize gelince mi hoş değil , 

Gereksiz düşünce ve laflara bak yaa 

(947 puan) tarafından
Oğullarına masraf yapıyorum ya dertleri o
tarafından
O zaman evlendirmeseydi oğlunu alıp turşusunu kursaydi
(947 puan) tarafından
Ama susmuyorum laf esirgemiyorum olan paraya olsun önemli olan kızım ve ben dedim susup kaldılar :)
tarafından
Ohhh iyi etmişsin vallah konuş ;)
(947 puan) tarafından
Umrumda değil kalmış şunun surasinda 2 ay . Gidemem başka doktora . Lafımı esirgmeem :)
0 oy
(181 puan) tarafından
Benim kayınvalidemgil detaylı ultrason için 200 TL verdik ona bile laf etti sonuçta torunlarının sağlığı için herşey. Bı de bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu diyor. Ayol sen milattan önce doğum yapmışsın benim zamanimla nasıl kiyaslarsin! 
(947 puan) tarafından
Aynısını bana da yapıyorlar bizim zamanımızda yoktu falan. Sen en son çocuk dogurali 30 sene olmuş
(181 puan) tarafından
Bı de anlasalar. Nato kafa NATO mermer
(947 puan) tarafından
Allah seni :D
0 oy
(162 puan) tarafından
Bende 8 ay ozele gittim neymis dogum parasi cokmus kayinnam devlete 2 kere muayne ol orda dogur dediler alemin akillilari bunlarya hem bi sıkıntı olsa etse dogumda bunun vebalini nasil alacaklar herseylere karışıyorlar be aynen senin gibi benim gorumcede ozelde dogurdu
(947 puan) tarafından
Görümce el oğluna para verdirdi doğurur . Sen el kızısin oğlunun parası gitcek dertleri o :D çoksa çok gidcem özele nasipse
(162 puan) tarafından
Aynen haklisin :) Sen git durumun varsa hersey Allahtan ama insanin kendini bildigi bi doktora gitmesi daha iyi oluyor sanki o paralar doguma  gitmese elimizde kalacakti
(947 puan) tarafından
Nelere para bulunmuyor kuzum eşim çalışıyor çok şükür ayarlanır gider . Herşeyimi biliyor doktorum değiştirmeye niyetim yok
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Sende diyemedin mi sen ozelde dogurdun masraf olmadi siz her hastaliga ozele gdiosunuz masraf olmuoda ben gidince mi masraf oluor die bildigini yap gerisini bosver
(947 puan) tarafından
Millet içinde Bozmak istemedim . Önemli olan benim çocuğum para hesabı mi yapıyorsun olan paraya olsun dedim sesi kesildi gorumcecigimin :D
(5,913 puan) tarafından
Valla onlarin ceneleri milletin yaninda susmuosa seninkide susmasin ayibin yolu kayip oldu artik heleki cocuk olacagi zaman kimseyi dusunme en iyisini yapmjssin gorumcecigine :D
(947 puan) tarafından
Susmuyorum benimki de çocuk kendi ozele gitmiş doğurmuş . Çocuğu ateşi çıksa özelden çıkmaz . Bana laf yapıyor . Bı daha derse fena bozcam zaten :D
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Onlari ilgilndiren ne ya onlardan cikiyo sanki sizene. Kaynanamda bazen kendinden cikiyo gibi karisiyo biseylere sinir oluyorum onlaraneyse.. canim esin icinde uygunsa durumunuz varsa nasil istiyosan oyle yap bakma millete
(1,964 puan) tarafından
Yakinmis zamanlari yavrularin ;) cinsiyet neydi canm
(947 puan) tarafından
Kız canım ')
(1,964 puan) tarafından
Benimde :) saglicakla gelsnler insallh
(947 puan) tarafından
insaAllah canım :) rabbim sağ salim kucağımıza almak nasip etsin :)
(1,964 puan) tarafından
Amiin cumlemize :))
0 oy
(10,372 puan) tarafından
Canım özelde de 10 günde bir sanırım olursa kontrole para vermıyorsun yani ayda 2 kez vermiş olacaksın olsa olsa ne olacak onun da muayene ücreti. Sen içini rahat ettirene git kese senin kesen herkese ne
(947 puan) tarafından
Evet canım oyleymis 10 günde ücretsiz .şu an zaten 15 günde bir takip ediyor doktorum. Ben doktorumdan mennunn onunla konuşurken muayene olurken o kadar rahatım ki arkadaşla konuşur gibi kendimi teslim ediyorum ona
0 oy
tarafından
gayet tabii haklısın neye karisirlar anlamıyorum onlara neysee sanki onlar verecek parasını
(947 puan) tarafından
Korkuyor herhalde onun ana babasından isterim diye
0 oy
tarafından
Aman bea ne takıyorsun onları gelmişsin son haftalara dua etsinler başından beri gitmedin ben başından beri ozele gittim orda dogum yaptım haliyle çok pahalı benim kaynana çatladı resmen oğluna bir şey de diyemiyor arayan herkese yok fatma özelde şu fiyatta doğurdu cemalin bir parasi gitti falan hiç umrumda olmadı boşver onları 
(947 puan) tarafından
Aynen devlette kaç doktor değiştirdim aradım taradım bunu buldum bu saatten sonra degistirememem kadın benimle çok güzel ilgileniyor herşeyimi biliyor
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Yeri gelince dile getir valla hayirdir siz niye ozele gittinz o zamn de devletteki doktorlara kiran mi girmisti de. Parayi siz mi verceksinz hastaneye de doktora da esimle ben karar veririm de
(947 puan) tarafından
Olmaz onlar biliyor biz bilmiyoruz herşeyin iyisini onlar bilr onların kafası bu
(2,931 puan) tarafından
Eşin senin yanindaysa takma derim
(947 puan) tarafından
Şükür ya takma sen diyor
(2,931 puan) tarafından
O zamn takma bosver eşinin adi neyse biz onunla konuştuk hallettik kendi aramizda de caktirmadan size ne de
(947 puan) tarafından
Bı daha lafı açılırsa zaten dicegimi biliyorum ben
0 oy
tarafından
Parayı sen mı veriyorsun sen veriyorsun durumun var orayı güzel begeniyorsan oraya git kimsenin lafina bakma kuzum 
(947 puan) tarafından
Bakmıyorum bu saatren sonra ben insan gibi gidip danisirim ama anlamiyor . Kaynanalar da korkuyor herhalde para isticem diye
tarafından
Allahım bizi onların eline düşürmesin gerçekten de düşürmesin yaa
(947 puan) tarafından
Amin canım insaAllah
0 oy
(66 puan) tarafından

Canim bende ozele gidiyorum kaynanam kayinpederim her gorustugumuzde sankli sponsorluk almis gibi devlet hastanesini iyileyip ozelleri kotuluyolar bana:D bende umursamiyorum tabiki sizin zamaninizda iyiymis orasi m.ö 450lerde diyip guluyorum sende takma hic:D

(947 puan) tarafından
Kendilerine gelince özel on numara bizimkiler de öyle olmaya basladi bu muhabbeti duydu duyali görümce devletteki doktorları katları bilmez birden devlet doktorlarına aşkı depreşti :D
(66 puan) tarafından
Vallahi sorma devlet rn iyisi devlet en guzeli ozelde parayla sezeryan yapiyolar vs vs vs
(947 puan) tarafından
Aynen canım aynen napalim konuşsunlar dursunlar
0 oy
tarafından
Ben olsam kale almam ki
(947 puan) tarafından
Bu saatten sonra almıyorum zaten canım

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 125 göst.
20 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy