0 oy
155 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (473 puan) tarafından
Selam kızlar. İki ay önce ön altı dişimi zirkonyum kaplama yaptım. Dün cekirdek kırarken bir dişimin ucu çok az kırılmış. Ve sanki çatlamış o dişim. Acaba tamiri olurmu yada nasıl olcak başına gelen var mı. Salı günü randevu aldım ama canım sıkıldı. 15 bine yaptırdım. Şimdi dilim değince kesiyo o kenari. Nasıl olcak ya özelde yaptırdım 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaplama Çok ınceymiş demekki hemen kırıldığına göre dişine daha önce dolgu yapıldıysa kırılan kendi dişin olabilir dolgu yaparken çok inceltiyorlar dişi çat diye kırılıyor 
(473 puan) tarafından
Kendi Dişim olması imkansız çünkü zirkon dişte kendi dışını ufaltip kaplama takıyor
tarafından
O zaman zirkon mu kırıldı acaba o kadar kolay mı kırılırmış ya ne garip
-Reklam-
0 oy
(968 puan) tarafından
Yaptırdığın doktora git çıkartıp tamire gönderir canm
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Zirkonyum yada yaprak lamine istiyordum korktum simdi
tarafından
Benım dişlerimin hepsi dolgu yapıldı dolguları düştü çerçeveleri kaldı onlar zaman zaman çatır çatır kırıldı kök kaldı hep ağzımda acısı sızısı olmuyor ☺️☺️
(2,393 puan) tarafından
Ayyy sende implant yaptirsana
tarafından
Kökleri nasıl çektirecem tornavidayla dalıyorlar yada diş etini kesiyorlar ahaha
(2,393 puan) tarafından
Aynen ya vida takıyorlar süreci falan da çok uzun ama taş gibi sağlam
tarafından
Mümkün mü bilmiyorum ama benım bunları yaptırmam için genel aneztezi almam lazım yoksa aşırı korkuyorum dişçi koltuğundan vs bu konuda aşırı psikolojim bozulmuş durumda çok acılar çektim özel hastane kabul ederse tüm dişlerimi genel aneztezi alıp çektirmek istiyorum başka bir gün de impilandı yapsınlar oldu bitti olsun uykuda yoksa ölsem yaptıramam
0 oy
tarafından
ucundan deforme olduysa ucu yumusatir devam edersin.. ama ortadan komple catladiysa sokup yenisini yapmasi lazim.. ayrica bahsettigin cekirdek tas degil yani.. 2 ay olmus dr hatasi olarak ucret odememe hakkini kullann
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Zirkon biraz ince diye biliyorum 
0 oy
tarafından
Canım nasıl başardın onu ben 10 senedir kullaniyorum fındık kirmaktan tut kendi disimden daha beter kullandım asla böyle bişey yaşamadım bence dişte hata vardır gidip dotorunla görüş 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 göst.
22 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BenAnneOldum (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
15 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 156 göst.
20 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.
13 Ağustos 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Kubb (17 puan) tarafından soruldu

379,173 soru

11,350,257 cevap

34,818 kullanıcı

...