0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar ilk görüşmede ne ikram edilir, 4 saatlik yoldan gelecekler tanımıyoruz hiç görücü usulü 

14 Cevaplar

0 oy
(8,936 puan) tarafından
Senin için mi ailenden biri için mi
(8,936 puan) tarafından
Ikiside olur farketmez ikisinede uyumlu
(37 puan) tarafından
Şimdi uzaktan gelecekler ya yemek mi yapsak karar veremedim zor bir durum :))
(8,936 puan) tarafından
Hangi ilden geliyorlar
(37 puan) tarafından
Bursalılar
(497 puan) tarafından
Cayın yanına börek yap güzelde bir kurabiye bide sütlü tatlı yeter.
-Reklam-
0 oy
(10,967 puan) tarafından
Uzak yoldan gelinecek canım güzel doyurucu haazirlanmak lazım.gorucuye bence ilk aşamada yemek sofrası kurulmaz ama doyurucu ve çeşit olması lazım. Mesela ilk bir çorba olabilir.yanina illa kıymalı etli bir ikram olmalı bizde.ben olsaydım mesela ne yapardım.ilk bir çorba yapardım doyurucu olması için.kiymali börek ,yanına illa bir salata ben büyük ihtimal pasta kabında patates salatası yapardım ,yanına zaytin yağlı yaprak sarma,1 çeşit tuzlu 1 çeşit tatlı kurabiye (benim klasiktir tuzluyu bayatlamayan salçalı pul biberli kurabiye ile tatlıyı da mantar kurabiye yaparım) extra da bir tatlı yapardım.goz doldurması sart
(37 puan) tarafından
Kız bunlar ne, tanışmaya mı gelecekler yemek yemeye mi insan heyecandan yiyemez bile :))
0 oy
(2,393 puan) tarafından

İlk evlilik sanırım 

Pasta falan almayın:D

Tatlı tuzlu kurabiye bi kek bi poğaça çay kahve yeter 

Ama uzaktan gelecekler aç gelecekler ise yemek yapmak mecbur

(37 puan) tarafından
Evet nasipse
(2,393 puan) tarafından
Çok bisey yapma ya börek kurabiye çay belki bi kek çayla yiyin en son da gider ayak kahve yap yanına lokum yada çikolata bitti gitti sevmezsin belki adami
(37 puan) tarafından
Çok duracaklarını sanmıyorum kahveye gerek var mı
(2,393 puan) tarafından
Gitmeden icilir yaw uzun yola gidecekler ya araba kullanan kişinin uykusu gelmesin diye bizde hep verilir çıkmadan bi kahve
(37 puan) tarafından
Tamam teşekkürler
0 oy
tarafından
Çok özenme kız belki begenmicen :)))
(37 puan) tarafından
Tipini gördüm beğendim de elektrik almak lazım tabi ne yapsam ya zor biraz bu işler :)))
tarafından
Valla bendede öyle tıp önemli değil elektriğin tutmassa isterse dünyanın en yakışıklısı olsun istemem .bı bakınca elim ayağım titremesi lazım ki zaten evliyim:))) tanışma olacaksa çay ikram edilir yanına aparatif biseyler olması lazım.mesela börek,mercimek köfte,patates salatası, kurabiye,tatlı ,kahve filan yeterli bence
(37 puan) tarafından
Titremek önemli tabi :))) bence de ya yemeğe gerek yok dimi ya şimdi herkesin bakış açısı kültürü farklı
tarafından
Yemek yemeye gelmiolar sonuçta :))ikramlik biseyler yeterli hee yaprak sarmasini unutma o önemli:))
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Bence ilk ĺyemek olmaz . Tatlı tuzlu pasta çeşiti yanında 

salata olabilir bence 
(37 puan) tarafından
Ne salatası mesela
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Uzaktan geliyolar bi yemek sart yani pilav et sote veya tavuk sote salata corba meyve derken masa dolar zaten. Sonra bi cay yaparsin yanina bi tatli tuzlu biseyler kurabiye tarzi oldu bitti
0 oy
(531 puan) tarafından
Börek ya da poğaça yapın yanına patates salatasi makarna salatası veya kısır yapın bide tatlı yapın tuzlu kurabiye yapın çay verin kahve vermeyin kahve istemeye gelince verilecek birsey 
(3,389 puan) tarafından
Kız kısır olur mu :))
(531 puan) tarafından
Olur kız niye olmasın yazık uzak yoldan geleceklermis bulgur şişirir doyurucu olur en azından :))
0 oy
(880 puan) tarafından
Kız ne yaptın geldıler mı merak ettm haa elektırık aldın mı:) 
(37 puan) tarafından
Daha var gelmelerine pazar gelecekler inşallah ama ne yapacağıma karar veremedim hala herkes farklı görüşte :)
(37 puan) tarafından
Biz bir de toplanıp taşınacağız haftaya yani adamlar biz taşınmadan 3 gün önce gelecekler evimize yani çok saçma bir zamanda oldu
(880 puan) tarafından
Ne yap bılıyrmsn butun odalardakı esylarınızı toplayın kapıları kapatın kitleyin bır odadaki tek kalsn o odada agırlayın gittiklerinde o odadakılerınode hep birlikte toplarsnz 3 sonrayada hazır ayrıca cesıt cok yaptıgınız da 3 boyıncada tatlı kurabiye derdi olmz sızı 1  2 gun idare eder yorulmasınız da bırde kız nerde oturysn o nerden buldu seni Allahın işi kısmet ama hayır diyeceksende evet diyeceksende kımsenjn haberı olmasn akrabalardan eger olmasa bos yere adınız cıkmasın anlastıktan sonra yavas yavs herkese soyleyın  Bn esımle ılk tanıstıktn sonra 1 ay sonra ayrıldık 8 ay gorusmedk sonra pısman oldu yine barstk ama o surecte hep damga vurmaya casltılar bana ben olmuyormusum dıye adam beni terk etmıs ama halbuki ben ıstememıstm
(37 puan) tarafından
Bulduk işte bir yerden :)  bizi her yerde bağlantı olduğundan uzaktan da söyleniyor
Tabi söylemiyorum sadece bir yakınım var onunla paylaşırım genelde o da danışmak için, gerek yok daha ortada birşey yok zaten
(880 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun inşallah cnm gonlune gore bırı olur
0 oy
(119,343 puan) tarafından
yani uzun yol bi cay corba ikram ederseniz iyi olur
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Bizde eşimin yiğenine 4 saatlik yoldan kız istemeye gittik sonra nişana her gitmemize sağolsunlar sofra kurdular iyikide yapmışlar çok acıkmıştık sonrasında tatlı çay ikram ettiler bence kesinlikle yemek verin yol hem acıktırıyo hem yoruyo 
(37 puan) tarafından
Nerelisiniz
(1,567 puan) tarafından
Gümüşhane
0 oy
(993 puan) tarafından
Hayırlı uğurlu olsun nasipte varsa tabiki. Bence sarma bir börek neli sevip daha güzel yapiyorsan ıspanaklı peynirli tercihim gül boregide kolay görüntüde iyi olabilir yanına bir tuzlu kurabiye ve sütlü bir tatlı olabilir.
(37 puan) tarafından
Teşekkürler, yemek abartı mı olur sizce
(993 puan) tarafından
Kaçta gelecekler ona bağlı mesela akşam geldilerse 5/6/7/ 8 civarı yemek yenilebilir ama akşam 8 den sonra gelirlerse ikramlık çay vs daha mantıklı aynı şekilde öğlen için de geçerli tabi sıkıntı henüz tanımıyor olmanızda :) belki öğlen yemek yemiyorlar iki öğün yapiyorlar vs
(37 puan) tarafından
Öğleden sonra gelirler büyük ihtimal
(993 puan) tarafından
Gerek yok o zman yemeğe
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Çay yanına börek kurabıye sarma falan olabılır doyurucu olur yemekçğe gerek yok bence
0 oy
(2,300 puan) tarafından
Uzaktan da gelse bizde çayın yanına sadece bir kaç ikram konur, hevesli gibi görünür diye ayıp derdi annem sonra iletişim olursa bir daha ki geldiklerinde de yemek hazırlarsın. Bende görücü usulü evlendim, bizim ki yakındı tabi sadece çay verdik. Sen çay yanına kuru pasta kek verebilirsin 
(37 puan) tarafından
Biz yakında da olsa çay kahve yanına birşeyler yaparız da şimdi uzak olunca karşı tarafı bilmiyoruz beklentisi ne olur aa yemek yapmış abartmışlar derler mi veya uzun yoldan geldik çayla geçiştirdiler mi derler bilemedim ben olsam yemek beklemem ilk görüşmede ama insanları kestiremiyorum
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Valla ben kız istemeye uzun bir yoldan gitsem diye düşündüm yolda acıkır insan durur bir yerde yemeğimi yerim ki onlarda herkesin afeti kulturu farklı diye yemeklerini falan yerler diye düşünüyorum bence tuzlu tatlı kurabiye börek tarzı şeyler yapin 
(37 puan) tarafından
En mantıklı yorum :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 229 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Elif21 (2,573 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 132 göst.
0 oy
4 cevap 67 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde NAiF BiRi (245 puan) tarafından soruldu
0 oy