+1 oy
903 göst.
Aile kategorisinde (18 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Yakın zamanda eşimin amcasını kaybettik. Eşim de oğlumuza amcamin adını koyalım mi diye sordu. Benim de hayalim hep 2 isim koymaktı.  Tek başına mi yoksa yanında farklı bir isimle mi diye sordum. Amcamizin isminin yanında ikinci isim istediğimi söyledim. Tabi bunlar sadece isim  düşünme sırasında konuştuğumuz şeylerdi. Hatta bir ara eşimin ailesi ve annem kardeşim hep bir aradayken acaba nasıl olur diye onlara da sorduk, fikirlerini almak için.olabilir falan dediler hatta, kaldı öyle . Neyse aradan iki gün geçti geçmedi eşimin ailesinden birinin evinde gündüz toplandık, kadınlar olarak. Ben en son gittim evim uzaktı. İçeri girer girmez vefat eden amcanın eşi bana sarılıp " birşeyler duydum çok mutlu oldum" dedi. Ben de anlamadım ne duydunuz diye sordum. Karnımı okşayıp bebegin ismiyle ilgili dedi. O an anladım ki bizim acaba böyle mi yapsak diye düşündüğümüz isim konuşulmuş, hatta netleşmiş gibi anlatılmış. öyle bir düşüncemiz var, kısmet bakalım dedim.  Sonradan öğrendim ki kayınvalideme sormuşlar isim neye karar verdiler diye. O da amcasının ismine karar verdiler demiş kalabalığın içinde. Tüm aile  duygulanmis ağlamış mutlu olmuş. Biz de böyle bir şeye henüz karar vermediğimizi sadece fikrimizi soyledigimizi söyledik kayınvalideme, ben bilemedim karar verdiniz sandım, istemiyorsanız koymayın gibi şeyler dedi. Eşim de kayınvalidem böyle kafasına buyruk iş yaptığı için ismi koymayacagim diye inat etti. Bu saatten sonra herkes duymuş, koymazsak benim koydurmadigimi dusunecekler ben kötü olacağım dedim. Eşim inat etti yok dedi. Ertesi gün annesigile uğradığında dedesinin de durumdan haberdar olduğunu, çok mutlu olduğunu sevinçten ağladığını öğrendik. Eşim hala ismi koymam dedi ama ben kimse için olmasa bile dedemiz için o ismi koyalım dedimm acısı çok büyük çünkü. Oğlumuzun ismi böylelikle kendiliğinden konuldu. Yanına ikinci bir isimle beraber...

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen isim bulamamışsin canım bir ağzından çıkmış bulunmuş bunu fırsat bilip hemen clcgu çok adı haydar Berk olmuş yani Berk diyin kız haydar ben begenemedim açıkçası ama annesi sensin babası ben istemiyorum dedginde eşim istemiyor deseydin keşke kimse bişey diyemezdi 

Dediğimi yanlis anlama ne olur 

Bak benim çocuğumun ismini babası koydu herkes babasının adını koy diye diretti neyse eşime ben söz vermiştim zaten nisanli iken dedik oğlumuz olursa koyalım oldu ve bende seviyordum kayın babamı koydum kendi rizamla 

Ama şimdi ikincime hamileyim babası ile ortak bir işime karar vereceğiz 

Kayannamin adını koymammi isteyecek herkes ama ben söz bile açılsa hemen diyorum aklimjzda ilk cocumun adına uygun isim koyacağız teşekkür ler biz karar veririz diyorum bebek doğdu isim konuldu ay ikincide annemin adı olur dedi görümcem saol tatlım onu ben koyacağım annemi severim ama yedi sülalesinin adını koyamam dedim 
(18 puan) tarafından
Ay  yedi sülalesinin adını koyamam demişsiniz ya ne güldüm :D  ilk çocuğumuz eşimle ortak karar verelim dedik. Ama böyle birşey geldi başımıza. Eşim amcasının ismini istiyordu zaten, çünkü genç yaşta vefat etti. Eşim de amcasına çok benziyor, ve çoğu şeyi ondan öğrenmiş. Sırf bana karşı yapılan yanlış için koymayalim dedi, ben de ailesine karşı mahcup olmasın diye koyalım dedim. Şimdi de ilk çocuğun ismini sen koydun ikinci çocuğun ismini ben koyucam diyor. Ben de ikinci çocuğu görürsen koyarsın diyorum:D bu erkekler ne garip ya, konuyu nasıl da işlerine geldiği gibi evirip çeviriyorlar. Bir de kadınlara derler :))
-Reklam-
0 oy
(189 puan) tarafından
Aranız bozulsa bilmem kimin adıyla yaşıycak çocuğun bir ömür boyu.. Evladına içine sinen güzel bir isim koy anlamlı bir isim bul Allah aşkına eşim istemiyor bu bile büyük şans senin için lütfen mantıklı ol ve başka bir isim bul

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 258 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eso gezer (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 345 göst.
5 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yigidinannesi (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 97 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde nadi-be61 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 207 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde biri_iste (78 puan) tarafından soruldu

396,380 soru

11,856,821 cevap

35,952 kullanıcı

...