0 oy
81 göst.
Aile kategorisinde (531 puan) tarafından
Kızlar 37 haftada doğum yapacağım büyük ihtimalle sezeryan olacağım ama doktor yine de fazla zorlamadan normali deneyeceklerini söylediler hemen sütüm gelir mi gelmezse ne yapmalıyım mama vermeli miyim sizce mama vermesem bebeğim aç kalır sarılık olur diye korkuyorum ama mama verirsem ya bidaha almazsa memeyi diyorum 

9 Cevaplar

0 oy
(2,593 puan) tarafından
Ben hastane çantama mana koydum . Normal doğum yaptım iki doğumumda da 4. Gün geldi sütüm. Ben çay kaşığı ile verdim süt inince ikisi de mamanin yüzüne bir daha bakmadilar.  Ben verdim sarılık yükselmesi riskini göze alamadim
(531 puan) tarafından
İşte canım bende sarılık olur diye korkuyorum alayım mı yanıma mama
(2,593 puan) tarafından
Ben aldım kuzum.  Simdi dogursam yine alirim.Hemen inenin bile doğar doğmaz olmuyor ki sütü.  İnşallah iner de mamayi açmadan verirsin birine
(531 puan) tarafından
Amin inşallah canim
-Reklam-
0 oy
(10,097 puan) tarafından
Iki dpgumdada hic sutumun gelmeyecegini dusunmedim. Oyle bir dusuncede olmadigimdanmi bilmiyorum ikisindede hemen sutum geldi. 2. 37+4 de dogdu bu arada sezeryan ikiside. Neden 37de dpgum yapiyorsun
(531 puan) tarafından
Bende diyorum ki almayım gelmezse eşim alır getirir o psikolojiye girmeyim. Gebelik kolestazim var ani kalp durması olabilir Allah korusun
(10,097 puan) tarafından
Ay Allah korusun canim saglikla kucagina alirsin insallah oncelik o. Sen sutu dusunme benim ablam 1 damla bile anne sutu almamis mamayla buyumus 33 yasinda suan masallahi var :)
(531 puan) tarafından
Öyle tabi canım sütüm gelmezse napalim bizde hep mamayla büyümüşüz ama annelik işte insan emzirmek istiyor
0 oy
(173 puan) tarafından
Benim sütüm sadece tek gögüsüme indi 1 . Haftada oda kesildi sütün inmezse hemşireler mama veriyor diye biliyorum özelde yaptım doğumu gördüm veriyorlardı hastaneye gitmeden duş al birde aktarlarda kaynar ( lohusa şerbeti) ondan iç zaten doğumdan sonra un çorbası dan başka bişey vermiyorlar gaz çıkardıktan sonra Yemen'e müsade ediyorlar gaz çıkarmak içinde kaysılı meyvesuyu al götür her ihtimale karşı yanına alabiliyorsan çorba al çünkü açlıktan için kemiriliyor 
(531 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim tavsiyelerin için
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Süt inme olayı birazda senin hormonlarınla alakalı şimdiden olmazsa gibi bir hisse kapılma bol bol su hoşaf tarzı şeyler hemen tüket kaysı incir hurma gibi besinler çantanda olsun sen güzel beslenirsen sütun gelir eminim 
(531 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(895 puan) tarafından
Bende 37. Hafta sezeryanla dogum yaptım sut sagma makinasi veriyorlar ilk gun tüm gün boyunca bir yemek kaşığı süt doymasi için yeterli o kadari da geliyor merak etme benim ilk gun gelmişti bazen bebek iyi ememediginden aç kalabiliyor cogu anne bu yüzden sütüm yok yada yetmiyor gibi dusunuyor sarılık riski gecene kadar emzirdikten sonra sağdiğın sütten de ver canım Rabbım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 
(531 puan) tarafından
Amin inşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Canım sezeryanla doğum yaptım süt damla damla geliyodu birinci gün sesi çıkmıyordu ikincisi gün susturamadik hastaneden çıktık eve geldik görümcem dedi bu çocuk aç diye eşime dedi mama alalım aldık yedirdik sesi hemen kesildi güzelce uyudu üçüncüsü gün sütüm geldi hep süt verdim bir daha da hiç mama vermedim gerwk olmadı ama mamayı biberonla değil çay kaşığıyla içirdi görümcem Allah razı olsun kocamın ailesinde tek sevdiğim akraba o 
(531 puan) tarafından
Allah razı olsun yol gösterenin olmuş
0 oy
(547 puan) tarafından
39+5 de sezaryanla doğum yaptım bende aldım yanıma mama şuan bile geceleri mecbur veriyorum sütüm yetmiyo çünkü . Anne göğsü uçlu biberonlar var onlardan kullanabilirsin eğer zorda kalırsan 
(531 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,570 puan) tarafından
Ben sezeryan yaptım 3 gün sütüm gelmedi hastanede mama alıp verdik .

Sonra eve geldik ben bol bol emziriyorum tabi sarılık olmasın diye ama süt yok ve bebeğim aç sürekli agliyo mama vereyim diyorum ısrarla verme diyolar çocuk velhasıl sarılık oldu hatta değeri baya baya yüksek çıktı ayakta emzirmeye calsiiyorum düşün yani bı yandan ameliyatın ağrısı bı yandan mama verme diyenler psikolojikmn çöktüm artık dayanamayıp ağladım eşim gelip niye mama vermiyorsun diye sorunca bende izin vermiyolar dedim eşim baya söylendi annesi hile olmuyosa olmuyordur yoktur yani ne bu kadar abartiyosunuz kısmeti yok napalim banada dönüp çocuğa mama ver kimseyi takma dedi ve ben çocuğuma mama verdim sonradan sütüm geldi de pek yoktu zaten şükür atlattı.

Senden ricam arkadaşım bu süreçte kimseyi dinleme lütfen çocuğun için en iyisini sen bilirsin ve sadece süt vererek anne olunmuyo 
0 oy
(165 puan) tarafından
Sütümün gelmeyeceğini düşünmedim tam aksine gelecek emziricem diye düşündüm. Mememi sıkınca damla geliyordu annem, kaynanam sütün yok diyip duruyordu inatla sütüm var diyordum. Sağolsun hemşireler hep beni telkin etti. Şuan daha küçücük o damla bile yeter ona sen emzirmeye devam et dediler o şekilde emzirdim. Hastaneden çıktım evde duşa girdim sıcak duşta birden göğüslerim süt doldu taşıyordu ped takmazsam. Velhasıl kendine güven :) Zaten yetmezse söylüyolar 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 64 göst.
15 Mayıs 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Zeyneppp4646 (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 72 göst.
12 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatma58 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 136 göst.
0 oy
3 cevap 35 göst.
30 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umay17 (12 puan) tarafından soruldu

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı

...