0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Artk çok yoruldum her ay gelip artık çıkın diceklerde nereye çıkayım evler burda 15 ten başlıyor burda uyguna oturuyorz DİE  gözlerine batıyor dün eşime tekrar denişle çıkın artk sizi istemiyorz halbuki asla zararımız ne onlara ne evlerine olmuştur ilk 2 sene aramız gayet iyiydi ama bu kiralar artınca resmen degiştiler 

8 Cevaplar

+3 oy
(3,101 puan) tarafından
Bnde kiracilarin vicdansizligindan yakiniyorum.b3nde kiraciyim ama ev sahibini zora sokacak durumlar yaratmiyorum.2 bine oturuyordum ev az hasarli tadilat yapilacak adam birsuru para harcayacak kiralar malum simdi ben ciksam adam 10 bine rahat verir.ben nasl 2 bine oturayim orda ya.7ye 8e devam edecegim.herkesi dusunmek lazim.ablam 3v sahibi 1 sene once seneye cikarmisin ben gececm annemle dedi.deprem olmadan once ..depremden sonra kadin bir cirkeflesti.cikmiyorum bulursam cikarim.aramadigina okadar eminim ki.kizin evi 10 bine gidiyor o 1600 e oturuyor.bu hakmi hukuk mu.kimse milyarlar verdigi evin hamalligini yaomak zorunda degil hele şu sartlarda.essek gibi calisip aliyorlar evlerini.
tarafından
Çok haklısın vala canım
tarafından
Haklısınız ama bu herkes için geçerli deil bende zaten demiyorum 2 bine oturayım yada hiç arttırmasın ama herşey usulüne göre sizde hak verinki 2 den 10 yapılması da vicdana sıgmaz ki bizim zararımız asla dokunmamış ne onlara nede evlerine hade çıkalım desek 15 ten zaten aşagı yok bunun bide taşınma masrafı faln orta yol bulunabilir ama onuda istemiyorler
tarafından
Yani zaten 10 15 verecek gücüm olsa asla ses etmem ama benm çıkmam demek 60 bini gözden çıkarmam lazm taşınmak için bile birde biz çok çok iyiydik şimdiye kadr hep devletin belirlediği orana göre zamn yapıyordu hani bu 2 senedir ne degiştiki evt herşey arto onlarda haklı ama dedigim gibi böyle vicdansızlık olmaz
(3,101 puan) tarafından
Ya tabiki iki taraftanda hakli olanlar var.istisnalar kaideyi bozmuyor canim.allah herkese vicdan merhamet versin
tarafından
Elbette herkes kendince haklı Allah yukarıda ya içimi biliyorm kendi kendime de hep derim onlarda haklı herşey ateş pahası oldu ama birbirimizin kahvesini içtik ilk iki sene çok çok iyiydik yani orta yol bulunsun ne onlar magdur olsn ne de biz ama yok herkes aynı deil ama bunlarda vicdan yok en çok kalan kiracıları benm kiracıların senesi dolduktan snra çıkarma peşindeler alt kattaki komşumuzuda zorluyorlar çıkmaları için bunlar sadece fırsatçı
-Reklam-
+2 oy
(392 puan) tarafından
Son zamlardan sonra ev sahiplerinin gözü dönüp kiracısını öldürüyolar sırf üç beş kuruş fazla paraya başkasına kiraya verebilmek için biraz daha zam gelirse birbirimizi diri diri mezara gömecek duruma gelecez gerçekten Allah şeytanlaşmış insanların şerrinden bizleri korusun 
tarafından
Amin inşallah mesele kira olsa yine orta yol bulunur ama ben nasıl çıkayım heryer ateş pahası taşınma masrafı da ayrı dert
+1 oy
(4,200 puan) tarafından
Siz de haklısınız. Ama bir de şöyle bakmak lazım. İnsanlar yatırım için o evlere milyonlar bağlıyorlar. Haliyle karşılığını almak istiyorlar
tarafından
Valla hepsi aynı değil canım vicdan meselesi önemli. 6 yıllık kiraciyim eve girerken ev sahibi içini sıfır yaptırmış hala 1.600 oturuyorum pandemide 25 tl sadece zam yaptı. Annemlerin de evi var 2+1 2300 kira alıyorlar bunun hesabını nasıl veririz öbür dünyada diye fais zam artışı yapmıyorlar. Halbuki babam çalışmıyor sadece emeklisi var.
(4,200 puan) tarafından
Bunun insafla alakası yok. Ev sahibinizin paraya ihtiyacı yoktur o kadar.
tarafından
Hayır neden olmasın çok çok zengin birisi değil ki benim annemlerin de sadece emeklisi var 2+1 eve 2300 alıyor kiracı hala begenmiyo :D neymiş çok fazla veremem halbuki kiracının kendi evi var başka semte
+1 oy
(2,136 puan) tarafından
Önceden olsa kiracıyı tutardım bu konularda ama birde ev sahibini düşünmek lazım.

Adam mecburen zam yapmak zorunda.

Önceden olsa 2000 lira aylık mutfak masrafı ve faturaya yeterdi.

Şuan kışın doğalgaz faturası 2000 geliyor nerdeyse.
tarafından
Zam yapılmasına asla karşı değilim keske zamn yapsa ama derdimiz kira deil diyorlar çıkın halbuki dert sadece fazla para almak bana yapsın zam orta yolu bulurz ama benm şuan bu evden çıkmam 60 bini bulur taşınması ıvırı zıvırı e burda vicdanları nerde peki birz düşünmek lazm insan hep ben hep ben dememeli
(2,136 puan) tarafından
Bizede çıkın dediler orta yolu bulduk o şekilde oturuyoruz.1 aya tasinacagim icin zam yapmadılar daha.
0 oy
tarafından
Kaça oturuyorsunuz ki nerde oturuyorsunuz 
tarafından
İzmir de oturyrm 2500 e zam yapılmasın demiyorum keşke yapsa orta yolu bulurz ama illa çıkın diyor burda çıkmam bana çok phalaıya patlar
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Aynı benim yaşadığım olay eski kiracıyım bende çevreme göre uygun oturuyordum arttırana kadar yapmadıkları kalmadı yüzde iki yüz zam bir anda oldu düzeltme adı altında çıkmaya kalksak daha fazlası olacağını bildikleri için her hakkı buluyorlar kendilerinde ne diyeyim kurdurdu artık gerçekten bu ev sahipleri.
tarafından
Artk ne deseler razı Gelecz yeterli çıkarmasınlar ama yok illa çıkın diyorlar benm çıkmam çok pahalıya patlicak bana e durumum öyle olsa zaten bende onlara meraklı değilim asla durulmaz bunlarla en fazla kalan kiraxılarıda benm oda benm iyi huyumdan yoksa 5 para etmezler
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Şimdi şöyle bir şey var iki yönden bakmak lazım her şeye çok çok fazla zam geliyor önceden 2000 liraya bir evde otururken ev sahibi aldığı 2.000 lira ile 1 ay geçinirken şimdi 2000 liraya aylık market alışverişi bile yapamıyoruz hani hem sizi üzmeyecek zorlamayacak hem de ev sahibine zorda bırakmayacak bir orta yolu bulmak için bir bir hasbihal edin çünkü diğer türlü zor size de zor ev sahibine de zor
tarafından
Söylüyoruz orta yolu bulalım derdiniz kiraysa ama yok zorla çıkın diyorlar çünkü gözlerini para bürümüş yani hadi bana en fazla 8 bin desin artk mecbur belki onuda kabl ederim ama 10 bin 12 bin vermek varken evi. Beni istemez tabiiki
0 oy
(2,587 puan) tarafından
İnsanlar milyonlar veriyor illaki karşılığını alacak. Evinden çocuğundan kısiyor ev alıyor bu kadar şikayetçi iseniz siz de alın bir ev oturun . Kapı karsisi 15 bin verirken neden sizi 5 bine oturtsun herkesin geliri gideri ona göre 
tarafından
Karşılığını alsın almasın demedik ki ama insanın briz vicdanlı olması lazm ev alma durumum olsa zaten onların minnetini geçirmem ama herkes aynı deil şimdiye kadr %25 yapıyordu birz indirn diyince oran bu indiremem derken güzeldi de herşey degişince mi artk çıkın oldu bunu hiç Bi vicdan kabul etmez bende çocugumdan kısıyorum geçinebilmek için insanlık zaten iyi Bi yere gitmiyor birbirimizi düşünmeyi hayal etmek boş zaten
(2,587 puan) tarafından
Gerçekten anlıyorum seni.  Ama geçinmek içim evladından kisman onun suçu değil ki . O sadece malının değerini bilir kimse kimseye de ortakci değil ki sözümüz gecsin
tarafından
Ama şuda var ben zaten beni tutmaya mecburlar demiyorm aramız çok iyiydi bu zamlar olunca arayı açıp artk evden çıkmamızı söylediler dün eşime demiş ben sizi beslemek zorunda değilim yani bunu hangi vicdan sahibi söylerki ne kadr mal onunda olsa babasının hayrına vermiyor sonuçta elbet karşılığını alıyor neyse derdim ucuza oturmak deil evt yapsın zam hakkı ama artk tüm ev sahiplerinin tek amacı kiracıları çıkarmak yani bu dünyada 2 3 milyar daha fazla belli ceplerine koyarlar işte bu dünyanın kölesi olmuşlar gece rahat uyuyamıyorum Alalhta ahımı bırakmasın onlara anlatamadım Bi çom muhabbet var emin olunki Bi iki şeyle zaten bu kadr dolmam

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 319 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Melek8663 (655 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 345 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde DilrubaNuR (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 290 göst.
24 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,187 soru

11,350,753 cevap