0 oy
155 göst.
Diğer kategorisinde (1,798 puan) tarafından
Kızlar bu durumu çocuğunda yaşayanlar kreş veya bakim evi anaokuluna verip fayda gördünüz mu oğlum 4,5 yaşında nerdeyse  bugün çocuk psikiyatristi ile randevumuz vardı bazı testler yapıldı eğitim almalı ram raporu alabilirsiniz dedi ileriki yaşlarda askeriye yâda polis gibi kurumlara girişmiyormuş e devlette o rapor sonra düsurulse bile kalıyormuş sicilde ben asla istemedim dil terapisti 1 saatliğine 800 dedi 

Bende kreşe baktım simdi servis dahil 6,5 bin aylık diyorlar genel olarak çok kararsizim açıkçası 

Çok sevmesem de kayınpeder kaynım ücreti verecekler eşimde onların evin market manavlarını alıyor 

7 Cevaplar

0 oy
(8,933 puan) tarafından
Mış miş di du oofff yeter artık ben yoruldum söylemekten hala milletin aklıyla hareket etmekten bıkmadı bu millet
(1,798 puan) tarafından
Diploman ne hususunda acaba bu rami çok araştırdım hic farklı bir yorum okumadım
(8,933 puan) tarafından
Nickim egitmen özel egitimciyim
(1,798 puan) tarafından
Evet onu biliyorum
(1,798 puan) tarafından
Çocuk için hangisi daha faydali olur
(8,933 puan) tarafından
Özelden detaylıca durumu açıklar mısın bana
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ablamın kızı 30 aylık daha konuşmuyor doktorlar sorun yok dedi ama dil terapistine götürdü seansına 750 verdi çok da bir fayda görmedi ki bence seans başı ücret olduğu için geç ilerliyor şimdi kreşe verdi oda 6.500 tl
(1,798 puan) tarafından
Ilerleme kaydetti mi
tarafından
Şuanda yeni başladı 1 hafta oldu evet çocuk Türkçe yerine ingilizce konuşmaya başladı normalde baba dededisinda hicbisey demez yes no falan diyor
(1,798 puan) tarafından
Maşallah ya;))) konussunda ingilizce konuşsun yeter ki
0 oy
tarafından
Hiç mi konuşmuyo hangi kelimeleri var mesela
(1,798 puan) tarafından
2 kelimenin üstüne çıkmıyor anne mama anne çiş diyor 3. Kelime yok
0 oy
(880 puan) tarafından
Yaşi baya ilerlemiş ve konuşma yoksa öncelikle neden bu kadar geç kaldınız ikincisi de ya dil konuşma terapisti yada kreş desteği kesinlikle almanız lazım benim oğlum 2 yaşındayken 2 kelimeli cümlesi anne gel baba git gibi çok basitti ona rağmen ihmal etmeyip kreşe gönderdim 1 ayda açılmiştı
(1,798 puan) tarafından
Söyle ki hic ailelerde böyle durumu olan kimse yok açılır diye bekledik diğer yetilerinde hic bir sorun yok ama işte 3 kelimelik cümle kurmuyor daha önce de gelişimsel pediatriye görürdüm rapor alıp eğitim alsın deyince göndermedim
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Devletinde kreşleri var verebilirsin canım. Yeğenim 4 yaşında kelimeleri var ama yaşına göre çok az cümle kurmuyor ama her derdini herşeyini isarerle taklitle bir şekilde anlatıyor. Doktor kreş önerdi devlet okulunun kreşine verecekler bu sene. Oglum da 30 aylık cumle kurmuyor. Bu yaz köye gelmemiz gerekti ailemin yanına daha geldiğimizin 2. Haftası hemen konuşması gelişti kelimeleri arttı. Ortam kalabalik yegenlerim var köyde çocuk da var baya kalabalıkda bi anca huyu suyu konuşması baya düzeldi. Varsa öyle gidip kalabileceğin kalabalik ortam tavsiye ederim. 
(1,798 puan) tarafından
Bizimde abimiz var evde yalnız değil ama çok bir ilerleme kaydedemedik aynen işaretlerle anlatıyor kendini uzun cümleleri yok devletin kreşleri var ama benim burda yok olanlarda hep özel
(3,052 puan) tarafından
O zaman ilk etapda tek çare kreş ortamı canım. 4 yaşında olup konuşmayan yeğenimin de ablası kuzenleri falan var ortam kalabalık ama yine de konuşmuyor. Biraz da bütün derdini anlata bildiği için konuşmuyor. Evden giden babası olsun dedesi olsun kim olursa olsun hangi araca bindi gitti anlatabiliyor o derece detaylı anlatıyor düşün yani.
(1,798 puan) tarafından
Inşallah hemen konuşurlar bi deneyeceğiz kreşi
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Tv telefon başında çok fazla tek başına kalıyor mu? O çok etkiliyor malesef:( Eğer kendisiyle birebir konuşan ilgilenen yoksa bir de. 
(1,798 puan) tarafından
Tv mız yok ama abimiz var evde o telefon oynayınca küçük de istiyor maalsef veriyorum ilgiden yana geniş bir aileyiz zaten sürekli dışarı çıkıp iletişim kuruyor herkesle
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Dil ve konuşma terapistine gitmiştik biz çok faydalı oldu anaokulda düzelir dediler düzelmedi 
(1,798 puan) tarafından
Bende ilk kreşe vermeyi düşünüyorum olmazsa dil terapisti
(4,548 puan) tarafından
Hemen düzeliyor canim siz kulak burun boğaz filan gittiniz mi
(4,548 puan) tarafından
Psikiyatri filanda görüyor ilk yönlendiriyorlar
(1,798 puan) tarafından
Gittik canım ama normal kbb uzmanina detaylı yaptırmadık dünde psikiyatriye gittik
(4,548 puan) tarafından
Morelini bozma canim düzeliyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 115 göst.
28 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lazina54 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
30 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Syma (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
25 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveruzgar (1,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.

380,089 soru

11,378,660 cevap

34,864 kullanıcı

...