0 oy
341 göst.
Aile kategorisinde (1,127 puan) tarafından
Kızlar kaynanamgljn durumu gayet iyi çiftçi kahin babam.  Kaynanamin küs olduğu eltisi ekmek yapar ondan kazandığı ile de umreye gitmis. Valla helal olsn dedim. Sende git dedm kaynanama. Baban gondermez ki diyor. Alttan girer üstten çıkar parayi alirm ama kendime güvenemiyorum umreye gidince dedikodu yapmican yalan soylemicen diyor. Kendime guvenemedigmden gitmiyorm diyor. Yoksa yani parayi alir gider. Bende hazır elin ayağın tutuyoken carıyken git dedm. Öyle diyor bana. Yani bilemedm Kızlar. Ben olsam şahsen durumum varken giderdm yani. Ama ömrümde nasip olursa 1 defa gitmeyi cok istiyorum. Siz olsanız gider miydinz

15 Cevaplar

+4 oy
(1,250 puan) tarafından
Yahu zaten normalde de bunlar yasak hacilikla bı alakası yok ayrıca kaynanan yanında mahremi olmadan tek başına gidemez dinen yasak boşa gitmesin umresi 
(1,798 puan) tarafından
Senin dinden sogumaya meylin varsa bu senin problemin iddet ayetini  bakara 234 ve meal tefsirini okursan işine gelmezse dinden soğur Allahın emri der kabul edersen kı etmek zorundayız seversin dini
(1,798 puan) tarafından
Ne hocalar gidiyor demissin ya canım 4 mezhep imami hanifi safi maliki hanbeli imamları hadis üzerine ittifak etmişler elbetteki bozacaklar doğruyu elbetteki şuanda din kulaktan dolma yaşanıyor her hocayim diyen fetva veriyor din konusunda ne kadar ayete hadise islam fıkhına riayet ediyor Allahu alem bilir
(6,434 puan) tarafından
Canım kocanın izni olmadan veya koca olmadan diyor yani koca izin verirse toplu gidebilir. Bunları elbette tartışmicam ve bana çok ters kocadan izin almak yok mahrem olmadan gitmemek falan.
(1,798 puan) tarafından
Hadis belli islamin edebi belli hepsi kadını korumaya yönelik
(1,250 puan) tarafından
Nedense kimse zengin kötü Ler yüzünden paradan sogumuyo ama iş dine gelice öyle olmuyo şuan diyanetin fetvalarinda zaten sıkıntılar var vehabi dolu diyanet
-Reklam-
+2 oy
(8,937 puan) tarafından
Bravo kaynanana helal olsun haciyim deyip yalan söyleyip iftira atan dedikodu yapan yuva yikan taciz eden paragöz olup hile hurda yapanlardan olmak istememiş bu çok taktir edilesi Bi davranış hacca gidip bunları yaptıktan sonra hacı olunur mu
+2 oy
(6,434 puan) tarafından
Ben ne umreye giderim ne hacca giderim hepsi para tuzağı. Oraya harcayacağım parayla fakir fukara doyururum daha iyi. 
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Umre değil çenesini tutamamaktan korkuyor hey Allahım ya 
0 oy
(12,724 puan) tarafından
Kim istemez canım 
0 oy
(968 puan) tarafından
Allah akıl versin kaynana başka bişey demiyorum
0 oy
(6,254 puan) tarafından

Çokkkk isterim çokkkk Allah'ım :'(eşimle çocuğumla birlikte nasip olsun inşallah 

0 oy
(3,283 puan) tarafından
Ben gittim iyi ki de gitmişim burnumun direği sızlar aklıma geldikçe o kadar özledim ki. 
0 oy
(665 puan) tarafından
Rahmetli annem gitmişti ellerine kına yakmıştı giderken geldikten sonrada umrede boyunlarina taktıkları kartı hep boynuna takip gezerdi evde o geldi aklıma Allah rahmet eylesin aklı kalmisti hep :) 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Ahahhahqwhwhhw aşırı güldüm allahim affet :Ddd
0 oy
(48,735 puan) tarafından
en doğrusunu yapiyo cenesini tutamadiktsn sonra sevabı kalmaz
0 oy
tarafından
Umre hacı sayilmiyorki bu arada..

Ondan öncesinde sonrasında da zaten yapan  zor bırakır alışkanlığını.. 

Size katılıyorum gençken oluyor bu işler sonra ayaklar gitmez olacak
0 oy
(1,538 puan) tarafından

Şeytan diye kendini taşlarlar diye mi korkmuş kız yoksa :D

0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah canı gönülden gitmeyi hepimize nasip etsin .
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Çok şükür bekarlığımda nasip oldu gittim gördüm. Yani cokta mantıksız mı değil :) 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 150 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Trbznlugln (2,007 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 239 göst.
28 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
0 oy
27 cevap 594 göst.
21 Temmuz 2022 Aile kategorisinde hanimeli (482 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...