0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (10,978 puan) tarafından
Annemdeyim.annemin kapısına bir kedi dadandı.iceri filan girmeye çalışıyor.biz su mama filan koyuruz kapıya onda problem yok.annem evde ****** sevmez zaten korkar.fakat ****** kaşınıyor gördum.diyorum ki bir iç dış parazit için ilaç alayım da yapayım hayvana.hem o kurtulsun hem de ben birşey taşır diye korkmayım.bir yerden de duydum belediyeyi arayınca gelip iç dış parazit kuduz filan yapıyorlarmış .öyle birşey var mi? Yoksa ben alıp uygulayacağım.veterinere kendim goturursem asi vs yaptırmak için cipleyip sahiplenmem gerekiyormus

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Belediyenin oyle hizmetini hic gormedim alıp götürüyor kuduz  aşısı ve kisirlastirmis oluyorlar hastalık kalıyorlar veteriner çip takmak zorunda iç dışta 300 400 falan valla ****** bakmakta maliyetli 
(10,978 puan) tarafından
Evet bakmakta maliyetli ama hayvancagiz kaşınıyor ya .alıp götürüp yapıp getiri mi acaba.alipta barınağa götürüp birikirlarsa üzülürüm.birde güzel birsey
tarafından
Kasiniyorsa vardır yaptırın parazit aşısı
-Reklam-
0 oy
(31 puan) tarafından
Bazı petshopçularda yapıyor o aşıyı 50 yada 100 lira bişey bı sorun isterseniz 
(10,978 puan) tarafından
Bir sorayım sağolun.bir parazit bir kuduz filan vurdursam kar hayvana
(31 puan) tarafından
Aynen canım bı sorun veteriner geçen sene bir iğneye 450 lira alıyordu
(4,449 puan) tarafından
Pet shop dan almayın lütfen o ürünleri. Çoğu kaçak. Bir sürü  ileri derece alerjik reaksiyon göstermiş hasta ile karşılaştık
(31 puan) tarafından
Ha onu bilmiyorum ben kendi kedime veterinere baş edemeyenince tanıdık bir pet shoptan yaptırıyorduk
0 oy
(48,821 puan) tarafından
veterinerler sozde sokak kedilerine ucretsiz bakiyo ama.yalan alıyorlar para belediyeyi arayip sor en iyisi
(10,978 puan) tarafından
Canım o şöyle yalan değil.alip goturursen asi için para alıyorlar ama mesela araban ile vurdun hayvana götürünce senin kaskon karsiliyor.ya da yaralı buldun yerde o zaman ucretsiz
(4,449 puan) tarafından
Öyle bir söz yok ikbal hanım. Hiçbir özel veteriner kliniği sokak hayvanlarına ücretsiz bakmak zorunda değildir. Bu yerel belediyelerin görevidir
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Damlalar satılıyo canım ensesine uygulanıyo zaten
(10,978 puan) tarafından
Evet o damlaları biliyorum canim
0 oy
(156 puan) tarafından
Belediyeler açıkça yapmayız demiyor bazen ama çoğunlukla yapmıyor hiç belediyeyi aramayın bence ****** rezil olmasın. Veteriner hekim yapar aşısını öyle çip takacaz falan hiç dendiğini duymadım sokak kedisi zaten. Ya da damlası var alıp kendiniz bile yapabilirsiniz ensesine
(10,978 puan) tarafından
Veteriner dedi bize.kuduz aşısı vs parazit aşısı yaparız ama üstüne karne cikarmalisin bir de artık çip zorunlu dedi
(156 puan) tarafından
Başka bir veterinere sor bence. Ben evdeki kedime bile çip taktırmadım aşılarını falan da yaptırıyorum.  Öyle bişey demesi çok saçma ben sokaktaki yaralı hayvanları tedavi ettiriyorum hiç öyle bişey denmiyor. Sahiplendiği hayvansa çip taktırıtım zaten sokaktakine niye taktırıtım. Zaten çip takılıp sokağa salınır ve bu diyelim ki fark edildi bunun cezası var. Çipli olunca sahiplendiğin hayvanı sokağa atmış oluyorsun. O veteriner seni kazıklamak istemiş galiba. Başka bir yere anlat sokak kedisi diye
0 oy
(8,419 puan) tarafından
Pet shoplarda iç dış parazit damlaları var canım sende alıp kendin damlatabilirsin 
(10,978 puan) tarafından
Onun bir fiyat sorayım ama kuduz aşısını kendim yapamam demi
(8,419 puan) tarafından
Yok canım o veterinerlik
(10,978 puan) tarafından
Tüh ya.cocuklar seviyor oynuyor kediyle korkuyorum bende
(8,419 puan) tarafından
Sokak kedisine kuduz aşısı yaptırmanın bir faydası olmaz canım çünkü diğer hayvanlarla mutlaka temas halinde olacak ve oradaki mikrop yine kediye geçecek geçen bir adamın kendi köpeği aşılı olduğu halde sokak hayvanından mikrobu kapmış sahibini ısırmış adam aşılı diye hastaneye gitmemiş ama öldü
(10,978 puan) tarafından
Of vallaha ya.
0 oy
(301 puan) tarafından
Merhaba canım belediye öyle bir hizmeti yok ama kuduz aşını ilçe tarım uyguna yapıyor iç dış parazit vetler çok para alıyor ben hap ve damla alıp kendim uyguluyorum ayrıca muane olsa mantar vs de olabilir gözlemleyin bölgesel tüy dökülmesi falan varmı diye

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 178 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 208 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nur ay_ (3,145 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 334 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 376 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Fatmaaa43 (112 puan) tarafından soruldu

381,713 soru

11,427,570 cevap

34,987 kullanıcı