0 oy
712 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından
Bugün pikniğe gittik ailecek, masada kola fanta vardı..kızım normalde pek et yemez dedesi yedirmeyi başardı oyunla teşekkür ettim baba sağol diye..Sonra ben başka bir şey ile ilgileniyordum masaya geldim kızım bardaginda fanta vardı..fantayi alıp icemezsin bunu dedim dedesi bir şey olmaz dedi bende içemez bunu baba dedim öfkelendim küçücük çocuğa fanta vermesine ve böyle şeylere izin vermeme rağmen beni ezip geçiyor bu adam saygı duymuyor sınırlarıma...kızım yerleri yıktı almak istedi elimden vermedim..vermedikçe çıldırdı sonra ben sakinlestireyim dedi dedesi yok ben hallederim dedim ama sakinlesmedi elimden kurtuldu o fantayı aldı bana bakarak ayağını yerlere vurarak içti ..yani öyle hırsla içti ki kızım bana meydan okudu resmen..sen burdan git dedi taş firlatti bana düşünebiliyor musunuz ..ben ilerisini düşündüm o anda kızım ben ona kural koydukca kendi bildiğini yapıp bana meydan okuyacak inadına yapacak..çok canım sıkıldi...dedeyi hadi geçin babası da aynı evdeki kural koyucu benim baba dede tam tersini yapıyor ..ikaz ediyorum sizde uyun diye anlamıyorlar işlerine ne gelirse onu yapıyorlar 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
simdi soyle ki oncelikle sunu bil kizin seni ztn hayattinda bir yere kadr dinleyecek sonra istesende dinlemeyecek.. oteki ise kendi kurallarin baki kalsin ama toplu halde inat edecegini bile bile ustelemek bu sonuca yol acar. mesela bardagi alip aa ben de bakim tadina deyip icebilir son yudumu ona birakirdin ki delirmesin.. ya da kizim bunlar cok zararli deyip dokup yine bir yudum birakabilirdin..  senin hayir dedigine evet dememeliler tabi ama madem hep boylr yapiyorlar o zamab cozumu baska sekilde bulman lazim
-Reklam-
0 oy
(212 puan) tarafından
Sizin inadına yaptığınız şeyleri o daha fazla inatlaşarak yapacaktır o sn içirmek istediyse bırakıp içmesine izin verseymişsiniz sonra dedeye dersiniz ben normalde vermiyorum bir kere içti daha vermeyin diye bu şekilde orta yollu konuşarak anlaşabilirmişsiniz 
(35 puan) tarafından
Normalde vermediğini adı gibi biliyor..ben dedeyi çözdüm kendi bilgisine sonsuz güvenir pohpohlanmak ister ben yaptım oldu egosu var..ben kaç defa konuştum sinirlarimi anlattim açıklamasını yaptım..bir şey olmaz ne olacak görüşünde çocuğun istediğini yapacaksın inatlasmayacaksin görüşünde..kendini sayalım el üstünde tutalım onun bildiği en doğru ama senin dogrun yanlis ..bana kızım doğduğundan beri aynısını yapıyor beni yetrsiz hissettiriyor zaten şöyle yapın böyle yapın senin dogrun yok ..sınır çektiğim halde böyle..bu adam üniversite mezunu emekli bir adam ne diyeyim
0 oy
(173 puan) tarafından
Çocuğun tavrı normal her çocuk kendi  sınirini  cizmek ister o da bir birey. Aşiri tepki vermeniz koladan daha çok zarar verebilir daha nazik dille zararlı olduğunu anlatırsanız daha iyi.

Benimde kızım üç yaşında belli konularda kendi sinirlarini çiziyor hayır diyor benim istediğim olacak diyor o an onu öfkemle bastirabilirim ama problem çözülmüş olmaz. O neyin yanlış neyin doğru olduğunu anlamaz. Saatlerce bir oyuncak için ağladığını bilirim komşunun çocuğunun oyuncağı. Eve geldik halen agliyordu saatlerce neden başkasının oyuncağı alınmaz onu anlattıgimi biliyorum. Ve saatlerce ağladı. Sonraki gün komşuya gidince bu sefer orda oynadı ve o oyuncağın arkadaşa ait olduğu için alınmaması gerektiğini ögrendi o gün aglamamisti. Eğer komşudan hırpalayip öfke kusup getirsem kaygılı sinirli ve ne için kizdigimj anlamayan bir çocuk olacaktı karşımda. Diğer gün yine agliycakti. 

Hiçbirimiz dört dörtlük anne değiliz. Kıra döke düşe kalka ögrenicekler. Bende çocuğumun piskolojisi iyi olsun diye nasıl davranmam gerektigi konusunda vidyo izliyorum. Kitap okuyorum. Sizede tavsiye ederim
(35 puan) tarafından
Ben elinden zorla bir şeyleri alan ona hep öfke kusan biri değilim ki..Bu olaydan önce yan tarafta bir aile vardı oraya gitti selamlaştı ordakilerle, ailenin çocuğunun bisikleti vardı önce kızım bu senin değil izinsiz alamayiz dedim çocuk tabiki bindi ailenin gözünün içine baktım  sonra aile binebilir  dedi kızım bisikleti bizim tarafa doğru sürdü tekrar aileye döndüm ben birazdan getiririm dedim onlayladilar..canı sikilana kadar bindi aradan zaman geçti tekrar bindi ve aileye doğru gittik ve bıraktık bisikleti..ordan baska bir aile vardı çadırları vardı dikkatini çekti oraya gitti arkasından ben gittim çadırın içindekilere merhaba dedi büyük çocuklar vardı içinde pek gelmesini de istemediler ailelerine baktım yine merak etti sanırım girsin dediler girdi içine kızım sonra oyuncakları ile oynadı biraz zaman geçti hadi gidelim kızım dedim gelmedi haliyle bende çocuklar biraz oynasın sizinle dedim bekledim  çocuklar rahatsız oldu biraz ben kızımı aldım ağladı yetimize gittik baktım arkamızdan anneleri ve çocuklar geliyor oyuncak aldı dediler ben oyuncak görmedim kızımda yok dedim sonra kızım tekrar çadıra gitti ve elinde gerçekten de oyuncak varmış kusura bakmayın dedim ikna ettik kızımı geri getirdik ben hiç ofkrlenmedim.bu anlarda ..ama fanta  icmesinde aynı sabri gosteremedim
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Ben Cook az renk verecek kadar fanta koyup üzerine bolca su koyuyorum. O da bizimle birlikte fanta içtiğini saniyo. Hem tadı da çok sulu olduğu için o kadar hoşuna gitmiyor. Çoğu zaman yarıda bırakıyor. Herkes bişey yiyip içerken onun icmemesi çocuğu zorlar. Kolayı da eğer evdeysek pekmezli su yapıp kola diye veriyorum. Disaridaysak yine çok az kola üzerine bolca su. Ama kayinbabanin izin vermedigin biseyi yapması hoş değil tabi. Benim dentam tersi. Kendi ailem yapar öyle 
0 oy
(2,103 puan) tarafından

Canım sen kural koydığun şeyleri böyle insanlar eder geçerse böyle olur sana sitem etmiyorum aynı şey benim başıma geldi daha dün tükürüklü yemek artoğı olan suyu kaynanam bebeğime içirdi bağırsal enfeksiyonu kaptı bugün 39 derece ateş içinde yandı 6 aylık daha 

Yani onlarla sert konuş ki anlasınlar ya da sende onların kurallarını çiğne anlasınlar ya da görüşme bir süre canım daha çok küçük şahsen bende istemem böyle şeyler tüketmesini 

7 yaşında kardeşim var annem dışında evde hep kola içenler vardı merak etti 2 yaşındaykan acı içemezsin dedikçe ağlıyordu istiyordu al iç dedi kendi verdi dilim eriyor diye ağlamaya başladı 7 yaşında ice tea içer sadece içemez asla kola falan isterse de eğer suya pekmez karıştırın tadını o bilir 
0 oy
(602 puan) tarafından
Eltimin oğlu daha 18 aylıkken çay kola vermeye başlamış hatta lolipop şekerden hemen hemen her gün yer , iyi bir şey mi hayır ama işte anlatamıyorsun kimseye en azından annesi olarak dikkat ediyorsunuz arada dedenin vermesinden birşey olmaz siz vermeyiniz yeterli bence
0 oy
tarafından
Yorumları az çok okudum da bu millet çocuğunu hep sağlıksız besliyor galiba.vala haklısın buyukler herşeye muhalefet ama o senin çocuğun darilandarilsin ya ben kimmseye yüz vermiyorum karışmayın yemesine etmesine sevin edin başka müdahale etmeyn diyorum kimse karismio eşimde dahil
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Ya ben bu insanları anlamıyorum herkes içsin nolcak ki diye tepki vermiş yahu bebek bu ilkokula baslayinca zaten kolada icecek şekerde yiyecek ne kadar engel olmaya kalksakta olamayız şimdiden çikolata şeker asitli içecekler vücuduna kesinlikle girmemesi gerekiyor sen ver çocuğuna o senin sorunun ama vermeyeni canavar öcü nolcak ki diye eleştirip yargılayamazsın vermiyor icirmiyor sanane obezite almış başını gidiyor o çikolata sekerlerin içinde hiperaktivide ve dikkat eksikliğine neden olan o kadar çok katkı maddesi var ki sonra vay efendim çocuğum beni dinlemiyor vay efendim çocuğum algilamiyor vay efendim çocuğum hiperaktif yok çocuğum erken regl oldu e böyle bilinçsiz anne babası olursa o cocuk maalesef ki hersey olur şimdi sakin bana yok markete gidince istiyor falan diye zirvalamayin hadi tadını bilmeden ambalajı hoşuna gitti Bi şekilde istediğini aldırdı çocuk o an yedirmek yerine eve gidince örneğin gofret paketini açıp o gofret karabibere tuza vs batirin bakın bakalım o cocuk bidaha çikolata yiyecek mi kola fanta mi içmek istiyor tuz atın içine bakalım bidaha icecek mi yesin içsin nolcak sonra solugu rehabilitasyon merkezlerinde alirlar...
0 oy
(8,357 puan) tarafından
Canım kusura bakma ama cok abartmıs gördüm seni. Sadece bi tadına baktırabilirdin. Cok acı değil mi diye

Vermemen onu daha cok tetıkler. 
0 oy
(832 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sizde içmeyin yanında çocuksa nefsi yokmu zararsa büyüğe de zarar anlamıyorum kendi içip çocuğa içirmek istemiyorsunuz da artık anlıyor biliyor nefsi çekiyor ben içmesini istemiyorsam eve almam ama öyle ortamda maaalef cocuklar içmek istiyor bzm agzimiza bakacak değiller ya çok sınırınz keskinse gtmeden alınmayacak deyip içecekleri kendiniz secmenz daha doğru sunuda soylicem kusura bakmayın dedesine veya başkasına emanet etmeyin yemek konusunda yine iyi yedrmisler 3 yaşında oğlum bırak eti su içiren olmaz

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 560 göst.
27 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 64 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde sevimebeci (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nnuurrr (366 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 72 göst.