0 oy
711 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından
Bugün pikniğe gittik ailecek, masada kola fanta vardı..kızım normalde pek et yemez dedesi yedirmeyi başardı oyunla teşekkür ettim baba sağol diye..Sonra ben başka bir şey ile ilgileniyordum masaya geldim kızım bardaginda fanta vardı..fantayi alıp icemezsin bunu dedim dedesi bir şey olmaz dedi bende içemez bunu baba dedim öfkelendim küçücük çocuğa fanta vermesine ve böyle şeylere izin vermeme rağmen beni ezip geçiyor bu adam saygı duymuyor sınırlarıma...kızım yerleri yıktı almak istedi elimden vermedim..vermedikçe çıldırdı sonra ben sakinlestireyim dedi dedesi yok ben hallederim dedim ama sakinlesmedi elimden kurtuldu o fantayı aldı bana bakarak ayağını yerlere vurarak içti ..yani öyle hırsla içti ki kızım bana meydan okudu resmen..sen burdan git dedi taş firlatti bana düşünebiliyor musunuz ..ben ilerisini düşündüm o anda kızım ben ona kural koydukca kendi bildiğini yapıp bana meydan okuyacak inadına yapacak..çok canım sıkıldi...dedeyi hadi geçin babası da aynı evdeki kural koyucu benim baba dede tam tersini yapıyor ..ikaz ediyorum sizde uyun diye anlamıyorlar işlerine ne gelirse onu yapıyorlar 

31 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Neden yani çocuğu böyle sinir hastası ettiniz ne olmuş ictiyse sanki yediğimiz herşey çok sağlıklı yumurta da bile kanserojen madde var aldığımız etler tavuklar meyve sebze  bile organik değil biraksaydiniz siz bu kadar katı oldukça o diğer herkesten yüz bulacak ve sizden soğuyacak  benimde çocuğum ikibucuk yaşında bazen birakiyorum yada ayran veriyorum hayır olmaz olamaz dedikçe ilerde sizi dinlemeyecek sizin olmaz dediğiniz herşeyi yapacak biraz olsun bırakın birkaç yudum içtikten sonra bitmiş diyip alabilirsiniz yerine ayran verirsiniz ben öyle yapıyorum 
(35 puan) tarafından
Eşim eczacı benim evde o kadar kitap var ki bende okudum bağırsak sağlığı ile ilgili anlatımları..hatta Serkan karaismailoglunun kitabı vardi beyinde ararken bağırsakta buldum diye merakla okuyup bitirmiştim..ben bilinçli yaklaşmaya çalışıyorum.bu konuda ama benim bilincli olmam yetmiyor..bana kalsa çikolata sakız dondurma abur cubur hiç vermem ama çevremden nasıl olsa yiyecek görecek merak edecek dedikçe en azından tadını bilsin diye veriyorum..zor işimiz böyle bir toplumda çok zor..Şunu da yazdım evet bir yandan kızımın sağlığını düşünürken psikolojik sağlığını da düşünmem lazim ben orda fevri davranıyorum aniden elinden alıp vermemek de çok doğru değil sonucunu gözümle gördüm ve çok üzüldüm..buna yogunlasacagim daha sakin akıllıca karar verip uygulamam lazım..hem dedeye hem çocuğuma doğru refleksler vermem lazim ...
tarafından
Valla evet bencede fazla tepki vermişsin ama niye içsin ya kolayı.
Kola vermeyince aşiri kısıtlayıcı anne olmuyorsunki.
Bende asla vermem çocuğuma . Ha Allah'tan benimki şimdilik içme dediğime tamam diyor 27 aylık. Belki ileride benimkide zorlar. Ama kola ne ya Allah aşkına.
E arada abur cubur veriyoruz diye kolada mi verelim.
Ayrıca annesinin izin vermediği şeye neden dedesi hala vermeye çalışıyor. Bizimkilerde mesela uyku konusunda bana aynısını yapıyor.
Neymiş ben erkenden uyutuyormusum.  Çocuk ne zaman uykusu gelirse o zmn uyurmus. Cartta curtta. Benim çocuğum ben böyle uyutmak istiyorum.
Ayrıca erken değil diyorum. Kızım 27 aylık ve 3 aydır öğle uykusu uyumuyor. Uyumak istemiyor e haliyle yoruluyor bende 8de uyutuyorum. Özellikle annemgile geldigimizde babam sürekli sürekli söylüyor. Erkenden uyutuyormusum bu çocuğu bırak oynasın biraz.
Sanki gündüz hiç oynamıyor.

Boşver çokta iyi yapmışsın.
(313 puan) tarafından
Benim kızımda 3.5 yaşında ama hiç bir zamanda fanta kola gibi şeyleri gorupde icicem diye heveslenmedi 2 yaşında acı bunlar diyip geçmiştim hala onların acı olduğunu düşünür elini bile sürmez illa dışardan gördu diye istedi diye icirmemiz lazım herşey bu kadar kotuyken hiç değilse bunlara dikkat edip korumaya çalışıyoruz bizlerde
(7,195 puan) tarafından
Benim kızımda 3.5 yaşında bende kesinlikle icirmedim heves edince hep güzelce anlattım bir şekilde ikna ettim . Ben çocuğum dikkat ederken benim fikrimin yok sayılması beni de sinir ederdi . Tepki fazla , yaklaşım yanlış olmuş ama kesinlikle sonuna kadar anne haklı. Verme diyorsa verme kardeşim ne faydası var çocuğa sen vermeden önce belki istemiycekti bile çocuk şimdi daha çok hırsla isteyecektir üstelik artık tadını lezzetini de almış bir şekilde...
tarafından
Evet mihrace bende aynı şeyi düşünüyorum. Mesela birkereden bişi olmaz diye biraz versem eminim tadını öğrendiği için isteyecektir. Ama hiç tatmayinca benimki istemiyor.
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Acaba azıcık su katsaydın da cocukla yalnızken mı konussaydın, bu sekılde herkesın ıcınde hayır yapamazsın demek benlik algısıni kırar, inada bındırır
(2,223 puan) tarafından
Bence de katılıyorum size
(35 puan) tarafından
O an düşünemiyorsun fantayi içmesine sinirlendim diğer torunu da yanındaydı ilkokula gidiyor babası icirmedi sağlığına zararlı diye baktım benimkinin eline vermiş dedesi
(35 puan) tarafından
Benlik algisi ile ilgili yazdığınız çok doğru bunu düşüneceğim..kızıma sağlığı yönünden zararlı olmasın diye düşünürken ruh halini  psikolojisini de düşünmem gerekiyor..bunu her duruma uyarlayabilirim çok teşekkürler sakın kalıp sakın tepkiler ve dikkati başka yöne cevirmeler en doğrusu olacak
tarafından
Evet kuzum ben cok cocuk psıkolojısı uzerıne yazılar okuyorum benım kızımda 3e gırıcek nasıpse, mesela bırseyı yapmasını ıstemıyorsam annecım gel bak ne dıcem dıyorum egılıp kulagına soyluyorum nedenıyle bırlıkte, anlıyor mu hemen? Tabıkı hayırr :) ama sunu farkettım o da benım yapmamı ıstemedıgı zeylerı gelıp soylemeye basladı, anne lutfen yemegımı artık sen koyma cok koyuyosun gıbı vs, baskalarının yanında yaptıgımız her uyarı cocukta benım fıkrım yok mu? Bende bireyim dıye dusundurur
(3,079 puan) tarafından
Yâ valla ben de güzel çocuk eğitmek istiyorum nasıl makaleler okuyabilirim bunlara nerden ulaşabilirim. Gerçekten kendimi eğitmen lazım güzel örnek olmam lazım.
+2 oy
(289 puan) tarafından
Posta cevap verenler seni haksız bulmus ama alerjik bebek annesi olarak sana o kadar hak veriyorum ki. Sut yumurta alerjisi olan ogluma kayinpederim eline gofret vermisti daha 13 aylikken. Ben cocuguma daha toz seker bile vermemisken alerjisi oldugunu bile bile verdi bir de bisey olmaz diyor. Sanki ben keyfimden vermiyorum onun yuzunden hastanelik olduk umurlarinda bile degil. Cok bisey vermek istiyorsan meyve ver eline diyorum yok. Asla baskasiyla yalniz birakamiyorum. 24 aylik suan hala cikolataymis oymus buymus tadini bilmez vermiyorum. Herkesi de buna saygi duymasi icin uyariyorum. Bir kere yesin içsin bisey olmaz diye bir konu degil bu. Annesi vermek istemiyor bitti bir kereymis yok uc kereymis. O kadar bisey yedirmek istiyorlarsa yapsinlar bir cocuk istedikleri gibi baksinlar. Kimsenin benim kurallarimi ezip gecmesine izin vermem. Tepkini koymakla dogru yapmissin
(35 puan) tarafından
Ben dedeye inanın guzellikle kaç kez uyardım baba ben şunu bunu vermiyorum sen de verme..açıklamasını da yapıyorum işte içinde onun için zararlı şeyler var vermeyelim..bir şey olmaz diyor bu adam üniversite mezunu emekli bir adam zitlastigimiz çok şey var burda post açmıştım altını açma baba ben açarım üstünü değiştirme ben yaparım diye..anlamıyor..ama burdakilerin yazdığı gibi ona inat yapmadım kızım tadını bilmediği o fantayi icmesin istedim aşırı yüksek ve şekerli bir içecek neden içsin ki yani..elinden aldım ama kızımın tepkileri beni inanılmaz üzdü ve ne yapıyorum dedim ..buraya da post açtım..doğru bir şey yapayım derken kötü bir şey yaptım..sakin kalıp daha doğru yaklasmaliydim
(289 puan) tarafından
Ben baskasi bisey verdiginde bakiyim bu neymis aa pismis ayy tadi cok kotu bunun gel ben sana şunu veriyim diyip dikkatini dagitiyorum ordan uzaklastiriyorum hemen
+1 oy
(3,079 puan) tarafından
E yavrum sizinki can'da onunki patlican mi siz de kola fanta iceceginize ayran için. Herkes lıkır lıkır içerken yok sen içirmezsin ne demek :( bir şey zararliysa herkese zararlıdır. Ben çocuğum bir şeyi yemesin istiyorsam kendimde yemiyorum.
0 oy
(5,645 puan) tarafından
Ulu orta inatlaşman yanlış olmuş daha çok küçük çünkü o an ya su katıp yada farklı bir şekilde dikkatini dağıtsan böyle olmazdı belki 
0 oy
(863 puan) tarafından
Dedeler biraz öyle oluyor canım . Benim annem bu tur durumlarda kızıma da oğluma da benden izin alması gerektiğini söyler hayır dediğim an istediği ne ise ağlasa da yerlere de yatsa olmaz . Dedesi öyle değil yapar benim oğlum benim kızım der arkasına alır o yüzden bende kızıyorum ama şöyle düşünüyorum kendi torunu sonuçta kötü olsun ister mi hiç belki heveslendi torunu olduğu için yumuşak bir şekilde konuş kızıp kırmak bi sonuca vardırmaz . 
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Neden çok abarttnz bu kadar anlamıyorm 2 bucuk. Yasda çok küçük degil hiç mi birşey yemiyor 
0 oy
(7,121 puan) tarafından

image

..............
(7,121 puan) tarafından
Vdvdvdvdvd Tuğba yaaaaaa ....ya dedesi fanta vermişte verme demiste çocuğu taş atmista yani eeeeeeee çocuk işte çocuk çocuk
(35 puan) tarafından
İyi post açmayalım bundan sonra sen karar ver ne yapacağımıza..
(7,121 puan) tarafından
Derdiniz yokken boş dert arıyorsunuz buna üzülüyorum
(35 puan) tarafından
Çok üsten bir bakiş açısı bu..belki burdan soylenen bir söz bende bir şey uyandıracak görmediğim.bir şeyi gordurecek ..size göre boş bana göre çok değerli..kızımın tepkileri beni oldukça üzdü buna ben neden oldum benim istediğim neydi şimdiye kadar ona hiç bilinçli bir şekilde vermedigim içeceği icmesin ..dede bunu benim iznim olmadığını bile bile vermiş ilk de değil bu yaptığı sınırını ihlal ediyor bu açıdan bakarsak  olay içecek de değil..bugün buna göz yum yarın başka şeye ..ama fevri davrandım başka şekilde yaklaşabilirdim burdaki yorumlar bana ışık tuttu..
(2,586 puan) tarafından
Canım bak herkesin doğrusu yanlışı vardır çizgileri vardır dede bunu cignemis evet haklısın bu konuda . Fakat toplum içinde o tutumun yersiz olmuş.  Kriz anını en az hasarla atlatıp sonrasında çocukla iletişimini sağlam tutman gerek. Annelik asla yapmam dediğin şeyleri yapmaktır.  Bazen kırmızı cizgilerimizi esnetnek zorundayız yoksa olay başka yere gider . Cocugunla iletişimin bagin zarar görür.  Kimse senin kötülüğün için bisey demiyor emin ol. Ama o dedesi sonuçta var ve Allah ömür verdikçe hep olacak. Yarın okula başladığı zaman bir öğretmeni yada bir arkadaşı ile yaşayacaksın sorun. Önemli olan krizi sakince yonetebilmek
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Birşey olmazdı ya o kadar abartmasaydin keşke şu katsaydin biraz insan içinde yapınca inatlasiyolar bide arka çıkan varsa tamam artık onu gördükçe her istediğini yaptırmaya kalkar
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Benim oğlan 1 buçuk yaşında biz içerken kendini parçalıyor taddıriyoruz sadece
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Orada ki herkes çocuğuna zararlı diye değil inadına vermemişsin diye anlamıştır.  Ben bile öyle anladım.  Ve hiç yeri değilmiş 
(35 puan) tarafından
Çocuğumu düşündüm dedesine kızıp inadına yapmadım ben kola fanta vermiyorum sodayı merak etti verdim salam sosis verdi dedesi bir şey demedim çikolatayı sınırlı veriyorum dondurma ister alırım ama abur cubur sık yemesine müsade etmiyorum..yemesi gereken yemeği değil zararlı ne varsa o öncelik oluyor yoksa..kolayı biz içermek merak etti kızım bu sana göre değil büyükler içer dedim..yani benim vermedigim bir şeyi kızım içerken görünce elinden aldım..belki fevriydi ama içmesini istemedim
(2,726 puan) tarafından
İşte yaptığın normal hayatta çok doğru şeyler.  Ama o ortamda bu öyle alginlanmadi bence
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Büyükler genelde öyle oluyor kıyamıyorlar
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Tepkiniz fazla değilmi yani o kadar kişi içinde kayınpederine böyle davranman iyimi oldu yani çocuk zaten illa içecek onu kafaya takmış çünkü inatlaştırmaya gerek yoktu bence azıcık asitini kaçırıp biraz da su katıp versen hevesi geçerdi yediğimiz herşey çokmu sağlıklı 
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Ben de dıkkat edıyorum ama dışarda özellikle böyke kendını atsa yerlere veorırm su katar verıırm bişi yaparım yani. Siz dedeye inat çocugu delirtmiisiniz bence 
(35 puan) tarafından
Dede çocuğu etkisi altina alıp yapacağını yapıyor bunu bilerek yaptığını çocuk doğduğundan beri gözlemliyorum..dedeyi tanisaniz hak verirdiniz..ama ben orda dedeye inat yapmadım çocuğum fantayi icmesin istedim..ama fevri davranmisim belki daha sakin karsilayabilirdim
0 oy
tarafından
Çok abartmışsınız ne var bunda içine o anda az su ekleseydin ayyy herşeye de tartışma, kavga çıkarmayın.. 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Öyle topluma girme kızında ibat varsa oglum 2 yasinda kola meyve suyu fanta bunlarin tadini bilmiyor bilemez babasida bende karşıyım kimsede benim disimda müdahale edemez   Kayinvaldemde kaldik orda bile uyanir uyanmaz eline meyve veriyo neymiş oglum istiyomus istesin istemesiyle olmuyor dedim esim annesinin bilgisi disinda vermeyin anne sevin oynayin yemesine düzenine müdahale etmeyin dedi  2 olmadi olsaydi tatlimi keser dönerdim cocuk düzen neyse oyle gider kahvalti yapmadan kraker meyve vs yiyemez salam sosiste saglikli degil henüz küçük öhh diyo oglum görünce onlari evimede sokmam disarda kahvaltida masada girince öhh dedim küçüktü yer etmis oylede devam ediyor
0 oy
(35 puan) tarafından
Su ekleseydiniz yorumunu gozdedurumery hanım yazdı evet haklı olabilir doğru da yazmış sakın davranmaliydim..ama diğer bazı kişiler kopyala yapıştır yapıyor sanki kendi fikriniz yok mu 
0 oy
(48,683 puan) tarafından
bir yudum verip kandirsaydin keske
0 oy
(246 puan) tarafından
Evet kayınpeder hatalı.ben olsam ben de içirmem.ama sakin olmanız gerekiyor çocuğunuz dikkatini dağıtıp sevecenlikle yaklassaydiniz öyle tepki vermezdi çocuk ofkeniz size ve çocuğunuza zarar verir.
(35 puan) tarafından
Bende insanım benimde hatalarım oluyor bende o an sakin olmak isterdim..keşke başka şekilde davransaydim da kızımi o şekilde görmeseydim:(
(246 puan) tarafından
Tabi ki olabilir ne demek hatasız kul mu var bir daha daha sakin kalirsiniz.
0 oy
tarafından
Az birsey içse ne olur dünyanın sonumu.
(35 puan) tarafından
Devamı gelmeyecek mi saniyorsunuz..çikolata vermeyim vermeyim dedim sonra tatsın bilsin ne olacak başka yerde tadına bakıp yiyecek diye düşündüm sabah kalkınca kahvaltıdan önce istediği şey çikolata..yemeğini yemez ama abur cubur görünce hepsini bitirir çorba içmez yumurta yemez ..iyi kendi haline bırakayım nasılsa azıcık tadsin diyim bundan sonra
tarafından
Ödül olarak verebilirsin. Bu kadar sıkarak anca kendinden soğutursun. Vermeyeceğini bildigi için abur cuburu görünce bitirirdir napsin çocuk.

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 558 göst.
27 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 60 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde sevimebeci (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 160 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nnuurrr (366 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 70 göst.