0 oy
736 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından
Meryem isminin yanına ikinci bir isim düşünyorum ilk kızımın adıda iki isimli.( Amine Ece) 

Şimdiki bebeğimiz için Meryem Sare dedik. Ama hala emin değilim. Dini isim olur veya anlamı güzel olan isim  Meryem in yanına yakışacak telaffuzu zor olmıcak isimler yazar mısınız arkadaşlar? Belki değişik fikirler çıkar ortaya. Sanırım netleşene kadar ara ara sorucam sizlere :) ♥️♥️

23 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kız sürekli soruyorsun artık ben ezberledim çocuğun ismini:D

Yeter artık Meryem Sare güzel işte koy gitsin

(137 puan) tarafından
Çok düşünyorum tamam işte bu diyemiyorum o yüzden. İşte herkes sizin gibi kararlı olamıyor sanırım isterdim sizin gibi işte bu demek olmadı çabalıyorum iyisi olsun diye evlat işte düşünmeden edemiyor insan:) teşekkür ederim fikriniz için
(1,003 puan) tarafından
Sürekli post açman beni rahatsız etmedi canım :) Burada bir şeyler paylaşmak için varız fikir danışmak için 50 kez daha sorabilirsin sorun yok benim için. Meryem Sare ismi çok güzel. Arkadaşımın kızının ismi Sare. Elif Sare koymuştu o. Çok akıllı çok güzel bir çocuk. Çocuklara isim koyarken tabi ki düşünmek lazım. İsimler kişinin karakter yapısını belirler. Çocuklara isim koyarken dikkatli olmalıyız. Mesela bir arkadaşımın oğlunun ismi emir çocuk daha beş yaşında ve anne babasına öyle emirler yağdırıyor ki anlatamam. Yani şu isim meselesi önemli pat diye konulabilecek bir şey değil.
(137 puan) tarafından
Allah razı olsun beni anlayan biri çıktı ne kadar da anlayışlısınız. Tabiki herkes sorabilr. Hatta isteyen görmezden gelebilir. Evlat işte anne baba çocugunun isminden sorumlu olcak. Gerçekten beğendiğimden de vazgeçtim ben sırf anlamı yok diye. İlerde bana demesin neden kardeşime iyi isim seçmişsiniz bana neden öyle olmadı demesin diye çabalıyorum. Bu  arada Elif ismini de çok severim ama Meryem i çok istiyorum hayırlısı olsun inşallah. Tekrar dan güzel desteğiniz için teşekkür ederim mutlu ettiniz beni♥️
(2,104 puan) tarafından
Ayayayayayayaya papatyaaaaa için gitti beeee
Güneş bende çok istiyorum inşallah allah kız kız evladı nasip ederde koyarım güneş ya da ada ama güneş daha güzel çok istiyorum çoook içim gitti beeh öyle bir anda söylenşr mi
tarafından
Oy canım benim. İnşallah kızın olurda sende guneş ada koyarsiin❤️ bende güneş Alya koydum. ☺️
-Reklam-
0 oy
(740 puan) tarafından
Meryem Sare tam olmuş . Bence içinize sindiyse hiç sorupta kafanızı karıştırmayın 
(137 puan) tarafından
İnşallah çok sagolun ♥️
0 oy
(7,662 puan) tarafından

İnci koy İnci.  Benim tatlı kızımın adı <3

(137 puan) tarafından
Sadece inci mi sizinki.. İnci de güzel oluyor teşekkür ederim♥️
(7,662 puan) tarafından
Hayır Zeynep İnci. Ama ben İnci tanem diyorum genelde ☺️
(137 puan) tarafından
Yaa çok güzel bende az önce anneme dedim Meryem Zeynep naısl oluyor diye... Meryem İnci de geçiyor aklımdan kafam iyice karışık netleşse rahatlıcam. İlk bebeğim de böyle olmadı hiç hemen karar verdik bunda çok zorlandım. Ama sizin isminize bayıldım ♥️
(7,662 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ❣️ sağlıklıca al inşaAllah kucağına
(137 puan) tarafından
Amin inşallah canım ♥️
0 oy
(1,407 puan) tarafından
Bı yakınımın kızının ismi Meryem Hüma :)
(137 puan) tarafından
Aklımda olsun çok sagol canım ♥️
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Sare koymasan keşke ya
(137 puan) tarafından
Neden canım? Bi fikrin var mı Meryem Zeynep nasıl olur? Bi kaç isimle denemeye çalışıyorm Meryem kesin istiyorum Allah izin verirse
(2,393 puan) tarafından
Bence hani ilkine bi eski isimlerden bi yeni tarz isim vermişsin ya öyle yap ilerde hangini sececegine o karar versin amine ece gibi meryem ela olabilir yada meryem idil,yaren vs gibi
(137 puan) tarafından
Dediğiniz açıdanda düşünüyorum canım çok sağol ♥️
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Arkadaşımın kızının adı Meryem meva . Çok hoşuma gidiyor kulağa da hoş 
(137 puan) tarafından
Meva yı kardeşim sunmuştu düşüncem canım çok sagol Meryem Meyra çok mu zor oluyor??
(2,587 puan) tarafından
Uzun ama uyumlu bence illa iki isim dersen
(137 puan) tarafından
Uzun oldu doğru diyorsunuz sağolun
0 oy
tarafından
Meryem hifa

Meryem Zümra

Meryem Hafsa

...
(137 puan) tarafından
Hifa yı da ablam söylüyor Azra ya da hifa  olabilir demişti fikir verirken sagol canım düşüncem ♥️
tarafından
Tamam inşallah
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Sare koyma çocukla dalga geçerler okulda sarelle diye isim koyarken anlamı güzel olmalı evet fakat bazı isimler gerçekten dalga geçilecek isimler ve bu akran zorbalığı yüzünden çocuklar okuldan soguyor
(137 puan) tarafından
:)) internette de okumuştum böyle bi yorum Zeynep naısl olur canım Meryem in yanına?
(8,778 puan) tarafından
Zeynep güzel isim zaten çift isim koyarken iki isimle seslenilecek değil ya ille uyumlu olmasına gerek yok oğlumun adı berk arden ben berk diyorum eşim arden diyor çevremizde bazıları berk der bazıları arden
(137 puan) tarafından
Kısa olursa çift isimle seslenebilirim. Kızıma Amine Ece diye hitap edebiliyorm.babası sadece Ece diyor. Bu sebepten çok düşünyorum tek isim mi iki isimmi koymalıyım. Hayırlısı bakalım güzel fikriniz için teşekkür ederim
0 oy
(2,000 puan) tarafından
Ay benmde aklima direk meryem sare geldi bence yakisir :)
(137 puan) tarafından
Canım çok sağol fikrin için ♥️
0 oy
(791 puan) tarafından

Meryem asel kızımın adı :)

(137 puan) tarafından
Yaa ne kadar güzel kaç yaşında kızınız ismini yansıtıyor mu uslu mu Meryem ☺️
(791 puan) tarafından
3.5 yaşında evet genel olarak uslu ve uyumlu bir çocuk hatta öncelikle maşallah diyeyim :) şöyle anlatayım krese gidiyordu öğretmeniyle konuştuk sene sonunda en uyumlu öğrencim dedi konuşan çocuklara hep kiziyomus öğretmen konuşurken konuşulmaz diye çok sıcak kanlı ve uyumludur genel olarak da hayır dediğim şeye tamam anne der uzatmaz
(137 puan) tarafından
Yaa inşallah benim kızımda böyle olur Rabbim korusun yavrunuzu ismi gibi ömrü de çok güzel olsun canım ♥️ maşallah sübhanallah
(791 puan) tarafından
Amin inşallah Rabbım size de sağ salim kucağıniza almayı nasip etsin
(137 puan) tarafından
Amiin inşallah canım
0 oy
(1,003 puan) tarafından

Meryem Erva 

Meryem Gökçe 

Meryem Melis

Meryem Eliz 

Meryem Duru

Meryem Ada

Meryem Nur

Meryem Meva 
(137 puan) tarafından
Çok yardımcı olmuşsunuz Allah razı olsun ♥️
0 oy
(791 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bak bu da bebisim ismi gibi Ball :D

tarafından
ahh yorumlari okurken denk geldim masallah kaldir resmi cok bal
(137 puan) tarafından
Aman Allah ım Rabbim korusun seni maşallah güzel Meryem ♥️
(791 puan) tarafından
Allah razı olsun kızlar Rabbım cümlenin evladını korusun :)
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Çok zor ikna olan birisin sanırım kaçıncı post ve eminim hepsine yorum yazdim hahaha canım bak ilk kızın Amine Ece ikincisi de buna yakın bir sey olmalı diye düşünüyorum ikinci ismini kısa tut bence Meryem Ada olabilir 
(137 puan) tarafından
Aslında zor ikna olan biri değilim ama ömür boyu taşıcağı için çok düşündüm sanırım bide ailem de de her kafadan ses çıkıyor ondan kafam karışık sagolasın ben de kısa tutmayı düşünyorum teşekkür ederim fikrin için:)
0 oy
(15 puan) tarafından

Bende meriyem hüma koyacağım <3

(137 puan) tarafından
Meriyem "i" mi olcak içinde canım ne farkı var peki
0 oy
(40 puan) tarafından
Meryem erva olabilir 
(137 puan) tarafından
Allah razı olsun ♥️
0 oy
tarafından
Meryem eda 

Meryem eva 
(137 puan) tarafından
Eda hoşuma gidiyor ama naz cilve anlamı diye vazgeçmiştim
0 oy
(169 puan) tarafından
Kızımın adı Meryem damla 
(137 puan) tarafından
Hayırlı evlat olsun inşallah çok güzel ♥️ uslu bi kızmı
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Görümcemin kızının adı Hanne Meryem, çok hoşuma gidiyor benim. 
(137 puan) tarafından
Çok güzel ♥️teşekkür ediyorum
0 oy
(49 puan) tarafından
meryem hafsa
(137 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun ♥️
0 oy
(48,529 puan) tarafından
Sare görmüştüm burda meryem sare nasil diye post vardi o geldj aklima belki de sendin 
(137 puan) tarafından
Ben sormuşmdur canım bi kaç defa sordum çünkü çok sagol ♥️

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 483 göst.
0 oy
12 cevap 3,798 göst.
0 oy
9 cevap 589 göst.
0 oy
9 cevap 2,632 göst.

378,394 soru