+1 oy
123 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar ilk dogumum normaldi  baya bir zor gecmisti catala cikmaya bile korkuyom o derece zor 8 tane dikis atildi sonrasinda dikislerim acildi tekrarda diktirmwdim korkudan hatta benim normal dogum yapmama kimse inanamadi canimin cok tatli oldugunu bildikleri icin bide oglumda beyinde bi hasar var ama dogumda yada hamilelikte olup olmadigini bilmiyolar dogumda oldu diye supheleniyoruz simdi 5 aylik hamileyim  simdi ki sorum dogumdan cok korkuyom o catala cikmaktan filan dikislerimde acildi acaba ilki kadar zor olur mu dogumum yada sezeryan cok mu zor yada epiduralli normal yapsam zor olur mu hangisini onerirsiniz

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

Başıma bır iş gelmıcekse ben sezeryan derım :D bır sezeryan yaptım on kere dogursam onu da sezeryan olurdu heralde :D korkuyorum ben

tarafından
Benım ıcın normal tercıh bıle degıldı doguma kadar alttan kontrol edılmedım, hatta doktoruma eger sezeryan gunumden once dogum baslarsa asla normal yapmıcaksınız dıye söz verdırmıstım ben :D ama dıyorum kısıden kısıye gore degısır
(1,235 puan) tarafından
Bakalim bakim dr ne diyecek bu dusuncelerime son noktayi o kayar herhalde
(656 puan) tarafından
Sen bensin resmen ahshs :D bende doktora gittim daha doktor keseyi gördü ben dedim normal doğurmam hocam baştan anlaşalım spinal istiyorum dedim öylede oldu ama dediğin gibi 10 kere dogursam 10 kere sezeryan olurum cidden . Mis gibi doğurdum geldim valla :D
tarafından
Yaaa 24 haftalık hamıleydım doktor kontrol ederken ultrasonla ebe geldı bıseyler dıyo doktora sonra dondu bana ay ben senı nasıl guzel dogurturum dedı ne munasebet dedım valla bak cok uygunsun sen dıyo yok dedım valla degılım lutfen konusmayalım :D doktor da güldü hatta yok yanı bende o kabılıyet yok
(656 puan) tarafından
Ahshdhd tipten normal doğum havası sezdiler galiba ajsjd :D kız benimde doğuma gittiğim gün bir tuvaletim var ama giriyorum tuvalete yok hicbisey gelmiyor ulan dedim noluyor :D neyse beni hazırladılar nts de baya sancım çıkıyor doğumda hoca karnımı açtı senin sancin kasılman var dedi nasıl duruyorsun dedi valla dedim bişey hissetmiyorum yani zaten bugün gelmesen akşama acilceydin dogururdun dedi meğerse çocuk kanala falan baya girmiş :D korktuğum başıma gelecekti şükür olmado :D
-Reklam-
0 oy
(15,235 puan) tarafından
İlk dogumumda.epidural aldım. İkinmayi zorlaştırıyor. İkinamadigim için bebek kanalda kaldı. Doguramadigim için doktor vakumla çekti.  Ayrıca.tum sancıları da hissettim. Acı esigim dusukmus sanırım. Ebe ondan olabilir dedi. 2. Doğumunu da normal yaptım ve epidural almadım bu sefer. İnan ki ilkinden daha çabuk doğurdum. Sancı olarak hiçbir fark yoktu. Suni sancıyla doğum yaptım ikisinde de . 2. Doğumlar genelde daha kolay oluyor sanırım. 
(1,235 puan) tarafından
Bide benim dikislerimde acildi yaa tekrar kesi atmazlar ins diye dusunuyom cunku cok korkuyom o dikisleri hep hissettim ben sonrada bosa gitti cektigim aci
(15,235 puan) tarafından
İnşallah atmazlar. Atarlarsa da yapacak bişey yok sağlıklı olun da gerisi hallolur
0 oy
(656 puan) tarafından
Kesinlikle sezeryan diyorum ben tecrübe etmiş biri olarak . Mükemmeldi benim doğumum ertesi gün geldim bebekle ilgilenmeye başladım sadece oturup kalkarken sizliyordu oda 1 haftaya tamamen iyilesmisti . Ben cesaret edemedim afedersin vajinamin 10 santim açılmasına 
(1,235 puan) tarafından
Iste sezeryan sonrasi zor diyolar omur boyu cekersin diyolar
(656 puan) tarafından
Kim diyo ya ahshdjd :D 19 aylık oldu kızım daha bı zorluğunu görmedim Allah'a şükür ne zorluğu gorecekmissin neyi cekecekmissin acaba :D
(1,235 puan) tarafından
Agir kaldiramazsin sogukta sizlar filan diyolar
(656 puan) tarafından
Yok öyle bişey kuzum rahat ol inan ki tamamen uydurma
(1,235 puan) tarafından
Olmaz ins allah herkese kolay dogumlar versin
0 oy
(82 puan) tarafından
Tabikide normal doğum şeyim kiymetli değil göbeğime bişey olmasın dermişim bana kalırsa normal 
(1,235 puan) tarafından
Ilkinde cok zorlandim gozum cok korktu
(82 puan) tarafından
Sağlığını dusun sezeryan olanların hep bir ağrısı o göbeği bir uşut bak gör ağrıyı dikiş ağrısı bile gecmiyo tyzemlerdn şahitim sezeryan yeri belli bir doğumdan sonra sarkma yapiyo
tarafından
Yooo agrı yok bende 3 senedır ne hastalıklar gecırdım, sarkma da olmadı bellı bıle degıl yeri :D
(1,235 puan) tarafından
Bilmiyom bu gidisle benim dogumu dr belirler galiba cunku o kadar kararsiz o kadar korkagim
0 oy
(4,493 puan) tarafından

valla istege bağlı sezaryen oldum 1.gün ağrılı geciyor dogru ama parol tabletle idare eden ben hiç pişman değilim yine olsa yıne yaparım :D

(1,235 puan) tarafından
Bu yorumlardan snra sezeryana daha sicak bakmaya basladim
0 oy
(738 puan) tarafından
Ben spinal sezeryan oldum coook da memnunum 2 gun sürdü eziyeti acısı sonrssı cicek.Kizimda gayet saglikli sütum de ilk andan itibaren geldi emziriyorum her seyi cok iyi.Neden normal diye zorlamisim anlam veremiyorum.Eskiden tip bu kadar gelismemis sezeryan yokmus artik var.Camasir makinesi varken neden elde camaşır yilamaya zorluyoruz ki aynı boyle bir durum
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Srzeryan oldum çokta rahattım doğum sonrasında 
0 oy
(886 puan) tarafından
3 bucuk ay once ozelde spinal sezeryan oldum hala dikislerim sızlıyor ilk 1 hafta çok zordu kendi başıma kalkamiyordum dikislerim yuzunden 10-15 gün bebeğimle düzgün ilgilenemedim normal doğum çok istedim bebegim ters olduğu için zorunlu sezeryana aldılar 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 381 göst.
11 Kasım 2019 Diğer kategorisinde gelbebegim (1,440 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 46 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Kekik4 (2,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
28 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tugba3101 (1,294 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde Perii2345 (57 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...