0 oy
105 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar 27 aylık kızımı memeden kestim dün. 24 saattir emmiyo. Aklına gelince ağlıyor ama kararlıyım vermicem. Benim goguslerim doldu çok acıyor nasıl bir çare bulabilirim ne zamana kadar böyle olur ?ne yapmalıyım rahatlamak için 

5 Cevaplar

0 oy
(580 puan) tarafından
2 yaştan sonra doğru bulmuyorum emzirmeyi iyi yapmışsın ne kadar erkn o kadar iyi 1.5 yaşında kestim mecburiyetten ama iyikide kesmisim çok daha rahat oldu inan bende böyle beklemiyordum.

Goguslerin içinde  hergun duş al duşta masaj yap buzla msj yap ağrıdıgi zamn iyi gelecek ağrıların azalacak bnde işe yaradı bunlar lahanayı buzluğa koyup üstüne koyunca ağrısı hafifliyor diyorlar bn denemedim onu canım  zaten 1 hafta 10 güne ağrı bitiyor süt çekiliyor sakın sağma canım 
(1,271 puan) tarafından
Çok ağrıyor canım elimle biraz sagdim dayanamıyorum süt sağma ile sagmayi düşünüyorum madem sagmayim
(580 puan) tarafından
Ben saginca çoğalıyo diye düşünüyorum o yüzden hiç saglamadim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nasıl kestin ?
(1,271 puan) tarafından
Sabır taşı sürdüm canım
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Biraktiracagindan emin isen sabır taşı al göğsüne sür çocuğuna gel iç de içmek istemicek

Sonra göğsündeki sutun yarısını sağ at

Eczaneden dostinex al sütü bırakmak için de şişe gibi bi kutuda oluyor içinde küçük 2 tane ilaç var sabah akşam olmak üzere yarım yarım iciyorsun (4 kez yani)

Gogusune soğuk lahana yapragi koyuyorsun 1 hafta boyunca adacayi iç günde iki tane 

Adacayi sütü azaltacak

Lahana acını alacak

İlaç sütü biriticek iki üc günde yoksa 10 15 gün uğraşırsın ağrı ile

Bunu uygularsan 0 ağrı acı ve hemen sutun bitmesi olacak en son meme ucunda az bi sut kalip toplanıyor 5. Gün falan birden bosaliyor bitiyor
(1,538 puan) tarafından
Peki ilaçla kurutulan memeden bir dahaki doğumda süt gelmemezlik sıkıntısı yaşanır mı merak ettim için soruyorum
(2,393 puan) tarafından
Yok hayır yaşanma bu ilacı zaten düşük yapan insanlar falan kullanıyor sütü kesilmesi için ilaç sadece prolaktin hormonunu dusuruyor
(1,538 puan) tarafından
Hmm anladım cnm teşekkürler ♥️
(1,271 puan) tarafından
Canimm çok teşekkür ederim bu ilacı denicem bilmiyordum
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Bende 1 ay önce kestim eğer birden jesersen agrir tabi. Çünkü süt üretmeye alışkındi göğüsün. Ben yavaş yavaş kestim günde 1 sefer iyice sisince verdim genellikle uykusunda . Her istediğinde ise gün içinde su verdim veya meyve suyu verdim memeyi acikincada çok istiyordu az az ama sık sık doyurdum karnını. Sen 27 ay olmuş geç bile kalmışsın çok en dgru zamanlama 24 ay canım . 
(1,315 puan) tarafından
Sabır taşı aldım sürdüm ee ee dedim emmedi yıka die ağladı yıkar gibi yaptım çıkmıyor dedim . Oyaladim oyun oynadım. Eve badem ceviz al onları var atıştırmalık gibi. Sonra sabır taşı kiyafetlerimi mahvetti birde terleyince iyice her yer batıyordu kıyafetinin. Bende sonra sürme dudak boyası sürdüm bak ee eee dedim ztn emzirmedigim için kimyadal ona geçmiyor
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Canım kızın için en fazla üç gün sabretmelisin ağlamalarına her aplamada eline oyalanacak bişey ver yicek olsun oyuncak olsun oylansın yeterki 

Kendin için de bi 10 güne sütün baya kurur rahatlarsın bende çok sütlü idim soğuk su ile yıka göğüslerini sürekli duş alamazsın çocuktan ötürü buz tut göğsüne sızladıkça rahatlatır 

Hadi hayırlı olsun 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 307 göst.
29 Aralık 2021 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Allizzwell11 (509 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
25 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Gul karaaa (783 puan) tarafından soruldu
0 oy