0 oy
132 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Arkadaslar gunaydin benim sizlere bi sorum olucak ilk bebegim 37 gun once dogum yaptım . 2 gundur kanamam kesildi ve su an beyaz akıntıya dondu dunder beridir benim bugun boy abdesti alıp eski halime donup iliskiye felan girebilirmiyim yoksa 40 gunun dolmasini bekleyip oylemi  herseyi yapabilirim .  

6 Cevaplar

0 oy
(1,296 puan) tarafından
40 günü bekle tabi ki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dikiş açısından sıkıntım yok diyorsan abdest alıp yapabilirsin
tarafından
Günah diye birşey yok.
Adeti bittiyse dikişlerinde sorun yoksa olur
40 gün bitmeden olunca günah diye nerde yaziyor
(1,189 puan) tarafından
Sen araştır rabimizin bize günah kıldığı herşeyde bı hayir vardır ben kulaktan dolma bilgiler le konuşmam bunların kitabını okudum
tarafından
Vay be kitabını okudum deyince okumuş mu oluyorsun ben kanıt istiyorum.
Ve böyle olduğuna yüzde yüz eminim
(1,189 puan) tarafından
Ya bı defol sana niye yalan soyuyecem ayrıca gerçekten öğrenmek istiyorsan bı hocaya danış benimle uzatma
tarafından
AA tamam abla
0 oy
(4,216 puan) tarafından
40 gün beklemen lazim canim hem dinen hem sağlık açısından daha iyi olur
0 oy
(666 puan) tarafından
40 günü beklesen daha iyi canım 
0 oy
(8,385 puan) tarafından
40 gün beklemek gerek din açısından da sağlık açısından da rahimin toparlanma süresi 40 gün demek ki doktorlar yasak diyorlar 
0 oy
(6,440 puan) tarafından
Rahim 40 günde ancak toparlanıyor ama Bekleyemiyorum diyorsan 3 günden bişey olmaz herhalde 
(1,189 puan) tarafından
Doğumdan sonraki ilk 6 hafta içinde cinsel ilişkiye girmek tıbben de dinen de sakıncalıdır.
Ben sizin gibi bilmediğim konu hakkında konuşmam kirkliktayken ilişkiye girmek iyi değil ayrıca yeni doğum yapmış bir kadın uzmanalr  bile kırk günü tamamlayin diyor
tarafından
Googlede bakıp ilk cumleni yazmışsın.
O senin bahsettiğim kanaması olan için.
Evet dikişleri için doktorlar 6 hafta beklemesini öneriyor. Ama arkadaş dikislerinin iyilestigini söylüyor.
Dini açidanda kanaması bittiyse sıkıntı yok. Biraz arastirin kulaktan dolma laflarla gelmeyin
(1,189 puan) tarafından
Hahaha siz bana nerde yazıyor dediniz ben ztn googlden yazıp çıkaracam  size nerden cikaracam ayrıca ben kulaktan dolma bilgi söylemem sadece kurani okumakla kalmamais devamındaki kitaplarıda okumuş biriyim ben neyin ne olduğunu biliyorum siz kendinize araştır iyice
tarafından
Off bilgin karşısında gözlerim doldu çok ikna oldu.
Peki sensin tamam
(6,440 puan) tarafından
Arkadaşım git yorumunu ayrı yap o zaman sanane benim yorumumdan bir de kalmışsın bana fetva veriyorsun diyorsun ben din üzerinden bilgi vermek zorunda değilim önüne gelen din üzerinden ahkâm kesiyor. Aman.en çok müslüman sizsiniz anladık. Milletin yorumu seni ilgilendirmez uza şimdi ayrı post ya da yorum aç orada din dersi ver.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 258 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Nisakaoz (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde bebegimveben1 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 56 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde Aysekulder (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.