0 oy
105 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (575 puan) tarafından
Genetik test nedir neden yapılır? Ben çocuk istiyorum ama olmuyor eşlerin genleri birbirine terse de olmayabiliyormuş Böyle bir durum var mı? 

3 Cevaplar

+1 oy
(8,936 puan) tarafından
Gen testi kadin veya erkekte aileden gelen ama bilinmeyen Bi hastalık varsa örneğin sma zihinsel engel kanser vs gibi veya eşlerden birinde kan pıhtılaşma sürekli düşük yapma gibi durumlarda bunların nedenleri araştırılır gen testi devlet hastanelerin genetik bölümunde yaptırılır ben eşimle hamilelik planladığımiz donem yaptırdık çocuğumuzda Bi engel yada sağlıksız Biseyler olur mu diye ikimizde temiz çıktık ondan sonra hamile kaldim
(575 puan) tarafından
Yani eğer eşlerde genlerle ilgili bir sorun olursa hamile kalma da zorlaşabilir hamile kalamayabilirsin
(8,936 puan) tarafından
Evet buda Bi ihtimal.var olup olmadığı araştırılıp ona göre tedavi yolu izleniyor :)))
(575 puan) tarafından
Tamm teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Gen testine bakıp genetikte bi sorun olup olmadığına bakılıyor mesela benim bi arkadaşımın da olmuyordu eşi gen testi verdi sonuç eşini dna sarmalindan biri kopup başka bi sarmala bağlanmış ve dünyada bir ilk arastiracaklar doktorlar 

Kısırlık, genetik hastalık vs
(575 puan) tarafından
Yani hamile kalmama durumu da oluyor
(2,393 puan) tarafından
Kötüye yormayın gebelik için yapılan testin çıkması 4 ay zaten böyle psikolinizi bozmayın tüp bebek olur
(575 puan) tarafından
4 ay sonra mı genetik sonuçları çıkıyor? Kusura bakmayın Böyle soruyorum ama
(2,393 puan) tarafından
Evet en erken 4 ay da çıkıyor gebelik için yapildiginda, normal sebepten yapılıyor mu bilmiyorum yapılıyorsa belki daha erken cikiyordur sebep başka oldugunda
(575 puan) tarafından
Tamm teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Yani çocuğun daha olmamıs genetiği gerek yok bence onun yerine başka yöntemlerden başlayın derim aşılama tup bebek gibi 
(575 puan) tarafından
Boş gebelik den dolayi kürtaj oldum da ondan sonra hamile kalamadım işte acaba olabilir mi dedim aslında
tarafından
Genelde tekrarlayan dusuklerde yada sonlanan gebeliklerde yönlendirme yapıyorlar.. egerki akraba evliliğiniz varsa kesin yonlendiriyorlar.. sen bence ovilasyon testi denemelisin sonucta hamile kalabiliyorsun
(575 puan) tarafından
Denedim yumurtlama göremedim bir türlü doktora gidiyorum da bir sonuç alamıyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 200 göst.
19 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Asmn1513 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Adile Adile (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 44 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kurabiyelerinannesi (2,701 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...