0 oy
360 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya bu kaynanam illah ettirdi ya eşim normalde iyidir ama kaynanmın ağzının içine bakar kadın bana bir ton laf eder tek bir kelime etmez köydeyiz kaysı işi yüzünden kaynanam ben ve eşim aynı evdeyiz 1 haftadır kaynanam her daim laf sokar onun yüzünden sütüm azaldı bugün de eşimle dışarda konuşuyorlar eşüme dedi ki siz avrat kulu olmuşsunuz Allâh kulu değil eşim de o söz söyleyemez anne bana sen rahat ol dedi 

Bende dayanamadım artık ne saçmalıyorsunuz siz dedim eşim bana orda bir kızdı gir içeri dedi çok zoruma gitti :( 7 aylık kızım olmasa bırakıp gidicem artık dayanamıyorum ya 

10 Cevaplar

0 oy
(8,336 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Şu kaynanalar kendileri yaşayamadığı hayatı oğulları gelinlerine yaşatınca çekemiyor herhalde.. 
tarafından
Aynen birde bana diyor sen ne diyorsun ben 20 yıl sonra dilim açıldı sen daha 6 yıllık gelinsin konuşma
(8,336 puan) tarafından
Malasef sizin eşler öküz canım anne ile karı arasını nasıl yapacağını bilmiyor ben hep derim ne anana karış ne bana benim yanında anana bağırma üzülür annenin yanında bana bağırma sevinir biz tartışsak bile artık araya girmez gider sigara içmeye sonra annesi ile konulur tam anne sen haklısın diye ben anlarım tabi daha sonra bana gelir hayatım sen haklısın boşver yaşlı diye önemli olan ortayı bulmak
tarafından
Yok beni atıp annesini tutar her daim böyle kız ben asla ağzımı açmadım bugüne kadar ne dediyse ama o laf zoruma gitti avrat kulu ne demek ya
-Reklam-
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Oha çuş filan demek istiyorum sen niye gidiyorsun defolsun gitsin anasının yanına
(7,266 puan) tarafından
Eşin bu kafada olduktan sonra çok konuşur o kaynanan
tarafından
Biliyorum sadece sabırla kızımın büyümesini bekliyorum ve atanırsam inşllh onunla yeni bir hayat kurcam
(7,266 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun canım herşey gönlüne göre olur inşallah
tarafından
Amin ecmain :) sağol canım
(2,704 puan) tarafından
Atanirsan senden iyisi olmaz zaten bu kafadakiler boyledir
0 oy
(235 puan) tarafından
Malatyalısın galiba bende de var öyle bazen ne dediğni bilmeyen kaynana. Geçen sene kaysıdayken şey demişti “ sen karının götünü gezdircen ben burda malamat olcam kaysıda” fazla kaale almamak lazım 
tarafından
Öyle de kız aynı evin içindeyiz bir haftadır artık dayanamıyorum söylediklerini bir görsen içime ata ata sütüm azaldı ne şirret bir kadın ya
(235 puan) tarafından
Benimki de işte sürekli laf etti etti ben de bunaldım sinir krizi geçirdim az daha kendimi kaybedip dayak atıyodum. İnsanı deli ediyolar. Oturuşuma saçıma başıma duruşuma her halta laf ede ede delirtti beni sonunda. Allahtan biz fazla kalamıyoruz eşimin izni az oluyo da. Bir de ben alışkın değilim hayatımda köy görmemiş insanım yine de elimden geleni yapardım. Şimdi hamileyim eşim diyo gidelim köye ben özledim köyü , inanki gidesim gelmiyo gideceğimi düşündükçe strese giriyorum. Seni çok iyi anlıyorum ama kendini duymaz görmez hale getir gideceğin güne odaklan bi şekilde geçir zamanını. Napcan işte anaları at diyemeyiz ki
tarafından
Öyle ama anaları da susmayı bilsin bizim ki de can kız bizde anayız ben de yarın öbür gün kaynana olucam damadıma asla böyle davranmam bana göre oğlunı seven gelini de sever
(235 puan) tarafından
Haklısın valla. Mesela benim annem de kaynana daha ağzından en ufak kırıcı bi söz çıkmamıştır üstüne bide hep över yüceltir eşimi. Ama çok şükür eşim de bunun farkında. Bazen eşler de arada kaldığı için annesine he sensin diyo çok takılma
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Boşa kurtul annesine sarılıp yatar artık 

Sen zaten o içeri gir dediğinde neden içeri girdiysen daha çok ne diyorsunuz siz deyin çenelerini kapatman gerekiyordu
tarafından
Kız inan kendimi rezil etmek istemedim bu seviyesizlerle ama artık dayanamıyorum yarın gidicem bu köyden keşke boşanabilsem ama annemlerin durumu yok babam bizi bırkaıp gitti annem tek başına 4 çocuğa bakıyor kadın hasta birde ben üstüne eklemek istemiyorum kendimi bir atansam tekmeyi basacam
(2,393 puan) tarafından
İnşallah tez zamanda atanırsın ya, öğretmen misin ?
tarafından
Evet canım 75 aldım yetmedi atamaya bu sene de bebek yüzünden pek bakamadım
0 oy
(195 puan) tarafından
Ne kıymetli oğulları var evlendirmesin o zaman Allah'ım Yarabbim Allah yardımcın olsun cnm 
tarafından
Allah razı olsun canım kendi kızı da var hiç mi onu düşünmüyor bana laf söylerken
(195 puan) tarafından
Düşününce kafa var mı acaba yarın başına gelmeyeceği kızının belli mi Allah kimsenin etinin yanına koymuyor
tarafından
İşte ama asla beddua etmem ben Allah'a havale ederim
(195 puan) tarafından
Sen en iyisini yapysn
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Gerçekten bazı Kaynanalar çok kıskanç ya ne demek yirmi yıl konusmadim sen altı yılık gelinsin dilin açılmış onunkide mübarek yirmi yıldan sonra bı açılmış pir acilmis o devirle şimdiki devir aynımı ya 
tarafından
İşte sana o devirde yapmışlarsa sen de bana mı yapacaksın senin daha çok ara bulman gerek eşime bak karına iyi ol demen gerek ama söylediği laflara bak Allah'a havale ettim
(1,189 puan) tarafından
Aynn ya aslında sonradan onlara bakacak olanlar gelinleri iyi davransanlar gelinlerine kötü davraniuorlar sonra elden ayaktan dustumu ne kalpsiz gelin bakmadı diyorlar eli ayaga tutarken her kötülüğü yap sonra da iyi ol gelin kötü olsjn
tarafından
Yok bakmam vallahi diğer eltim var o atanmış öğretmen ben atanamadım ona melek niye elinde parası var bir laf etmez bana saydırır
(1,189 puan) tarafından
Benim bı tane teyzem var aynı böyle dediğin gibi bı tane gelini ogretmen bı tane de ev hanımı ev hanımı olana zamanında o kadar çok cektirdiki baskalarinin halısını yikatirdi annesinin babasının evine götürür halılarını yikatirdi kıza sonradan bu kız dayanamadi evden kaçtı kocası arkasından giti kocasına dedi o eve gidceksen ben yokum eğer ayrı eve ciikarirsan varım kocası karısının neler çektiğini biliyordu ayırdı evini bu öğretmen gelinide geldi bı laf soyletmiyor çünkü bu gelin tabiri caizse ağzına si.ci.yor her lafı söylüyor yemeğini yer bulasikalri arada yıkar arada kaldirir di ki ev içine hiç girmedi öğretmen gelini direk ayrı eve çıktı ilk evlendiginde de atanmamisti bı sene sonra atandi yinede hiç biseyi kabul etmedi iyi olan öğretmen gelin oldu öbürü kötü olan oldu
0 oy
tarafından
Aman derse desin valla tinlamazdim
tarafından
Kız tınlama tınlama artık tepeme çıktı ya :( en son döverim seni dedi
tarafından
Yapamaz bunu sende biliyorsun ben olsam hiç cevap vermem ben kudurcagimi onu kudurturum
tarafından
Kız cevap vermeyince hoşuna gidiyor kudurmuyor ki
0 oy
tarafından
Burda her kaynana postu okuduğumda şükrediyorum 
tarafından
Oğluna sesini bile yuklsettirmez bana
tarafından
İşte kaynana öyle olmalı Ne mutlu sana canım
tarafından
Sağol canım sanada Allah yardm etsin ama bence altında kalma
tarafından
Kaldıkça tepeme çıktı işte son nokta artık bitti
tarafından
Tepene çıkar sustukça hiç kalma işte bu defa da zaten sesi çıkmuyor diye yapar
0 oy
(7,738 puan) tarafından
Allah'ım çıldırmamak elde değil
(7,738 puan) tarafından
Ne yaptın peki sen öyle diyince. Gerçekten girdin mi içeriye
tarafından
Girdim npym köy yerindeyiz amacaları falan hep yakın
(7,738 puan) tarafından
Yakın olursa olsun. Bir de aranızda bu kadar ne geçti? Niye sürekli laf sokmaya çalışıyor mesela? Eşin niye böyle davranıyor?
Onların yaptı hiç hoş değil evet ama sen de ondan önce ılımlı olmalısın
tarafından
Kız ben aşırı ılımlı bir insanım ne laf dese susarım çok sesizimdir yapım böyle bu şekil olduğum için laf sokuyor habire
(7,738 puan) tarafından
İşte o zaman espiri yapar gibi sen de sürekli laf sok ama sürekli gül. Somurtma laf sokarsa filan hiç oralı olma. Yüzünü hiç asma. Eve gidince de eşinle konuş. Yaptığın hiç doğru değil. Böyle devam ederse köyde bana dediğin gibi benim de sana git diyeceğim gün yakındır de
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kaynanan kaynanalik yapmış kocanda öyle söyleyerek ben erkeğim adamım imajı vermeye çalışmış güya 
tarafından
He erkekliği bir bana işte :(

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 325 göst.
24 Aralık 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Nur ay_ (3,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Buket masal (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 56 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 412 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu

380,235 soru

11,383,938 cevap

34,884 kullanıcı