0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde (81 puan) tarafından
Sadece hangisinin daha kolay olduğunu soruyorum. İlk doğumum normaldi. Şimdi hamileyim 2. kez normal doğumu kesinlikle düşünmüyorum. Normalin daha sağlıklı olduğunu biliyorum. Ama şuan sadece en kolayıni düşünüyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(697 puan) tarafından
Kolay doğum diye bisey yok maalesef 
-Reklam-
0 oy
(679 puan) tarafından
İkisinin kendine göre zorlukları var ama sezeryan yaptım normalden korkuyordum saten nasıl olur felan diye dusunup dururdum 
(81 puan) tarafından
Peki nasıl geçti doğumunuz ve sonrası?
(679 puan) tarafından
Aynı gun zaten yürüyüş yaptırıyorlar uzanıp kalkarken zorlanırsın diğer gün kalkarsın ayaga ben cok yataga baglı kalmadım tabı herkes farklı ilk gun agrı olsada serum agrı kesici yapıyorlar cıkan kadar dger gun evde biraz agrın olur o kadar
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Normal dogum yapmadigim icin verdigim cevap mantikli olmmaz kiyas yapabilmek icin her ikisiini de deneyimlemis.olmam gerekirdi ben ilki normal olanlara hep ikinci de normal olsun derim genelde ikinciler daha kolay doguyor derler
0 oy
(77 puan) tarafından

Canım bu tamamen bebeğin keyfine bağlı  :)  ikisini de deneyimlemiş bi anne olarak ilk oğlum 20 saatin sonunda doğdu 16 saati kendi sancımı çektim acilmam 3 cm kaldı son 4 saatte suni sancı ile geçti açılmam 8 cm  oldu suyumu patlattılar  normal dogumla aldim oğlumu kucağıma.. ikinci oğlum ise 21 günlük daha bu oğlumda ise ilk sızıntı şeklinde suyum gelmeye başladı gittim hastaneye yatışım yapıldı üzerinden 12 saat geçti açılmam ilerlesin diye suni sancı vermeye başladılar 6 saatin sonunda 8 cm oldu fakat oğlum kanala girmedi boynuna kordon dolanmış ve kalp atislari zayıfladığı için acil sezaryene alındım .. suni sancı olmasına rağmen ilk doğumum daha kolaydı doğum sonrasında da acı ve ağrılarım daha kısa sürmüştü sezaryende ise ilk yürüyüşüm çok zordu ilk 3 gün dikislerim çok ağrıdı sonrasında kendimi çabuk toparladım diyebilirim 

(2,438 puan) tarafından
Anestezi şekli nasıldı
(77 puan) tarafından
Spinal ben çok ağrılı acil ağlayarak ve panik şekilde girdiğim için hafif koldan sedasyon da verdiler
(2,438 puan) tarafından
Hm benim ilki genel ikinci spinal olduda. Genelde hissetmiştim dikiş acısı. Spinal de hiç olmadı o yüzden sordum canım. Geçmiş olsun
0 oy
(15,854 puan) tarafından
2 kere normal yaptım inseAllah 3. De normal yapacam 1 aya. Bence hem sağlık hem rahatlık açısından normal daha iyi. 
0 oy
(2,862 puan) tarafından
İlk doğumu normal ikinci sezeryan yapmış biri olarak bana sezeryan kolay geldi canım normal doğum tramva yaşamama sebep olmuştu sezeryan o kadar güzel geçti ki 
0 oy
(994 puan) tarafından
İki kez sezaryen oldum benim için ikiside kötüydü toparlanmamda uzun sürdü tabiki herkes aynı değil gidip yarım saatte normal doğuran da var sezaryene girip ertesi gün işlerini yapan da 
0 oy
(651 puan) tarafından
İlki nirmal ikinciyi sezeryan yaptım. Sezeryan bana cokk zor geldi normal daha kolay bence.
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Sezeryan bence ben sezeryan oldum bilmoyorm herkesin ayni olurmu ertesi gunu ayaklandim hastanenin disina bile ciktim 
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Kolay yollu dogum mu varmış :D

0 oy
(2,438 puan) tarafından
Senin 2. olacağı için normal daha kolay olacak inşallah. Çünkü 2.yi normal yapanlar hep öyle diyor.

Ben 1.yi normalken sezeryana döndü, genel anestezi oldum. 2.de spinal sezeryan oldum. Güzel geçti ameliyat ama senin için normal olursa daha iyi gibi. Hakkında hayırlısı hangisiyse o olsun, kendini şartlama. Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim 
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Kolay doğum diye birşey yok canım her ikisini yapmış biri olarak bence normal doğum toparlanmamda daha hızlıydı 
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Dogum bu yani normalde olsa sezeryan da olsa illaki agri sanci aci her ikisinde de var. Fakat soyle birsey de var herkesin aci esigi farklidir. Ve her dogum da ayni olmaz. Benim ilk dogumum normal doğumdu ve sabaha kadar sanci cektim cok kolaydi sogumum dikisler vs yani belki inanmazsiniz ama yemin ederim sanki dogum yapmamis gibiydim ne dikis acisi ne agri sizi hic birseyim yoktu eve geldigim gibi is yapmaya basladim yatamadim hic. Kanama suresince hic agri aci yasamadim ilaclari kullanmaya bile gerek duymadim agrim olmayinca. Ikinci dogumumda normaldi.  5 saat falan sanci cektim sadece ama yok oyle bir sanci anlatamam olcem sandim cok fazlaydi dogumumda zor oldu ikinmakta falan cok zorlandim yapamiyorum diye agladigimi hatırlıyorum. Heralde doguramicam sezeryana alincam diye geciriyodum icimden. Dikisleri atarken de cok acimisti. Ilk dogumda dikisleri bitirmis ben kac dikis atcaksiniz diye sormustum coktan bitmis meger o derece hissetmedim. Ama ikinci cok zordu dedigim gibi sonrasinda 20 gun agri sanci dikis acisi karin agrisi bel agrisi cok cektim 
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Dünyaya bir can geliyor. İkisinin kendine özgü zorluğu var . Ama bence normal 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 591 göst.
0 oy
15 cevap 252 göst.
0 oy
14 cevap 156 göst.
10 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hicran3535 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 234 göst.
3 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yigidinannesi (239 puan) tarafından soruldu

378,351 soru

11,324,817 cevap

34,776 kullanıcı

...