0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (687 puan) tarafından
Ağustosta 11 aylık olucak önceden iştahlı bebekti şimdi tamamen iştahı gitti hiç bişey yemiyor aşırı zayıfladı ona özel yemekler yapıyorum hep boşa gidiyor 24 saatimizin 23 saati meme emekle geçiyor gece sabaha kadar çekiyor cevremde böyle olan bebekler baya var süt kesince istahlari geliyor bugün biber falan sürdüm istemedi bidaha ama vicdan azabından ölüyorum napicam hiç bilmiyorum büyüklere de danıştım bı kaç gün üzülür ama sonra mecbur yemeğe düşer diyorlar fikir verin napicam ben 

24 Cevaplar

+3 oy
tarafından
bence sacmalama.. buyuklerin verdigi akilda akil degil kusura bakmazsan.. ne kdra kdr emzirmek istiyorsan devam et. ben 24 ay sureyi baz aldim.. 11 aylik cocugun yityecegi ztn bir tabak birsey. 1 yasa kadr ana gida anne sutudur cocuk icin.. bence anne sutune devam et sadece yemek yonlendirmeni ayarla
(2,586 puan) tarafından
Allahim millet delirmiş olmalı. Daha küçücük dis çıkarıyor hasta olacak . En iyi antibiyotik anne sütü o dönemlerde.  9. Ay kan tahlili yaptırdınız mi acaba ? Belki vitamin  eksikliği var yoksa bile o dönemde zaten iştahlı olmuyor öyle.  Ah yavrum nasılsın uzuldum
(2,468 puan) tarafından
Aynen benimkide 1 yaşına kadar zar zor yiyordu.Bende çok takıyordum yemedi diye ama sonra onada kaşık çatal verdim önüne koydum, oyalanırken yediriyorum. 16 aylık bazen öğünlerde yemiyor ne yapayım acıkınca yer nasıl olsa
(687 puan) tarafından
Sakin süte devam ettim hemen tutu zaten bugünde bişey yemedi dışarı çıkardık orda yedi çok şükür hafta içi hastaneye götürücem daha dişi çıkmadı büyük ihtimalle onun acısını çekiyor
(2,586 puan) tarafından
Cok şükür.  Canım bosver kocakarı zirvalari dinleme . Minnacik o daha ve en çok sana ,senin sütüne ihtiyacı var . Bence vitamin eksikliği de var o da tetikliyor iştahını.
(2,468 puan) tarafından
Bak benim oğlum bi ara hasta oldu neredeyse 1 hafta hiç bişey yemedi ama sürekli emdi. Bide sadece limon gördükçe istedi yedi onun suyunu. Doktor bile bol bol emzir dedi ben hiç bişey demeden .. Bazı dönemler oluyor öyle hemen zayıflamaz merak etme. Sütten kesmek için çok küçük zaten
-Reklam-
0 oy
(12,662 puan) tarafından
Canım üzülme çok erken değil. Bende yaşını bekledim kesmek için. Tam girdi hamile olduğumu öğrendim kestım. Hiç aramadı hemen unuttu. Zaten iştahı güzeldi daha da iyi oldu yeni tatlara can atıyor

İkinciyı de yaşında kesecem inşallah akli ermeden 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Aaa 11 aylık çok küçük benim kız 15 aylık sadece meme ile besleniyor . Benim akrabam yemiyor diye sutten kestiği çocuk 4 yaşında hala yemiyor. Elbet yiyecektir merak etme kesme sutten bence 
0 oy
tarafından
Çok çok erken anne sütünü kesmek için. 

O bebeğin anne sütüne ihtiyacı var 
0 oy
tarafından
Benımki  normal sütle büyüdü şimdi 2.5 yaşında artık içmiyor yok diyor vicdan azabı çekiyorum çok üzülüyorum annelik iste 
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Bir çocuğun 2 yaşından önce anne sütünden başka bişey ihtiyacı yoktur... Sırf bi şeyler yiyecek diye çocuklara bu eziyeti yapamazsınız. Tek ihtiyaç bu. Hiç yemese bile önemli değil. Ömür boyu o sütten faydalanacak. 
(687 puan) tarafından
Anne sütü 6 aydan sonra yetmiyor işte 2 yaşına kadar başka biseye ihtiyacı yok diye bişey yok 1 yaşında ki yeğenimi hastaneye götürdüğümuz zaman sonuçları görünce doktor bu çocuk et sebze falan yemiyormu diye çok kızdı anne sütü çok önemli ama kilo almaması aksine kilo vermesinden belli ki süt yeterli değil
(7,738 puan) tarafından
Süt azaltılabilir bu durumda. Kesilmesi doğru değil.
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Doğru soyluyolar bacım sende isterdin hem yesin beslensin hem emsin guclensin ama olmuyosa yapcak bişey yok onun iyiliği için kestin sonuçta 
(7,197 puan) tarafından
Ona yapacağı en güzel iyilik emzirmek şuan
(7,043 puan) tarafından
Bacım çocuk yemiyo diyo giderek zayifliyo diyo anne sütü yerince besleyici doyurucu değil artık yetmiyo koca bebek artık o doktorlar böyle durumlarda kesiyolar bende her zaman emzirmeyi desteklerim ama çocuk gelişeceğini zayifliyo yazık günah
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Hiç bir hormonlu yiyecek anne sütü kadar faydalı olamaz bir bebeğe lütfen kâr ettiğinizi zannedip bebeğinize en büyük kötülüğü yapmayın. Bağışıklık sizin sütten geçer tohumunun nerden geldiği ürünlerden yahut şişirilmiş tavuk sularından değil.  İki yasa kadar sadece emdi kızım   sütten kesince yer zannettim ama daha da zayıfladı yemek yemesi yarım seneyi aldı ki hala bile doğru düzgün yemiyor. Kısacası yemeyen çocuk yemiyor bunun emme ile alakası yok ..
0 oy
(2,393 puan) tarafından
11 aylık coook erken benimki 2 yaşında bıraktı hala yemek yemiyor ne alaka yani yemek yemesi ile sıcaktan yemek yemek istemez zaten meyve ver yogur ver yesin 11 aylık kesme memeden
(687 puan) tarafından
Hiç bişey yemiyor işte köylerden onun için yoğurt getiriyorum çok severdi her sabah ila bı tabak dolusu yerdi ağzına sürmüyor artık ay valla kafa gitti yine
(2,393 puan) tarafından
Azıcık su ile aç yoğurdu benimki de yemezdi çok çok az su koy bardakta ve içsin ayran gibi olmasın ama
0 oy
(886 puan) tarafından
Yazın sütten kesmek tavsiye edilmez nitekim su ihtiyacını karşılıyor bu durumda 2-3 saatte bir su vermen gerekli ki bu da iştahını azaltacaktir beyhude bir çaba olur hem de bebege eziyet etmiş olursunuz 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Bence memeyi bırakma daha ama yemek yemeden önce emzirme ilk önce yemeğini yesin, emzirme sıklığını biraz azaltabilirsiniz soguk sıkım karadut özü iştahını artırır bi dene
0 oy
(7,419 puan) tarafından
19 aylık çok zorlanıyom kim görse zayıf diyo bıraksa ıyı ama 2 yaşına emsin kilo alımı yok
0 oy
(6,374 puan) tarafından
Canım benim kızımda aynı ne uyku uyuyaniliyoruz ne yemek yiyebiliyoruz dudak tiryakisi resmen. 14 aylık kızım  1 buçuk yaşa kadar emdiricem sonra kesicem. 
(687 puan) tarafından
Ha işte dudak tiryakisi cekmek için çekiyor emzik niyetine kullanıyor beni
0 oy
tarafından
Yerinde olsam kesmem zaman zaman diş di atak dönemi derken memeye düşüyorlar sonra geçiyor daha çok küçük memeden ayrılmak için yazık günah 
0 oy
(625 puan) tarafından
Bunu yapmış olamazsın. Bana da kayınvalide biber sür diyip duruyo ama kötü niyetli geliyor bana bu lafı. Bebek zorla süt emmesi gereken dönemde sütten kesilr mi yahu bu nasıl mantık. Benimki de yemiyor 1 yaşında ama gücüm yettiğince emziricem
(687 puan) tarafından
Zayıflamaya başladı annenin en çaresiz olduğu zamanlar baya kilolu bı bebekti eridi bitti kız üzülüyorum bende
(625 puan) tarafından
Benimki de öyle ama doktor mu dedi böyle yap diye
(687 puan) tarafından
Yok pazartesi götürecem
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Kesip kesmeme konusunda bir sey diyemem de yorumlara baktim sut sut demisler koskoca cocuk sonra yemek nasil yiyecek ikisi de olmali bu cocuk nasil vitamin alacak 2 yasindan sonra yiyerekmi
(687 puan) tarafından
Her anne ister yaşına kadar doyuncana icsinde 6 aydan sonra yemek şart doyan süt yeten çocuk zayıflamaz ki aksine kilo alır 7 aylıkken 9,5 olan çocuk 11 aya girecek 8,5 düştü dün cevap verdiğim kişilere şişe kapağı kadar yiyor demiştim bugün onu bile yemedi ne yapacağımı şaşırdım kaldım
(13,825 puan) tarafından
Yani kocaman olmus sadece sut yeterli olmazki o cocugun vitamine ihtiyaci da var
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Yemegi ilerki zamanlar hep yicek ama anne sutunu sadece 2 yil alabilcek saglik sorunu hamilelik olmadigi surece mahrum birakilmamalı anne sutunden 
0 oy
(1,927 puan) tarafından
Kusura bakma ama saçmalık. Kızım 22 aylık kestim daha 1 ay oldu asla da iştah falan artmadı. Öncekinden daha az yiyor belkide. O her çocukta tutmaz. Daha sütten kesmek için çok küçük. Bizde memede yaşadık. Gece bile ağzından düşse ağlardı. Ama hiç o aylarda kesmeyi düşünmedim. Ve kaç kere göğsümde sıkıntı olmasına rağmen. Kimsenin aklına uyma. 
0 oy
(2,466 puan) tarafından
Ilk bi sene ana ogun anne sutu neden kesiyosunuz ki? Yani normal yemek anne sutunden daha mi faydali? Dis cikariyodur ondan istemiyodur bu da normal. Hareketlenince tum cocuklar biraz zayiflar. Bebeklik gibi beklemeyin. Ayrica sutten kesilince yiyecek diye bisey yok. Benim oglumda cok istahliydi, 2 yasa dogru istahi gitti ve memeyi kendi biraktigi halde o ilk zamanki istahi olmadi. Alttaki sebebi bulun kesmek yerine bence. Sutun kalitesi icin siz protein agirlikli beslenin.
0 oy
(5,331 puan) tarafından
Benim 22 aylık kesmeye kalkıştım vicdan azabı çektim tekrar verdim. Hala veriyorum

Kesme daha erken canım boşver emsin doyuruyor demekki aç olsa yemek yerdi

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 1,025 göst.
0 oy
9 cevap 617 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,743 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 437 göst.
12 Nisan 2024 Aile kategorisinde Liza35. (679 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 413 göst.