0 oy
286 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (360 puan) tarafından
Bugün bir karar aldım az önce video çekip sigara paketimi kırıp çöpe attım. Normalde günde bir paket içerdim. İlk gebeligimde 3 e indirmiştim. Şu an 2 aylık hamileyim ve fark ettim ki azaltamadim 8-10 tane içiyordum. Vicdanım el vermedi tabiki her şey Allah'tan ama ben elimden geleni yapıp tevekkül etmek istedim. Zorlu bir süreç olacak ama Allah'ın izniyle başaram. Sizden de tavsiye almak isterim istek geldiğinde ne yapmalıyım? 

10 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Seni canı gönülden tebrik ediyorum canım burda kim bana kızarsa kızsın hamileyken sigara içmek bana göre bir cana kast etmek çocuk gelişim dersleri aldım üniversitesi de hocamız hep şunu derdi hamileyken sigara içenler bebekleri doğduğunda hiç bir sorun görmeyince zarar vermediğini zannederler halbuki kesinlikle bebeğin bir yerine o zarar bırakılmıştır bu ileriki yaşamında ortaya çıkar o yüzden bayanlar hiç bir şey ama hiç bir şey bebeğinizden değerli değil ve ona bunu yapmaya da hakkınız yok
-Reklam-
+1 oy
(9 puan) tarafından
Keşke bıraksaydım ama içtim zararli olduğu halde stresli olunca daha kötü oluyor tavsiye etmem asla insallah bırakırsın 
+1 oy
(1,090 puan) tarafından

her istek geldiğinde düşünün ,

bir fırt veya bir sigara içerseniz bebeğinizin anne karnında beslenememe ,gelişememe durumu var ,erken doğum (25-30 haftaları arasında) daha gelişimini tamamlamadan doğma ihtimali var . erken doğum sonrası küvezde yaşayamama ihtimali var . emzirememe durumunuz var . kucağınıza bile alamama durumunuz var . bunları düşünün ve aklınızdan sigarayı çıkarın . nikotin ihtiyacınız plduğunda patlıcan yiyin . sigarayı bıraktığınız için abur cubura da fazla yönelmeyin , sağlıklı beslenmeye devam edin :) 

bebeğiniz hayırlısı ile kucağınıza geldiği zaman sonrasında da ben bu yavrulara bakacağım iyi olmam lazım diyip sigarayı bırakın ..

0 oy
(8,933 puan) tarafından
Ayaklarım popoma vura vura posttan kaçıyorum 
(12,646 puan) tarafından
Eğitmen+++
Tercih meselesi
(8,933 puan) tarafından
Ayrıca o eleştirenler kendilerine baksın başkasını hamileyken sigara içiyor rakı şarap içiyor diye eleştirir ama kendi çocukları yaramazlık yapıp söz dinlemediğinde vurmaya kalkarlar burası dahil olmak üzere konu komşuya şikayet ederler böğüre böğüre çocuklarına bagirirlar  çocuklarınin her istedigini yaparak simarikligi asilarlar bu mu iyi annelik
(2,393 puan) tarafından
Yinede yatırım tavsiyesi değildir:DDd
(97 puan) tarafından
Biz kötüyüz aynen diyorum artık ben. Evladıma birşey olsa zaten ilk başta üzülecek olan bizleriz yani birde burda laf ebeliği yapıyorlar. He kardeşim he.. Herkes kendi anneliğini kendi sorgulasın. Gebe sorular kısmı fena burda sigara postu pek görmedim orası fena yani hemen linç.
(12,646 puan) tarafından
Katılıyorum arkadaşlar o kadar haklısınız ki
Keşke herkes böyle ufku açık özeleştiri yapabılse
Herkesın çocuk bakımında kendi yöntemleri bakış açısı yaklaşım şekli vardır
Kımse kimsenin anneliğine laf edemez etmemeli ♥️
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Ben istediğimde o zaman hemen kendime kızıyordum saçmalama içinde evladın var onun için sakın diyordum hemen abur cubura koşuyordum en sonunda içmeye içmeye sigarayı bıraktım
(360 puan) tarafından
Abur cubur da zararlı ama :)
(1,028 puan) tarafından
Abur cubur dediğim mesela çerez ceviz, fındık, fıstık, badem midem bulanıyordu içemiyorum diye tuzlu çubuk kraker yiyordum ekmek arası yapıyordum süt gevrek yapıyordum çiğ limon marul hepsi görsen neler yiyordum sırf içmeyeyim diye davul gibi olmuştum da şimdi hem sigara gitti hem şişliğim
(360 puan) tarafından
Evet bunlar sağlıklı ben eşimi yollayayim da çerez alsın deneyecem istek geldiğinde
0 oy
(4,492 puan) tarafından
Cooook istek geldiginde gunde 1 yada 2 defa 1 2 firt cekip atiyordum valla
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Azaltma direk bırakmalısın,  sakız faln at ağzına yada leblebi çekirdek 
(360 puan) tarafından
İlk hamileliğimde azalttım 3 tane içiyordum ama bunda bir türlü 8 in altina inemedim o yüzden bugün bıraktım . Eşim de sigara kullanmıyor
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Doğrusunu yapmışsın. İnşallah başarırsın pes etme. Herşey çocuklarımız için. Tebrik ediyorum seni bu karari verebilmek bile bir cesaret 
(360 puan) tarafından
İnşallah başarırım inanıyorum kendime
0 oy
(2,440 puan) tarafından
Ben kuruyemis yemistim, birde kendimi oyalayacak biseyler bulmustum, 1 hafta sonra hic istek gelmedi. Kafada bitirmissin bence zorlanmayacaksin :)
0 oy
(30 puan) tarafından
Eşim ve ben kullanıyoruz hamile oldugmu öğrenince bı anda bırakamadım tabiki günde iki üç sonra tamamen bıraktım eşimde hiç evde içmedi doğana kdr içmedim altı ay emzirdim içmedim aklıma bile gelmedi o kdr yoruluyordumki tabi emmeyi bırakınca geri başladım 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 356 göst.
19 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde jefasse (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 424 göst.
0 oy
1 cevap 464 göst.
25 Nisan 2021 Aile kategorisinde Karanfil01 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 649 göst.
3 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...