0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde (679 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oğlum yeni 1 yaşına girecek emzirmeyi bırakmam lazım hamileyim 4 aylık doktor artık emzirdiğim sütün bebeğime bir fayda sağlamadığını söyledi ve ben de aşırı derecede kansızlık var 

Bebeğim emerek uyuyan bi bebek hangi yolu izlemem gerekiyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz 

6 Cevaplar

0 oy
(12,703 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun

Bende bi yaşında ayırdım iki ay önce

Hamileyim çok fena grip oldum Dr mudale etmedi kiz babaannesınde kaldı uç gün döndü unutmuş 
(679 puan) tarafından
Kıbrıs'ta baya zorluyor mide bulantılarım daha geçmedi temizlik yaptıkça ağrılarım çoğalıyor
(679 puan) tarafından
Senin ki nasıl gidiyor
(12,703 puan) tarafından
12 haftaya kadar çok zorladı bulantı kusma vardı geçti şükür
(679 puan) tarafından
Benimki de geçse keşke
(12,703 puan) tarafından
Geçer inşallah
Sağlıcakla kavuşun ♥️
-Reklam-
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Mamaya başlayıp yavaş yavaş memeden kesebilirsiniz. Mesela gece emzirmeyi kesin önce uyanınca mama verin sonraları da gündüz 3 defa emiyorsa 2 verin biraz zaman sonra 1 verin biraz zaman sonra hiç vermeyin ek gıdaya da geçmişsiniz. Mama ve çorba ile unutturmaya çalışabilirsiniz. Meme istediği zaman dikkatini başka şeylere çevirin. Mesela hadi gel mama içelim yada çorba içelim vs diyerek onunla yemeğini hazırlarsanız hem kötü travma olmadan ayırırsınız hemde yarın öbür gün kardeşim yüzünden emmedim diyip kardeşine tavır almaz 
(679 puan) tarafından
Memeyi zaten bir tek uyku sırasında alıyor 3 tane mama denedim kabul etmiyor hiç bi şekilde
0 oy
(252 puan) tarafından
Uyumadan önce karnını iyice tıka basa doyur birde iyice yorulsun sabaha kadar uyur emmek istemez. Ben öyle yapıyorum bende işe yarıyor 
(679 puan) tarafından
Bu aralar yemek istemiyor zorla bilenler yediriyorum ne yapım da kessin die düşünsem bana inat eder gibi o şeyi yapıyor
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Ya ben bu doktorlari anlamiyorum. Tum dunya bangir bangir emzirin diyor bizimkiler en ufak seyde kes. Ya neden? Riskli gebelik yoksa emzirme sonlandirilmayabilir. Kansizlik varsa takviye kan ilaci verecek zaten, ekstra b12 ve folikasitte devam edebilirsiniz. Ve daha iyi beslenerek iki bebegine de yetersin. Bence acele etme cocugunda psikolojisini etkileme. He bu arada kademeli azaltirsin biraktirmak istiyorsan. Ilk once gece uykuya gecerken kesersen digerleri kolay. Ben gece uykusuna kitap okuyup simdi uyku vakti vs diyerek alistirmistim ama tabi benimki 20 aylik falandi. Tandem emzirmeyi de arastirmani oneririm.
(679 puan) tarafından
Aşırı kansızlık varmış bende normal de uzun bi süre hamile kalmam yasakmış bana Kıbrıs'taki doktor uyarı yapmadı Türkiye deki doktor masada kalabilirsin bu kansızlıkla dedi umursamadım ama karnımdaki büyüyor artık dermanım kalmıyor bebeğimi bi tek uyurturken emzirme yapıyorum
0 oy
(1,025 puan) tarafından

Neden sağlamasn ki

Doğumdan sonra bile 3 ay emzirdm iki bebeğimi birlikte:)

Bebeğim 6 aylıkken hamile kaldım

Bebeğim 18 aylıkken bıraktık

3800 kg doğdu kardeşi:))

(679 puan) tarafından
Doğum sonrası emmek isterse emzirmeyi düşünüyorum ama şimdi dermanım kalmıyor sadece uyurken emdiği halde
(1,025 puan) tarafından
Anlıyorum benimki hep emerdi uyurken de gündüz de. Bebeğiniz çok küçük o yüzden söyledim en azından doğuma yakın keserdinis
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Bende bir yasinda biraktirdim ama yavaş yavaş artık olmuyordu ishal oluyordu hep pişik oluyordu bundan dolayı. Gece beslenmesi 6 ay falan sürdü mama takviye ettim gece gündüzde ben ne yesem ona aynını verdim çok zor oluyor Allah'ım yardımcın olsun cnm 
(679 puan) tarafından
Şuanda ona göre özel yemek yapmıyorum ben ne yersem oda yiyor meyve sebze yemek yediriyorum bir tek market ürünlerinden uzak tutuyorum bizim ki mamayı kabul etmiyor 3 farklı mama denedim yok istemiyor
(4,988 puan) tarafından
Bn 6 ay bimden geri bayby biberon yapıp veriyordum içime cicibebe koyarak cnm sonra tamamen icmeedi şimdi 2 yaşında kardeşi geldi oda 6 aylık
(679 puan) tarafından
Cicibebeyi doktorlar kesinlikle önermiyolar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 85 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,377 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 318 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Talihsizgelin06 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 239 göst.
22 Mayıs 2022 Aile kategorisinde damlademiral0 (15 puan) tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,504 cevap

34,922 kullanıcı