0 oy
480 göst.
Diğer kategorisinde (1,296 puan) tarafından

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Bence damat tarafı doğru olanı yapmış

image

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Resmen aç gözlülük bide artık kuaföre yanında adam götürme mi kaldı yada saç yaptirmak mi kaldı bu tamamen aç gözlülük 
-Reklam-
0 oy
(200 puan) tarafından
Tövbe bismillah 26 kişi nedir be hadi gelinin bi iki kız kardeşi olabilirde bu kadarda olmaz ama 
0 oy
tarafından
Gerçekten bunu soyguna cevirenler var ben yanımda sadece iki kişi ile gittim biri zaten eşimin kuzeniydi çok ayıp gerçekten
0 oy
(119,497 puan) tarafından
baskasonin parasiyla asla gitmem ☺️
0 oy
(3,434 puan) tarafından
Ben kendi sülalemden kimseyi goturmedim gorumcemi aldım gittim sadece o vardi yanımda esimi neden zora sokayım ki
0 oy
(984 puan) tarafından

Yazık la adama :D Bi enayi benmişim herhalde.

Benim Bi ablam Bi de kız kardeşim geldi. Ablam kapalı başörtüsünü kendisi yaptı.. Sadece göz makyajını onlara yaptırdı. Kardeşim açık. Saçını onlar yaptı makyajı kendisi. Sırf masraf çıkmasın diye. Ki kendi masraflarını kendileri ödedi. Ya bu millet nereye gidiyor anlamıyorum ya yazık cidden 

(7,208 puan) tarafından
Bu enayilik değil bacım insanlık düğün yapmak başlı başına masraf zaten  bir de ordan burdan ne kadar tirtiklarsak kardır gözü ile bakmak tamamen ahlaksızlik en iyisini yapmışsınız bende de sadece kendi basim yapıldı ne münasebet ailemin saçından başından eşime ne
0 oy
(48,735 puan) tarafından
haklilar ben tek kendiminkini odettim. arkadaslrim gelmisti onlari ben ödedim 
0 oy
(65 puan) tarafından
Mezarcılar yani:) 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Benim bi kuzenim bide annem gelmişti ya eşim gidecek varsa gitsin dedi biz gerek yok dedik
0 oy
(666 puan) tarafından
Bu bizim buranın adeti ya gerçekten de öyle yapıyorlar erkek tarafı ödüyor ücretini ama yanlış tabi gel de anlat onlara öyle alışmışlar 
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Benım gelın basım yapılacakken yanımda gelen kız kardes ve kuzenımın saclarının ucretını babamın odemesı :D tabıkı haklı erkek tarafı ne bıcım ınsan bunlar ya aç gözluluk bu

0 oy
(13,314 puan) tarafından
Kendi kuaför parasını kendi ödeyen ben üstüne de görümcemin parasını ödedim kaynanam üstüne bir de pazarlık yapmadım diye seninde paranın hiç kıymeti yok diye güya beni savurganlıkla suçladı 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kızda kabahat sonuçta ödenecek para ona takilanlardan karsilanacak bence gelenekler gereği sadece kızın bekar kız kardeşlerinin karşılanmalı onun dışında annesi de olsa tenezzül etmek gorgusuzluk
0 oy
(746 puan) tarafından
Bizde gelin ve kız kardeşi olur
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Benim kocam kendi ailesinden 20 kişiyi götürmüştü ben ayrı kuafördeydim onları başka yere götürmüştü gelen kadınlar can atıyordu kuaför için bu kadarda olmaz 
0 oy
(156 puan) tarafından
Ben ailemden kimse eşime ödetmedi. Eşimin ailesi sülalece gitti ve eşime ödetti. Milletin güzel olmasının bedelini niye biz ödüyoruz bir yuva kurmaya çalışırken çok gıcık olmuştum
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ben tek başıma gittim misler gibi ☺️
0 oy
tarafından
Görgüsüzlük resmen başka bir şey değil. Kız evleneceği adamı düşünse onu kabul etmez kimseyi peşine takmaz zaten.

Düğündür bir kere oluyo deyip kaz gibi yolmaya çalışmakta çok yanlış 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Kuaföre hep tek giden ben ay ne ayip çok şükür hiç öyle aç gözlü değildim tenezzulunde etmedim gerek yok
0 oy
tarafından
İki kız kardeşimi götürdüm ama sırf kardeşlerimin gönlu olsun diye. Yoksa zaten herşeyi borçla yaptık bide kuzenlerim eşi dostumu goturcektim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 254 göst.
0 oy
10 cevap 348 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,361 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 699 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 555 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bidibidibidi (535 puan) tarafından soruldu