0 oy
241 göst.
Aile kategorisinde (290 puan) tarafından

Bugün yukarı annemlere çıktım kendi annemlere 

Arkadaşımın annesi de vardı arkadaşım 1 ay sonra evleniyor bilezik muhabbeti açıldı işte arkadaşıma 2 bilezik yapmış o sırada babam benim bileziklerin gramını sordu şu kadar dedim 20 gramı geçmiyor ama fazla değil arabaları tamirde 40 bin liraya yakın masrafı çıkmış şimdi size sorum şu arabayı abim kullanıyor ilk arabayı pert etti bu araba ile 2 kez kaza yaptı ve çok borça girdi alim en az 150 milyar yedi yani abim araba yüzünden araba babamın üstüne kayıtlı ama annemin tarla parası ile alındı sözde araba abim ile benim ortak yani zamanında anneme söyledim bir tarla sat bizde motorumuzu yükseltelim diye hiç oralı olmadı bile ama oğlu için kaç tane tarla bilezik sarıp bozdurdu ama babama kıyamıyorum tek gelir babamdan geliyor hem emekli hem çalışıyor eşime söyledim verebilirsin dedi onlar senin bileziklerin diyip beni kırmadı ama benim içim bir yandan ver minnoş geri yapar baban diyor ve yaparımda dedi ona gğvenim sonsuz ama abimin yediği b*k yüzünden de vermek istemiyorum bir yandan ne yapabilirim kızlar başıma ağrılar girdi resmen

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kesinlikle vermezdim.

Oh abim yesin ben veriyim bileziklerimi.

Asla vermem. Herkes kendi yorganına ayak uydursun
tarafından
Valla baban bence gayet halinden memnun. Yoksa niye bu kadar tolerelans gostersin
(1,739 puan) tarafından
Okadr haklısın ki yada çocuğuna söz geçiremiyor
(290 puan) tarafından
Aslında şöyle bir bakıyorum hiç memnun değil sürekli birşey çıkıyor çok yoruldu artık annem bacaklarından rahatsız diye araba aldık ama abim her seferinde birşeyleri maf etti
(1,739 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun  ailenin ilerde çok sorun çıkarır gibi duruyor
tarafından
Vermesin canım. Baba degilmi sonuçta . Biraz sözünü geçirsin.
O bileziginde yanar gider sana soyleyim
-Reklam-
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Babama kıyamazdım ama abim yüzünden vermezdim galiba 
(290 puan) tarafından
Kıyamıyorum zaten bizim için çok şey yaptı ama arabayı da kullanıcak olan o tamam heryere götürüyor getiriyor arada kaldım
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Okadr haklı olarak ara da kalmışsın ki abi  araba kullanmayı bilmiyorsa kullanmasın bu nedir yaa sürekli kaza nasıl yapılır anlamıyorum abin çalışmıyor mu ? Bence araba babana iş olarak lazım olmuyorsa verme yaptırma baba de bırak kalsın oyle. Bana çok saçma geldi sürekli kaza yapması abin çalışmıyor mu ya sinirlendim He babana da üzüldüm 
(290 puan) tarafından
Çok iyi bir sürücü ama işte bizde anlam veremiyoruz maalesef abim yeni askerden geldi bu ay başı başlıyacak işe heralde belli değil babam zaten araba kullanmayı bilmiyor
(1,739 puan) tarafından
İş e girince yaptırsın ozamn çok iyi sürücü de okdr kaza yapmaz var onda bir sorun ben eşim le 8 senedir tanışıyorum 1 kez kaza yapmadı çok şükür
(290 puan) tarafından
Şuan vermişler ama tamire çıkıcakmış hafta sonu hem benim bilezik o kadar bile etmiyor
(1,739 puan) tarafından
O zman verme başka bi yolunu bulsunlar kim kaza yaptıysa o dert etsin baban değil babana da açıkça söyle seni üzmek istemiyorum ama abimin sorunu olduğu ocin vermiycem sen de karışma o bulsun çözümü de
0 oy
tarafından
Borç vardı eşim ona verdi de takma sende 
(290 puan) tarafından
Daha dün beraber düğündeydik nasıl yalan söylim ki şimdi yok verdik diye
tarafından
Verdik diyemesen de vercez de bizde sıkıştık de. Annenin senin hakkını vermeye niyeti yok belli ki bileziğin hiç sanmıyorum geri gelsin
(290 puan) tarafından
Babam sözünün eridir ama işte çok sıkıştım bu durumda
tarafından
Babanız sözünde dursa da ortada bi adaletsizlik var ben vermek istemezdim açıkcası sizinde acil bi ihtiyacınız olabilir
0 oy
(2,751 puan) tarafından
Ben olsam vermezdim boyle bir abi varken.
(290 puan) tarafından
İşte ne yaparsın bu durumda bi yanda babamda var
(2,751 puan) tarafından
Babaniz kullaniyor olsa verin derdim ama abiniz kullaniyor bir bu beni vermekten vazgecirirdi. Bir digeri ise babanizin karakteri nasil bilemiyorum. Yani soyle evet geri oder ama abiniz bu durumda babaniza ne der veya babaniz net sekilde abinize tavir koyabilir mi buna bakardim. Koyabilecegini dusunmedigim yerde ki siz bi suru masraf yapti diyosunuz vermezdim bu durumda da.
0 oy
tarafından
Arabanim ortaklığı olmaz ya zaten ciddi hasar kaydı yemiş ben olsam vermem
(290 puan) tarafından
Kaç kere satın hayır gelmez artık dedik ama bir daha alamayız bu durumda ditorlar
tarafından
İyide zaten çok fazla hasar almış üstelik hep onda duruyormuş ayrıca ortaklık olsa bile araçla bakımları dışında kim kaza vs yapıyorsa şahsi öder bu ticarette de boyledir
(290 puan) tarafından
O kadar haklısın ki ama ben onlara bunu bir türlü anlatamamdım
0 oy
(48,961 puan) tarafından
babanla tekken konuş boyle boyle vermek istemiyorum onlar benim guvencem ama sana kiyamadigim icin icim rahat degil de baban da ona gore bisey der verirsin
(290 puan) tarafından
Yarın bir daha konuşim bali
0 oy
tarafından
Vallahi kardeşim eşin çok iyi insan Allah ağzının tadını bozmasın benimki vermez bildirmez de bilezik olduğunu 
(290 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum canım rabbim başımdan eksik etmesin varlığını kocamın

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 580 göst.
23 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Caresiz1 (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 642 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde Emine zerrin (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 853 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Beyyzaa992 (352 puan) tarafından soruldu