0 oy
162 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,705 puan) tarafından
24 haftalik hamileyim sekerim sınırda ciktigi icin doktorum seker yuklemesi yaptirdi bi saat arayla iki kez kan verdim ve gebelik sekeri cikti. Endokrinolojiye gittim bi cihaz aldirdi uc gun olcmek icin eger olmazsa diyetisyene yonledircem dedi :( ailemde seker yok. Gebelik sekeri cikanlar nelere dikkat ettiniz ne yaptiniz acaba? Bilgi verirseniz sevinirim

5 Cevaplar

0 oy
(4,162 puan) tarafından
Benimde 170 mi ne çıktı sanki doktorum her şeyi yasakladı bende ek tansiyon da yükseliyordu o yüzden hamur işi makarna pilav tatlı yemiyorsun korkumdan gebeliği aç geçirdim bana bebek çok iri normal doğum da yapamazsın bu gidişle bak sakın yemiyorsun diyordu eşimi de asker olarak başıma dikmişti sonuç 2850 doğdu bebeğim şükür sağlıklıydı ama çünkü kilo yapan şeyler yemesem de ceviz yumurta avakado muz kuru yemiş kuru meyvelerle sürdürdüm gebeliği sende dikkat et elinden geldiği kadarıyla canım hamur işini falan kes sağlıklı beslen gebelik bitene kadar 
(2,705 puan) tarafından
Benim de tansiyonum yükselebilir. Yemiyorum biliyo nusun hamur isi vs hatta dikkat ediyodum ama çıktı iste daha da dikkat edicem artik tesekkur ederim
(4,162 puan) tarafından
Et et canım sağlığın her şeyden önemli gebelikten sonra yersin gerekirse Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin insallah ❤️
(2,705 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun :)
-Reklam-
0 oy
(8,911 puan) tarafından
Seker yüklemesi yaptirmadigim için bilgim yok cnm post ciksin
(2,705 puan) tarafından
Teşekkür ederim ;)
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Benim 150ile 200arasinda cikiyordu canim insülin ve cok katı olmayan bi diyetle cok saglikli bi gebelik gecirdim . Aklina takilanlari sor cevaplarim . 
(2,705 puan) tarafından
Benim de 184 cikti. Doktor olmazsa diyetisyene yonlendiricem dedi iste üç gün takip yapacakmisiz insallah kendi dilkatimle düşürürüm
(1,363 puan) tarafından
İnsallah ama tavsiyem diyetisyene gidersende şekerden anlayan bi diyetistene git. Benim karsima çikan diyetisyenin tavsileri kafami aydinlatti resmen.
Kahvaltida az tuzlu peynir ye zeytini hayatindan cikar az yagli olsun kahvaltiliklarin kâşar gibi agir peynirlerden uzak dur canim.
Yemeklerde ya corba ya ekmek ya pilav yanina yemek ye normal diyetisyenler ücünüde yediriyo mesela.
Gunde bi top dondurma yememe izin vermisti ama has dondurmalardan olcak.  Yemeklerin yaninda salata degilde daha tuzsuz söğüş domates salatalik yiyodum.
(1,363 puan) tarafından
Ve yemeklerden yarim saat sonra yuruyus yapiyodum canim o cok dengeliyodu. Yapamazsanda hareketsiz kalmamaya dikkat et yemek sonrasi
(2,705 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim:)
0 oy
(4,219 puan) tarafından
Meyve şeker karbonhidrat almıycaksın. Bol bol protein ağırlıklı beslen :)) 
(2,705 puan) tarafından
Meyve gunde bir ara öğün yapiyodum onda yiyodum ama kestim artık. Seker kullanmam zaten de protein aklimda olsun etcil bi insanim zaten :)
(4,219 puan) tarafından
Çok iyi olur o zaman :) bir de basmati pirinci şekeri çok yüksektmiyor bilginiz olsun. Canınız pilav çekerse :) düzenli yürüyüş yaparsanız da çok daha rahat kontrol edersiniz. Bir de su çok önemli her gün mutlaka 2buçuk 3 litre su için :) endişe etmeyin ya güzel diyet yaparsanız ve protein ile beslenirseniz hem kilo alır hem şekeriniz yükselmez :) bende de çıktı şeker (strestenmiş orası ayrı da neyse) ben hep böyle takıldım. Bir de çalışıyordum zaten hep hareket vardı. Hem şekerim hiç yükselmedi ölçümlerde hem de bebe baya toplu doğdu :) gerçi kilo biraz da genle alakalı. Çok takılmamak lazım
(2,705 puan) tarafından
Dimi ya takmayayim simdiden su filan okey de yuruyusu arttirmam lazim sanirim :)
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Diyet ve 4 ünite insulin kullaniyorum canim bu seferde sabahlari çok düşük çıkmaya başladı arada 

(2,705 puan) tarafından
Hay Allah düşüyo mu bide nasıl bulcaz ortasini. Biraz üzdü ama Allah daha beterinden korusun hepimizi tabi
(11,505 puan) tarafından
Ilk kizimda 4 haftaliktan beri şeker çıktı onda tokluk şekerim yüksekti 8 unite kullanıyordum aksam 11de. Bunda seker yuklemesinde çıktı oncesinde iyiydi bunda da sabah açlık biraz yüksek çıktı. Kizimda sorun olmadi suyu falanda yukselmedi normal dogum oldu kiloluda olmadi doğunca şekerim düzeldi. Ilk once diyet önerir olcme ile birlikte olmazsa en düşük doz insuline başlatıyorlar sağlıcakla gelsin bebiş
(2,705 puan) tarafından
Amin canim çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ceylancan (1,486 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu